Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do czego służy ta maszynka ? :-)
#21
(09-14-2014, 08:21 AM)Leszek napisał(a): Teraz moim celem jest tokarka ornamentowa więc część maszyn muszę sprzedać bo koszt takiej to +/- 20-25k USD. Rolanda już nie ma.

Wrzuć jakiegoś linka albo cokolwiek na temat tej tokarki,
bo przyznam się, że pojęcia nie mam co to takiego.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#22
Np. taka - tokarka lub taka : dłutownica

Takie wzory można robić tymi maszynami.

       


.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#23
Bardzo fajne urządzenie, chociaż nie dla mnie.
Ja robię bardziej bryły niż płaszczyzny.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#24
przyznam,że robi wrażenie. A co do Cactoos'a to połączenie wielu płaszczyzn może dać nam bryłę Ząbki Sam wiedział bym jak ją wykorzystać
Już widzę te wzory, które można na niej zrobić Ząbki
Odpowiedz
#25
po dodaniu kilku podzielnic można robić bryły

   
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#26
(09-15-2014, 06:09 AM)Leszek napisał(a): po dodaniu kilku podzielnic można robić bryły


No pewnie, że można. Można też usypać autostradę gołymi rękoma, ale koparka, spychacz i walec zrobią to szybciej.Puść oczko
Ta maszynka fajna jest jako pamiątka inwencji technicznej, ale dzisiaj frezarka CNC, drukarka 3d i laser zrobią to szybciej i lepiej.
Gdyby 100 lat temu patrzono wstecz, to dzisiaj nadal jeżdżono by konno - co najwyżej i biżuterię lutowano dmuchawką.
Te urządzenia, były kiedyś odpowiednikiem dzisiejszych drukarek 3d, więc nie powinniśmy się dzisiaj bronic przed postępem technicznym.
Maszynki są bardzo fajne, ale to zabytek i ciekawostka tylko.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#27
@ Cactoos nie zgodzę się z tobą. Ta maszyna działa analogowo, a wszystkie współczesne działają cyfrowo. Tu mamy płynne przejścia i powierzchnia jest idealna a przy cyfrówkach będą schody. Tu nie ma warstw jak w cyfrówkach. Mimo, że tamte zrobią to szybciej, ale różnica w jakości jest olbrzymia
Odpowiedz
#28
Niby analogowo a szablon dla dłutownicy trzeba zrobić. Czym to się różni od projektu na komputerze. Tu i tu następuje powielenie wzoru.
A jakość? Zapewniam Cię, że 5-osiowa frezarka CNC wykona taki sam grawerunek szybciej, dokładniej, obustronnie, wewnątrz itd.
Mam w ręku wydruki z najnowszej drukarki fotopolimerowej DWS. Żadnych schodów! To jest 100 lat postępu technicznego!

Zdjęcie z mikroskopu. Wys. literek ok.1 mm.

   

Spróbuj tak powiększyć powierzchnię dłutowaną.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#29
Odpowiedz
#30
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości