Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym polerować jadeit?
#31
-mnie,nie chodzi o dyskusje, a o fakty ,otoczaków nie obrabiam,ja pokaże nefryt i nie tylko,ale i ty mi pokaż Swoją pracę ok.
Odpowiedz
#32
Dzieki za ożywioną dyskusje. Puść oczko
Tumbler /polerka bębnowa będzie zrobiona domowym sposobem- wcześniej czy później
Najbardziej sie obawiam uszkodzenia delikatnej roboty.
Wsad- jak zwał tak zwał, jakoś zdobęde.
Myśl o polerowaniu tego ręcznie przyprawia mnie o zawał- ale jak trzeba będzie to i ręcznie pójdzie. Jak mówiełm zaczne od pasty polerskiej.

Oto próbka 2 tygodniowej wytężonej pracy- kwiaty z bialego jadeitu, liście z nefrytu (jest super- można go niewiarygodnie cienko szlifować)
Zwracam uwage na skale wielkości- 10 groszówka obok. Wybaczcie jakość- komórka.

[Obrazek: c9b190b3af5136c4m.jpg]

ps. to jest zrobione na razie z grubsza- nie jeźdzcie po mnie, że wymaga obróbki- wiem o tym Uśmiech
Odpowiedz
#33
Aż tak źle Puść oczko ?
No dobrze- weźcie pod uwage , że to pierwszy raz ;p
Odpowiedz
#34
-Gurek sorry że się podpiąłem pod Twoj post ,ale tak wyszolo,jezeli chodzi o prace to jest jeszcze duzo do zrobienia zdjecie nie wyrazne,ale one nie sa do polerki tylko jeszcze trzeba im wyprowadzic i zlikwidowac wszystkie rysy,jak wypolerujesz takie to wszystko zostanie,poler nie likwiduje rys.
Odpowiedz
#35
Nie ma sprawy- każda krytyczna uwaga (i konstruktywna) mile widziana.
Lepsze zdjęcia zrobie aparatem
Nie wiem, czy dam rade płatki cieniej zrobic, bo już sie kruszą.
Jakaś podpowiedz co zrobić by temu zapobiec?
Odpowiedz
#36
-każda ingerencja mechaniczna,(frez tarczka)będzie skutkowała utratą materiału,a co za tym idzie zniszczeniem pracy,nawet proszki do szlifowania
(węglik krzemu) powoduje ścieranie i utratę materiału,jaka jest grubość w tej chwili płatków,jak mam rozumieć ,że się kruszą
Odpowiedz
#37
Gdy próbuje zeszlifować płatek jeszcze cieniej, to zdarza się, że jego końcówka odpryskuje -tak rozumiem "kruszenie"
Nefryt daje się szlifować cienko- poniżej milimetra. Na niego nie narzekam
Jadeit w momencie gdy ma ciut powyżej milimetra,dwóch(nie mierzyłem-zrobię to), zdarza mi się, że pęka, stąd też teraz uważam, i staram się nie przekraczać pewnej granicy.
Uznaje, że gdy zaczyna prześwitywać światło przez płatki to jest to wystarczająca grubość.
Odpowiedz
#38
(01-25-2015, 06:54 PM)rubicon napisał(a): -....jezeli chodzi o prace to jest jeszcze duzo do zrobienia zdjecie nie wyrazne,ale one nie sa do polerki tylko jeszcze trzeba im wyprowadzic i zlikwidowac wszystkie rysy,jak wypolerujesz takie to wszystko zostanie,poler nie likwiduje rys.

zabawne ..potrzebowałeś zdjęcia żeby to w koncu zrozumieć ... bo właśnie o to od początku chodziło i pisałem to chyba 3 razy

(01-24-2015, 03:22 PM)rubicon napisał(a): -mnie,nie chodzi o dyskusje, a o fakty ,otoczaków nie obrabiam,ja pokaże nefryt i nie tylko,ale i ty mi pokaż Swoją pracę ok.

po pierwsze nie wiem co przez to chcesz udowodnić ?
po 2gie o jakie 'fakty' ci chodzi ...bo nie wiem która z informacji jaką się podzieliłem była błędna ?
i gdzie napisałem że twoja metoda jest nieprawidłowa ..
czy myślisz że istnieje tylko jedna 'prawidłowa' metoda którą wszyscy stosują ? ...bo odnosze wrażenie że chyba tak myślisz ?
po 3cie mówisz co ja 'twierdze' i co mam powiedzieć ..do tego ja nie używam wobec ciebie jakiś dziwnych 'określeń'
po 4te mi chodzi o dyskusje i napisałęm że nie biore udziału w tego typu 'dyskusjach' ..tym bardziej jak nie rozumiesz co pisze

poza tym używając określenie otoczak miałem na myśli kształt - ty pisząc otoczak miałeś na myśli kamień z rzeki
myślałem że to jest oczywiste..,.
dla mnie kamień z bębna o nieokreślonym kształcie to otoczak.

dla twojej informacji mnie raczej nie interesuje 'bębnówka'

tyle w temacie \
dziękuje za uwagę
Odpowiedz
#39
- Opal Kingdom-panie teoria ja wiem co to jest bębnówka,ale ty pewnie o tym czytałeś może panie teoria zdjęcie potrzebne mi jest żeby ocenić przygotowanie pod poler i jeszcze jedno panie teoria proszę pokazać swoje prace,bo powtarzam to w każdym poście i zero wzmianki,panie teoria że zostaną pokazane.Przeczytaj sobie swój post i przypomnij swoja przygodę którą zaczynasz,w dziale Firmy Sklepy i Hurtownie z dn.18 04 2014r panie teoria
Odpowiedz
#40
Eeee....to może : "jak poleruje się jadeit?"
Puść oczko

Na poważnie
Jak się nazywają i gdzie można dostać masy, w których jubilerzy osadzaja obrabiane rzeczy? Pomyślałem, że jeśli ufiksuje od przodu kwiat, to będe mógł bezpieczniej i cieniej spiłować płatek od tyłu.
Z góry dziekuje za podpowiedź.
Pzdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości