Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brylant 1 karat+ - pierścionek
#31
Thumbs Up 
(03-28-2015, 10:48 PM)jędruś napisał(a): no Chłopie porażasz mnie !!!!!!!!!!!!!!!!
błyszczy się choćby 0,03 ct o średnicy 3 mm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
masz chyba jakiś problem  ze sobą
tzn sam nie wiesz czego chcesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
pięknego błyszczącego kamienia? bez względu na wielkość?
dużego kamienia? żeby miał wartość inwestycyjną?
bo chcesz sporo kasy zainwestować ???????
czy po prostu chcesz Twojej Pani ładny pierścionek podarować??????
nic z Twoich wpisów nie rozumie
A może po prostu taka zwykła CYRKONIA??? ....... twoje marzenia i zarazem trzy w jednym: bardzo, bardzo błyszcząca, dowolnej wielkosci i taniutka. I w ten sposób efekt o jaki koledze chodzi osiągnięty Rozmarzony
Ciekawe czy to pierścionek dla kolegi czy dla jego dziewczyny?
To dowód jego uczucia czy lokata?
Odpowiedz
#32
Dajcie chłopu spokój nie zdecydowany jest , i chce ładne cuś , ale nie drogo żeby nie płacić marży i o pięknej brylancji , a tak swoją drogą to powiem Ci PK ,że czytałem wątek od początku i już są w nim odpowiedzi na wszystkie pytania , został ci jeszcze wyjazd do kopalni w afrycy i potem szukanie dobrego szlifierza
Odpowiedz
#33
(03-23-2015, 05:32 PM)kolorowy napisał(a): Drogi PK odpowiadając na Twoje pytania to po pierwsze nie ma brylantów tylko diamenty o takim szlifie

Nie ma błędu pisząc brylant, czy pierścionek z brylantem jeśli w domyśle mamy diament o szlifie brylantowym. Jest to jak najbardziej prawidłowe. Opis "brylant" odnosi się tylko do diamentów w pełnym szlifie brylantowy


(03-25-2015, 07:39 PM)PoszukujacyKamyka napisał(a): [Pytanie 1] Czy jak diament ma (Szlif   Wyk. Sym)   np  (EXC / G / VG)  to ogólnie liczymy średnią czy bierzemy najsłabszą wartość?

Czy jak kupujesz samochód to wyciągasz średnią z wieku, przebiegu i mocy silnika????
To są trzy różne parametry. 

(03-25-2015, 07:39 PM)PoszukujacyKamyka napisał(a): [Pytanie 2] Czy  diamenty tam sprzedawane mają certyfikaty?

Nie wszystkie.

(03-25-2015, 07:39 PM)PoszukujacyKamyka napisał(a): [Pytanie 3] Znacie jeszcze jakiś godny polecenia sklep który mógł umknąć z pierwszych stron googli?

Nie. Nie znajdziesz ich w google bo ich tam nie ma.

(03-28-2015, 10:48 PM)jędruś napisał(a): błyszczy się choćby 0,03 ct o średnicy 3 mm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W życiu nie widziałem 0.03ct o średnicy 3mm? Toż to jakaś szyba /rozeta a nie pełny szlif.

(03-28-2015, 11:01 PM)tygrysek napisał(a): taniutka. I w ten sposób efekt o jaki koledze chodzi osiągnięty Rozmarzony

Widziałaś ten efekt po kilku/ kilkunastu latach noszenia? To tylko 8 w skali mohsa. Szafiry się wycierają a mają 9

Nie wiem co jest nie jasnego i dlaczego jak ktoś ma do wydania kilka tyś na kamień to nagle macie jakiś problem, skoro go stać to co?
Za bogaty? Ma przepłacać w A... K.... Czy innej sieciówce????

Nie rozumiem.
Odpowiedz
#34
@ Imenoq może masz racje z brylantem choć to nazwa potoczna (kiedyś uczyli że brylantów nie ma ,może jestem na to uczulony bo mało co przez to nie zdałem dawne dzieje) ale facet szuka dziury w całym ,chciałby i sie boi , chce kupić to idzie i kupuje każdy musi z czegoś żyć i takie macanie mnie troszke irytuje , odniosłem wrażenie że szuka kogoś kto sie podnieci i oprawi dla sztuki ,mam nadzieje że znalazł czego szuka bo nie wyobrażam sobie następnego pytania , żegnam ten wątek , proponuje kurs znawcy diamentów (kiedyś organizowali na elektoralnej w w-wie) :-)
Odpowiedz
#35
(03-30-2015, 12:07 AM)kolorowy napisał(a): ... facet szuka dziury w całym ,chciałby i sie boi , chce kupić to idzie i kupuje każdy musi z czegoś żyć i takie macanie mnie troszke irytuje ...

No nie wiem.
Facet chce wydać parę tys. to woli się popytać.
A ty chyba jakiś kosmicznie jesteś. "Idzie i kupuje" to się bułki w spożywczaku , a nie pierścionek na całe (daj bóg) życie za kupę kasy.
Odpowiedz
#36
Odpowiedz
#37
Najbardziej udana zamiana bryliantow
http://www.ebay.com/sch/Moissanite-/1108...olor=White
nie każdy jubiler odróżni od brylant mussanita (jeżeli nie używa głowy lub testera), wygląd maja lepszy niż większość bryliantow.
Nie polecam kupowanie w sklepie gotowych wyrobów, jubiler da, MUSI DAĆ znaczna różnica w cene, ciekawsze wzory, odpowiedzialnosc za jakosc.
Jeżeli ma być wyjątkowy model/wzór to zamówić plik 3D
Oprawiam ...
Odpowiedz
#38
Odpowiedz
#39
Im dłużej śledzę ceny, tym tym bardziej widzę, że wszystko wyjdzie o wiele drożej, niż początkowo wyliczyłem.
W sklepie internetowym w którym myślałem że będę kupować okazało się że kamyk kosztuje 1,5 razy tyle, ile wynika z ceny wyliczonej na podstawie cennika :/

Jeszcze mam pytanie dość subiektywne, (w sklepach nie do końca było jak porównać ) który kamyk będzie wyglądał korzystniej przy pozostałych parametrach takich samych
(zakładamy rozmiar ok 0,5-0,6c)
VS2 , szlif VeryGood czy SI1 szlif Excellent ?
Odpowiedz
#40
Bierz SI1/Excellent, moim skromnym zdaniem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości