Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D PRINTING SOLUTION
#1
Witam.

Jestem przedstawicielem firmy zajmującej się wydrukami 3D dla jubilerstwa I portetyki. Uzywamy drukarki Pro Jet 1200 firmy 3D System jes ona dedykowana dla Jubilerstwa. Zapraszamy do współpracy . Dziękuje.
www.3dps.com.pl
Odpowiedz
#2
Napisz coś o swojej drukarce, może jakieś fotki wyrobów jubilerskich zrobionych dzięki niej?
Odpowiedz
#3
Właśnie! Była tu reklamowana drukarka B9Creator - rzekomo używana przez tysiące jubilerów w USraju.
Wysłałem pierścionek do drukowania i się rozkraczyła jak rumuńska strażniczka lasu. Ja tam się będę
upierał, że do jubilerstwa woskowy Solidscape i fotopolimerowa Asiga. Sprawdzone empirycznie.

Fragment pierścionka wydrukowany na ASIGA

   
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#4
(09-03-2014, 08:22 AM)cactoos napisał(a): Wysłałem pierścionek do drukowania i się rozkraczyła jak rumuńska strażniczka lasu.

za ten tekst stawiam wirtualne piwo Puść oczko
Odpowiedz
#5
Witam.

Nasza drukarka drukuje element w max. rozmiarach 47x27x180. Rozdzielczość druku to 53 mikrony a wysokość warstwy to 0,03. Nie jest to jakaś tam drukarka tylko sprzęt profesjonalny firmy 3D System. Materiałem jest specijalna żywica koloru zielonego. Specialnie storzona do metody wosku traconego. Podaję link do strony producenta. Elementy wydruku w razie wysyłki są pakowane w specialną piankę nie ma możliwość uszkodzenia modelu.

http://www.3dsystems.com/projet1200


Dziękuje I pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
53 μm i warstwa 0,03 to poniżej minimum do biżuterii.
Obecnie produkowane drukarki dla jubilerów, mają piksel
o rozmiarach 25 μm i regulację warstwy co 1 μm.
Sam używam drukarki o regulacji warstwy 0,006 - 0,025
i niestety slice są widoczne.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości