Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oprawić fasetowany kaboszon?
#31
A mam taki rygiel. Ale jak się nim powieksza?
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#32
rozklepac delikatnie najlepiej po calym obwodzie
Odpowiedz
#33
(12-01-2014, 07:47 PM)BoBig napisał(a): Da radę. Potrzebna będzie jakaś punca i młoteczek.

Już wiem juz wiem!!! Chodziło o taką czynność?
https://www.youtube.com/watch?v=xkjyPhoJz6U

A tutaj pokazuje jak zrobił oprawkę.
https://www.youtube.com/watch?v=C_T7nEvQAsw
Z rurki...
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#34
Świetnie. O to chodziło, ale z rurki się nie ucz, bo co zrobisz jak nie będziesz miała odpowiedniej średnicy. Naucz się robić z paska. Rurkę zostaw sobie na później Ząbki
Jak nauczysz się oprawiać puncą, to żadna oprawa nie będzie Ci straszna Uśmiech
Odpowiedz
#35
I tak nie mam takiej rurki, wiec nawet nie mam co myslec. Jest jakiś "mądry" sposób na odmierzenie długości paska na oprwe przy tak małym kamieniu? Bo ja to zawsze tasma klejaca, ale przy większych kamieniach.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#36
Średnica * 3.1415926 + grubość materiału Uśmiech. Z reguły trzeba delikatnie powiększyć. Przy większych owijasz paskiem i zaznaczasz miejsce cięcia. Z rurką kombinujesz jak masz więcej jednakowych opraw
Odpowiedz
#37
(12-04-2014, 07:40 PM)Moonlight napisał(a): I tak nie mam takiej rurki, wiec nawet nie mam co myslec. Jest jakiś "mądry" sposób na odmierzenie długości paska na oprwe przy tak małym kamieniu? Bo ja to zawsze tasma klejaca, ale przy większych kamieniach.

Ja to robię na sposób trochę partyzancki.
Biorę taśmę, i wiertło 4 mm. Lub oczywiście coś innego o tej średnicy.
Ja biorę wiertła, bo zabieram je mężowiZąbki
Owijam taśmę wokół wiertła, staram się, żeby była odrobinę za mała. Lutuję, wykwaszam.
A potem "przebijam" ta oprawkę wiertłem. Z jednej i drugiej strony.
Wiertło sobie odrobinę fazuję na końcu, żeby gładko wchodziło.

Jeśli oprawę zrobisz odrobinę za ciasną, to po przebijaniu wyjdzie ci idealnie okrągła.
Jeśli wbijesz wiertło i nie będzie chciało wyjść, musisz trochę opukać naokoło, najlepiej kładąc wiertło z "nadzianą" oprawką na kowadełku i kręcąc wiertłem delikatnie pukać w oprawkę naokoło.
Odpowiedz
#38
(12-04-2014, 08:41 PM)olax napisał(a):
(12-04-2014, 07:40 PM)Moonlight napisał(a): I tak nie mam takiej rurki, wiec nawet nie mam co myslec. Jest jakiś "mądry" sposób na odmierzenie długości paska na oprwe przy tak małym kamieniu? Bo ja to zawsze tasma klejaca, ale przy większych kamieniach.

Ja to robię na sposób trochę partyzancki.
Biorę taśmę, i wiertło 4 mm. Lub oczywiście coś innego o tej średnicy.
Ja biorę wiertła, bo zabieram je mężowiZąbki
Owijam taśmę wokół wiertła, staram się, żeby była odrobinę za mała. Lutuję, wykwaszam.
A potem "przebijam" ta oprawkę wiertłem. Z jednej i drugiej strony.
Wiertło sobie odrobinę fazuję na końcu, żeby gładko wchodziło.

Jeśli oprawę zrobisz odrobinę za ciasną, to po przebijaniu wyjdzie ci idealnie okrągła.
Jeśli wbijesz wiertło i nie będzie chciało wyjść, musisz trochę opukać naokoło, najlepiej kładąc wiertło z "nadzianą" oprawką na kowadełku i kręcąc wiertłem delikatnie pukać w oprawkę naokoło.

Jaki patent! :o Wypróbuję jutro
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości