Ankieta: W konkursie
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wezmę udział na pewno
35.90%
14 35.90%
Myślę, by wziąć udział, ale zastanowię sie jeszcze
38.46%
15 38.46%
Będę tylko głosować
25.64%
10 25.64%
Razem 39 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiosenny Konkurs
#21
Technicznie podchodząc do tematu, również uważam, że taki konkurs powinien odbywać się anonimowo. Tym bardziej w tak małym gronie. Załóżmy, że waham się nad dwiema pracami, wtedy jest rzeczą naturalną, że głosuję na osobę, którą bardziej lubię. No chyba, że bardziej tu chodzi o przedstawienie siebie, a nie o konkurs. Wtedy ok.
Odpowiedz
#22
Ciekaw jestem co "tajemniczy sponsor" chce w zamian od zwycięzców?
Admin poczytaj regulaminy choćby prezentacji czy legnicy, jest tam wiele formalno prawnych sformułowań które warto powtórzyć/zastosować, tak dla świętego spokju
Ja nie nazywałbym tego konkursem tylko plebiscytem
Odpowiedz
#23
(02-28-2015, 12:45 PM)jędruś napisał(a): Ciekaw jestem co "tajemniczy sponsor" chce w zamian od zwycięzców?
Admin poczytaj regulaminy choćby prezentacji czy legnicy, jest tam wiele formalno prawnych sformułowań które warto powtórzyć/zastosować, tak dla świętego spokju
Ja nie nazywałbym tego konkursem tylko plebiscytem

-chodzi o mnie -to ten "tajemniczy sponsor",jeżeli chodzi o mnie to nic nie chce,mam taki kaprys,żeby dać.
Odpowiedz
#24
(02-28-2015, 12:45 PM)jędruś napisał(a): Ciekaw jestem co "tajemniczy sponsor" chce w zamian od zwycięzców?
Admin poczytaj regulaminy choćby prezentacji czy legnicy, jest tam wiele formalno prawnych sformułowań które warto powtórzyć/zastosować, tak dla świętego spokju
Ja nie nazywałbym tego konkursem tylko plebiscytem

Jak to czego " chce " ... Podpisania cyrografu , dożywotniej wdzięczności , psiej wierności , itp,itd
.... A tak przez główkę nie przeszła myśl o bezinteresownosć ?? O próbie rozruszania "towarzystwa " i zmuszenia do intelektualnego wysiłku połączonego z praktycznym działaniem ????

Ps.
Nie ja jestem tajemniczym mecenasem .. cieszy fakt ,ze Ktoś taki jest i coś sie dzieje.
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#25
widzę że słabo znasz życie, sponsorzy w komercyjnych konkursach  zwykle chcą w zamian za nagrodę praw do nagrodzonych wzorów
Odpowiedz
#26
(02-28-2015, 01:37 PM)jędruś napisał(a): widzę że słabo znasz życie, sponsorzy w komercyjnych konkursach  zwykle chcą w zamian za nagrodę praw do nagrodzonych wzorów

Tyle ,ze sponsorzy w komercyjnych konkursach raczej nie są anonimowi , wręcz przeciwnie , reklamują sie wszędzie i na wszystkim wliczając w to gacie uczestników .
To zostawmy w gestii "admina" ...doprecyzowanie regulaminu .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#27
inna sprawa - co za 120 g ( x 2zł) - mógłby chcieć SPONSOR?
Odpowiedz
#28
Jeśli macie jakieś uwagi do regulaminu, piszcie.
@ jędruś nie wiem o jakim regulaminie Legnicy piszesz.
Moim zdaniem regulamin konkursu jest dobry (bo sam go pisałem :-) Zbyt wiele formalno prawnych sformułowań sprawia, że wszystko staje się nieczytelne, a i pewnie prawnika do tego potrzeba.

Wszystko czego potrzeba w regulaminie jest, tego czego nie potrzeba w regulaminie nie ma.
Nie ma tam nic o przekazaniu praw od prac, nie ma żadnych wymogów, ani warunków które mają spełniać uczestnicy, nie ma punktu o oddaniu duszy we władzę szatana :-)

Jeśli ktoś chce aninimowo ufundować nagrody (bo srebra ma dostatek, a kamieni szlachetnych wiele), a
rubicon dorzuci krzemienie które szlifuje to chwała im za to i WIELKIE PODZIĘKOWANIA.
Chodzi o to, by coś się działo w tym świecie jubilerstwa, który największy nie jest, i by znaleźć tych ludzi którym się chce.
By promować młodych którzy mają świetne pomysły, docenić starszych którzy mają dobry warsztat i wiele innych powodów. Czasem lepiej jest dać niż brać, a nie wszyscy myślą tylko o zyskach :-)
Odpowiedz
#29
Może wyjdę na zarozumiałego dupka, ale chętnie oddam pola młodym stażem i amatorom. Dzięki Helmet za punkt razem będę miał dwa do dyspozycji ZąbkiZąbkiZąbki Zajmuje stanowisko obserwatora. Uważam , że możliwość prezentowania wstępnych prac przed konkursem jest dobrym posunięciem. Daje to szanse na wybór jednej z pośród kilku w zależności od uwag na forum ( mam na myśli jedynie konstruktywne uwagi, bez durnych wycieczek ) Regulamin nie zastrzega materiałów, więc jak dla mnie przedmiot wykonany z papieru i odpowiednio utwardzony spełniający punkt o oryginalności i funkcjonalności może być o wiele bardziej ciekawy, niż pięknie wymodelowana i nudna markiza ze złota z brylantami Uśmiech Rubikon zajmuje się szlifowaniem kamieni, ale już w wyobraźni widzę odpowiednio doszlifowany krzemień z otworem na palec, który spokojnie może stanąć do zawodów. Reasumując w szranki może stanąć każdy kto czuje temat Ząbki
Odpowiedz
#30
admin,
może kiedyś o szczegółach opowiem, ale póki co np w regulaminie poważnego konkursu sformułowanie;
-" werdykt jury/admina jest ostateczny"
- "droga prawna jest zamknięta"
są niezbędne chociaż mogą wydawać się śmiesznie brzmiące
podobnie jak punkt że wolno używać tylko swojego nazwiska nie pseudonimu, co w sytuacji kiedy wszyscy są pod pseudonimami schowani może być nie do zrealizowania, ale sadzę że Twoje panowanie na forum pozwoli wyłapać sytuację że np. 20 osób zgłosi swoje prace jako "jędruś" na przykład.
Generalnie każde działanie wspierające twórczą aktywność środowiska jest jak najbardziej godne szacunku i pochwały, i za to Wielkie Dzięki Adminowi i Sponsorowi, jak mniemam to pierwsza taka aktywność na tym forum ( nie znam historii jestem tutaj w sumie od niedawna) życzę Wam jak najlepiej chociaż w głębi serca mam niestety wątpliwość co do sukcesu konkursy ( plebiscytu) - obym się mylił
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości