Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Techniki zdobienia powierzchni srebra
#71
Może warto też spróbować piaskowania. Ja znalazłam bardzo dobry sklep z Ścierniwami i piaskami najwyższej jakości https://gredo.pl/
Odpowiedz
#72
Boże ! Jak ja cierpię widząc takie wpisy jw. i ortografy ! Piszemy "ze ścierniwami" tak jak "ze ścierwami i ścierkami..." a także "Z niechcianymi reklamami".
ufffff.... ok schodzi ze mnie - też nie jestem idealny - nikt nie jest.
Odpowiedz
#73
Wincy wiary w siebie! Ja jestem. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#74
(10-12-2014, 07:13 PM)kriss napisał(a): Techniki zdobienia - kolejny odcinek Uśmiech

Tradycyjny rylec matownik. Coraz rzadziej używany na rzecz różnego rodzaju matowników mechanicznych. Wadą rylca jest to, aby uzyskać jednorodną powierzchnie należy matowanie przeprowadzić w różnych kierunkach. Częściej używany przy czystym grawerowaniu, gdzie należy opracować powierzchnię niż w matowaniu skomplikowanych kształtów ( np. pierścionków ).
Poniżej sam rylec i efekt jego użycia.




Stalowa szczotka do matowania. Duża obrotowa szczotka zakładana na polerkę. Wirujące stalowe igły uderzając w powierzchnie materiału rysują ją. Podczas pracy przedmiot powinien by zwilżany roztworem mydła aby powierzchnia była delikatniejsza. W innym wypadku pod palcami można wyczuć wyraźną szorstkość i ostrość materiału.
Na zdjęciu po niżej sama szczotka i efekt matowania srebrnych kulek. Ta technika matowania jest mało precyzyjna i głównie nadaje się do obrabiania większych powierzchni.




Szczotka korundowa o różnej twardości świetnie nadaje się do wykańczania biżuterii nadając przedmiotom delikatną atłasową fakturę. Powierzchnia jest niestety dość nietrwała, ale za to łatwo ją odnowić. W wielokolorowych obrączkach podkreśla kontrast między kolorami.



ciąg dalszy w najbliższym czasie Uśmiech

Gdzie taki matownik można kupić ? czy może są diamentowe ?
pytam bo mam teraz tarcze gdzie jest dużo tła które chcę ciekawie ozdobić
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#75
(11-04-2014, 08:15 PM)kriss napisał(a):
Repusowanie dla leniwych


Na koniec wzór z walców. Gdzieś widziałem wisior i kolczyki zdobione w ten sposób. Lepsze są walce, które mają gęściej rowki.

Sorry nie mam zdjęć gotowych wyrobów. Ostatnio nic tą technika nie robiłem. Smutny


No właśnie ten wzór nie mam jak zrobić na swojej giloszarce - (nie mam poziomego ruchu jakie mają profesjonalne maszyny :-()
Na zdjęciu pokazuję o co mi chodzi.


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#76
(10-06-2020, 09:20 AM)aurelia.jasiek94 napisał(a): Może warto też spróbować piaskowania. Ja znalazłam bardzo dobry sklep z Ścierniwami i piaskami najwyższej jakości https://gredo.pl/

Dobra myśl :-)
Tylko jaki materiał wygrać ? Chyba szkło lub coś twardszego. Chodzi by robiło połysk nie mat.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#77
Zawsze jak nie wiem co robić to wracam do tego wątku :-)
Mam nadzieję że jakieś nowe techniki wymyślono.
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#78
Rylec matownik kupisz w każdej hurtowni złotniczej. To co na focie wygląda jak by było tłoczone. Chociaż po głębszym zastanowieniu może być dłutowane. Nie wiem czy są tak precyzyjne maszyny robiące wzory tą techniką.
Zapomnij o nowych technikach. Te stare są najlepsze. Laser niczego nie załatwia. Przedmiot wykonany ludzką ręką żyje, a te robione maszynowo są martwe.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#79
(11-16-2021, 02:08 PM)kriss napisał(a): Rylec matownik kupisz w każdej hurtowni złotniczej. To co na focie wygląda jak by było tłoczone. Chociaż po głębszym zastanowieniu może być dłutowane. Nie wiem czy są tak precyzyjne maszyny robiące wzory tą techniką.
Zapomnij o nowych technikach. Te stare są najlepsze. Laser niczego nie załatwia. Przedmiot wykonany ludzką ręką żyje, a te robione maszynowo są martwe.

Poszukam po hurtowniach tego grawerskiego - szczotkę którą pokazałeś znalazłem.
Wzór robiony na tokarce typu rose ( giloszarka obrotowa ) to najtrudniejszy wzór na tarczach i robiony tylko przez kilka firm.
Tłoczenie nic nie da bo ten wzór wykańcza inne wzory. Nigdy nie znalazłem zdjęcia, filmu jak to zrobić. Teraz kończę 2 giloszarki i w jednej spróbuję zamontować zębatkę która poruszy nożem.
Nigdy nie kupię lasera lub grawerki - to nie mój styl.
Teraz ograniczam się tylko do trawienia kwasami i powoli ruszą w tym roku giloszarki i dlatego szukam sposobów wykończenia.
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#80
(12-27-2016, 12:37 AM)szrapnel napisał(a): Nacinanie w rąby, taka powiększona fotkę znalazłem..

Robiłem podobny wzór na giloszarce - nazywają go diamentowym


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości