Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekty 3D, wosk frezowanie.
#31
Roman wracajac do mojego pytania jakby na gotowo taka maszyna żeby bez odlewania na przygotowany kształt (półprodukt jakby) nanosic korekty, frezowanie, wiercenie w złocie białym na przykład to trudna do zrobienia w sensie droga bardzo by była?w dziedzinie cnc jestem bardzo zielony tak się teoretycznie zastanawiam na razie.Wiem że frezowanie w czymś twardszym od mosiądzu to nie są tanie rzeczy.
Odpowiedz
#32
(04-02-2015, 09:01 PM)Chris napisał(a): Roman wracajac do mojego pytania jakby na gotowo taka maszyna żeby bez odlewania na przygotowany kształt (półprodukt jakby) nanosic korekty, frezowanie, wiercenie w złocie białym na przykład to trudna do zrobienia w sensie droga bardzo by była?w dziedzinie cnc jestem bardzo zielony tak się teoretycznie zastanawiam na razie.Wiem że frezowanie w czymś twardszym od mosiądzu to nie są tanie rzeczy.
 

Przepraszam za złe Polski. Postaram się podzielić doświadczeniem. Była próba pracy z metali szlachetnych, ale straty są bardzo duże, dlatego zdecydowanie odmówił!!!
Są rzeczy, które trzeba zrobić, początkowo na CNC a nie metodą odlewania modeli. W odlewania modeli obudowy godzin mogą uzyskać znaczne wtryskowych deformacji. Chociaż ma doświadczenie w wycięciu obudowy godzin do odlewania. Nie daleko mnie jest firma która robi obudowy godzin raz w złocie lub srebrze (https://www.youtube.com/watch?v=ktAQuxdhzWo). Rozumiem, że to "exclusive")))).
Odpowiedz
#33
Niestety nie zamierzam frezowac kopert do zegarków.Jak wspomniałem wczesniej interesuje mnie temat frezowania ale moja wiedza na ten temat jest jedynie podstawowa.Zastanawia mnie czy wogóle byłoby możliwe zbudowanie urządzenia które mogłoby wyrzeźbić model od podstaw jak i nanieść korektę (zmianę) na prefabrykacie wykonanym np. ze złota (wzór na obrączce)Dopełnieniem byłaby możliwość trasowania (rozmieszczenie otworów pod kamienie np.)
Odpowiedz
#34
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#35
No dobra a jakimi kryteriami sie kierowac szukajac takiej do złota?
Odpowiedz
#36
Ceną. Są takie koreańskie maszynki Magic5, czy jakoś tak, za nieduże pieniądze.
Ludziska używają i sobie chwalą, między innymi za dobry serwis.

"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#37
(04-10-2015, 10:27 AM)cactoos napisał(a): Ceną. Są takie koreańskie maszynki Magic5, czy jakoś tak, za nieduże pieniądze.
Ludziska używają i sobie chwalą, między innymi za dobry serwis.


cactoos zapomniałeś dodać, że te maszynki ma w polsce tylko firma kociuba. 
Odpowiedz
#38
(04-10-2015, 04:04 PM)pooh1980 napisał(a): cactoos zapomniałeś dodać, że te maszynki ma w polsce tylko firma kociuba. 
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#39
(04-10-2015, 04:04 PM)pooh1980 napisał(a): cactoos zapomniałeś dodać, że te maszynki ma w polsce tylko firma kociuba. 

Nie zapomniałem, tylko nie chciałem być wzięty za akwizytora Kociuby.
Nie będę chwalił ani ganił bo od lat sam targam swój krzyż. Biggrin

PS
Pisząc "dobry serwis", mam na myśli oczywiście podejście Koreańców.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#40
zastanawiam się czy nie jest taniej i lepiej zrobić taka frezarkę samemu, w końcu nie  ą to skomplikowane rzeczy, a są dostępne przeciez materiały i podzespoły do CNC, i chyba zdecydowanie taniej by wyszło, niż przepłacać kilkadziesiąt koła za oryginalny sprzęt. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości