Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygoda z Bursztynem.
#31
Jak widzicie duzo sklejki ale tego uzywam do pracy z dziecmi i mlodziza przy recznym szlifowaniu. Mozna trafic ciekawe inkluzje a jak nie to cos sie zawsze w srodku znajdzie obojetnie co by to nie bylo radocha jest.
Odpowiedz
#32
Tak mi sie przypomnialo , ze poza klarowaniem i zmiana koloru , to przy pomocy autoklawu , balansu gazem i temperatura mozna uzyskac rozne ciekawe efekty . Pracowalem kiedys dla magika , ktory w czasach gdy w modzie byl tzw. zielony bursztyn uparl sie na robienie "chmury" w kamieniu ....kombinowal i kombinowal i nawet mu sie udawalo  chmure w centrum kamienia  "utrzymac" . Wykopalem jeden taki eksperyment ,ktory mi sie ostal .

[attachment=2736]  [attachment=2737]


Chmury byly roznej wielkosci ...i nie zawsze wspolpracowaly . Generalnie efekt byly ciekawe i pasowaly do puszkowej "nowoczesnej"  bizuterii .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#33
Te chmurki tez mi sie podobaly. A tu jest nastepna.
[Obrazek: 090_zpsujof0qit.jpg]
Odpowiedz
#34
Ale to nie wszystko - na dzisiaj mam wiecej.
WYGRZEWANIE BURSZTYNU.
Te kamienie wybralem do wygrzania:
[Obrazek: 001_zps10eivkpp.jpg]
Odpowiedz
#35
Po co wygrzewam ???
Aby nadac bursztynowi ciekawy kolor i uzyskac luski co jak zobaczycie w duzej mieze uszlachetnia jego wyglad.
A teraz do pieca !!!
[Obrazek: 008_zpswzae7xig.jpg]
Odpowiedz
#36
Piec ustawilem na 20 minut. juz po pierwszych 5 - ciu minutach pojawily sie pierwsze luski i Bursztyn powoli zaczol nabierac koloru w pracowni zaczelo pachniec zywica.Teperature w piecyku moge okreslic tylko w przyblizeniu bo ma stala i nie idzie przestawic okolo 200 stopni .Wiec reguluje wszystko tylko czasem.
I oto efekty:[Obrazek: 024_zpsap7aqffb.jpg]
Odpowiedz
#37
Dla lepszego poröwnania Przed i po wygrzaniu
[Obrazek: 005_zpsvm13rwje.jpg]

Ten na dole
[Obrazek: 019_zpsvvnonx3w.jpg]
Odpowiedz
#38
Klarowanie mialem zaczac jutro ale sam bylem ciekaw jak to mi wydzie i zrobilem dzisiaj.
KLAROWANIE :
Kamienie przeszlifowane ale nie polerowane o wygladzie mglisto przezroczystyn.
[Obrazek: 032_zpsqhld02o6.jpg]
Odpowiedz
#39
Piec ustawiony na 2 godziny i zobaczymy.
Po 2 - uch godzinach :
[Obrazek: 036_zpssqig3z1p.jpg]
Odpowiedz
#40
teraz trzeba zeszlifowac ta opalenizne i wypolerowac aby zobaczyc skutek.
[Obrazek: 038_zpsl77uwxsv.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości