Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym polerować jadeit?
(01-23-2015, 09:26 PM)rubicon napisał(a): -Imenoq,czytam,Twój post i widzę,że piszesz o wsadach ,które maja odpowiednia wielkość do kwiatka,myślisz o kształtkach, a tu jest potrzebny PROSZEK- WĘGLIK KRZEMU,

No proszę to Ty lepiej ode mnie wiesz co ja myślę.
To może zacytuję siebie:

(01-23-2015, 03:06 PM)Imenoq napisał(a): , pytanie czy dokupisz wsady o odpowiedniej gradacji

Co do:
(01-23-2015, 03:06 PM)Imenoq napisał(a): i co mi się wydaje tutaj ważne, wielkości bo kwiatki o których piszesz raczej niewielkie.

Widziałem takie proszki grubsze i drobnoziarniste, ale tak jak już trzeci raz powtórzę nie jestem specjalistą od bębnowania, to mogę sie mylić w nazewnictwie i ogólnie też.

Nie nigdy w bębnie nie polerowałem (kamieni), choć w dość wąskim zakresie obrabiałem kamienie na własne potrzeby.

Podobnie Ty nie odpowiedziałeś na pytanie czy proszki ścierne czy polerujace nie nazywa się "wsadami do bębna"?
Odpowiedz
Imenoq dopisz do konca Swoje zdanie a nie koncz w polowie cytuje wsady o odpowiedniej gradacji i CO MI SIE WYDAJE TUTAJ WAZNE WIELKOSCI;BO KWIATKI O KTORYCH PISZESZ RACZEJ NIEWIELKIE,to jaka ma byc wielkosc wsadu do niewielkiego kwiatka,jak nie jestes specjalista to poco sie tak stanowczo wypowiadasz
Odpowiedz
Mój pierwszy post w tym wątku miał zwrócić uwagę na to że trzeba dobrać odpowiedni wsad.
Tyle i tylko tyle. Nic więcej.
Już nie wiem jak jaśniej mam Ci to wytłumaczyć.

(01-23-2015, 09:56 PM)rubicon napisał(a): ,jak nie jestes specjalista to poco sie tak stanowczo wypowiadasz

Czy składnia "mi się wydaje" oznacza stanowczość wypowiadanego zdania?

P.S
oczekiwałem odpowiedzi na moje pytanie.
Odpowiedz
odp;nie wkładam wsadu,kładę kamienie do bębna,wsypuje proszek i dolewam odrobinę wody- wsad od wsadzania,jeszcze raz mówię WSYPUJE nie wsadzam,a co ty teraz odpowiesz na moje pytanie,że bursztyn wypolerowałeś,czy rondystę kamienia,bo nie mieściła się w cargę
Odpowiedz
No to czegoś się nauczyłem, szkoda tylko że moją niezbyt mądrą wypowiedzią obraziłem znamienitego szlifierza, to może w pochwalisz się tymi pięknymi szlifami diamentów, rubinów, szafirów, choć nie wiem czy jestem godny je ogladąć
Odpowiedz
-jakbyś czytał uważnie to byś wyczytał ,że jestem hobbystą,a po drugie nigdzie nie pisałem ,że szlifuje diamenty,BO NIE SZLIFUJE ICH,bo nie umie odpowiedz na moje pytanie i ogólnie tez się myślisz,Panie Teoria
Odpowiedz
(01-23-2015, 03:06 PM)Imenoq napisał(a):
(01-23-2015, 11:02 AM)Gurek napisał(a): Myśle o wyprodukowaniu bębna polerskiego- to będzie chyba najlepszy pomysl. Spróbuje po drodze pasty do szlifowania zaworów.
Aha kwiatów ma być circa 35-40. (średnica od 8 do 12 mm Puść oczko )

Pomysł może i dobry i choć bębna używam to specjalistą nie jestem.
Ale w bębnie nie sam bęben jest najważniejszy, pytanie czy dokupisz wsady o odpowiedniej gradacji i co mi się wydaje tutaj ważne, wielkości bo kwiatki o których piszesz raczej niewielkie. A bębny najlepiej polerują "wystające" powierzchnie nie zawsze te o które nam chodzi.
-Imenoq i tutaj jeszcze jedno przekłamanie,że Twój wsad w bębnie polerują wystające powierzchnie jak byś pisał o proszku a nie o kształtkach to byś wiedział że proszek poleruje całą powierzchnie a nie wystające części,używasz kształtek do polerki wyrobów jubilerskich z metali szlachetnych w bębnie .
Odpowiedz
miałem się nie wtrącać bo nie lubie tego typu dyskusji
rubicon nie ma co się sprzeczać o nazewnictwo i terminologie
wsad wklad proszek zwał jak zwał

poza tym do kamieni stosuje się wkład z plastikowych 'kuleczek' nie do scierania lecz aby ochronić kamienie przed uszkodzeniem - nie każdy tak robi i najczęsciej stosuje się do 'delikatniejszych' lub bardziej wartościowych kamieni.

prosze tutaj koleś robi samym proszkiem

tutaj około 1:25s wsypuje 'kuleczki' o których pisałem (plastic pellets)

a tutaj fachowa maszyna domowej roboty -.-
takiej konstrukcji jeszcze nie widziałem Cool

życzę miłego weekendu
Odpowiedz
-nie sprzeczam się o nazewnictwo dyskusja tyczy się technologi i obróbki, a jak ktoś na filmiku włoży trochę otoczaków i napęd wiertarką to uważasz że zrobi obróbkę i wypoleruje i zrobi proces który trwa kilka do kilkunastu dni ,jak wrzuci do beczki po kapuście, bo tak robi,to co, -nie pokazuj mi filmików, tylko powiedz Opal Kingdom jak obrabiasz i w czym,czy Pan Teoria
Odpowiedz
(01-24-2015, 02:46 PM)rubicon napisał(a): -nie sprzeczam się o nazewnictwo dyskusja tyczy się technologi i obróbki, a jak ktoś na filmiku włoży trochę otoczaków i napęd wiertarką to uważasz że zrobi obróbkę i wypoleruje i zrobi proces który trwa kilka do kilkunastu dni ,jak wrzuci do beczki po kapuście, bo tak robi,to co, -nie pokazuj mi filmików, tylko powiedz Opal Kingdom jak obrabiasz i w czym,czy Pan Teoria

widze że nie jesteś w stanie zrozumieć niektórych żeczy i dyskusja nie ma sensu.

ps. ostatni filmik był dla zartu

ps2. podziel się swoim doświadczeniem i pokaż naturalny rzeżbiony jadeit / nefryt który wykonałeś w bębnie ..tylko nie kulki plasty czy otoczaki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości