Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AMBERIF DESIGN AWARD 2015
#1
" Mimesis

„Mimesis”: tak Arystoteles określił próbę odkrycia najbardziej podstawowych zasad i sił, które nami powodują. Ludzkość wytwarza biżuterię od ponad 100 000 lat. Czy pierwszy obiekt biżuteryjny był darem miłości, potwierdzeniem zwarcia pokoju, medium uzdrawiającym, wyznacznikiem tożsamości grupy, pamiątką, przedmiotem rytualnym, środkiem wymiany, czy oznaką wyjątkowości i podkreśleniem urody jednostki? W bardzo wczesnym okresie zaczęto wykorzystywać materiał naturalny, jakim jest bursztyn, którego inspirująca gama kolorystyczna, ekskluzywność i podatność na obróbkę stymulowały wytwórców, zapewniając ich pomysłom, pragnieniom i wartościom odpowiednią formę i materiał. Tworzyli więc oni trwałe symbole odkrywające ich świat wewnętrzny. Odkodowując dziś dawną biżuterię z bursztynem cofamy się do korzeni naszej historii i pochodzenia naszych wartości. Przyglądając się im jeszcze bliżej, widzimy, że wartości wyznawane przez człowieka niemal nie uległy zmianie z upływem dziejów: są tak elementarne jak naturalny bursztyn.

Barbara Schmidt "

... juz sie zaczynam bac , tego co "wygra" te zawody .

tu zrodlo :
http://amberif.amberexpo.pl/title,AMBERI...,2458.html
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#2
powiem tak

WEŚ IĆ STONT


a tak powaznie, w tym roku obstawiam, ze wygra gowno z bursztynu, ewentualnie gruszka do lewatywy
Odpowiedz
#3
Stawiam w tym roku na malowidła naskalne i surowy bursztyn wiązany rzemykiem, ale nie zdziwił bym się gdyby wypalił pomysł Kfadrat'a. Ząbki
Odpowiedz
#4
(11-25-2014, 07:49 PM)kriss napisał(a): Stawiam w tym roku na malowidła naskalne i surowy bursztyn wiązany rzemykiem, ale nie zdziwił bym się gdyby wypalił pomysł Kfadrat'a. Ząbki

Tak czy inaczej , srogie piguły ktoś tam ćpie ... Na tym amberifie O_o
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#5
Pozostaje kwestia czy to gówno będzie pochodną tej lewatywy, bo tak wszystko jasne trzeba pchnąć te prace na konkurs! Myślę, że bursztynowa proca z gumą prezerwatywy miałaby duże szanse jako piękna broń w walce z HIV na przykład.
Odpowiedz
#6
taaa...
Odpowiedz
#7
@szafir
jest to jakas mysl, ciekawe czy konkursowicze czytaja to forum i zobaczymy nasze pomysly w ich realizacji
Odpowiedz
#8
w końcu płacą im za wymyślanie głupot???
Odpowiedz
#9
...bardzo to wszystko głębokie, bardzo ...tylko co jeśli u zarania zastosowania bursztynu było zastąpienie nim krzemiennego drapaka do neandertalskiej d..y ?
...był delikatniejszy dla skóry i przede wszystkim ciepły Ząbki
Odpowiedz
#10
Oni pewnie wtedy mieli ważniejsze sprawy niż to czym tyłek wycierać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości