Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przebarwienia po lutowaniu złota
Witam
Często lutuję łańcuszki próby 333. W miejscu lutu i w jego okolicach pojawiają się przebarwienia.
Z mojej wiedzy jest to niska próba uszlachetniona (pozłocona) innym kolorem złota w celu nadania jej eleganckiego wyglądu i lepszej sprzedaży.
Niestety po lutowaniu nie wygląda to zbyt elegancko.
Czy macie jakiś patent na tą zmianę koloru?

Zawszę informuję klienta o takiej ewentulaności. Ostatnio jednak przeoczyłem i dostałem zje...e ok klienta Aniołek
Odpowiedz
jeżeli klient jest wymagający pozłóć końcówkę. Ja to robię, ale klienta informuję o kosztach i w 999/1000 przypadkach klient z pozłacania rezygnuje Uśmiech Jak ludzie kupują śmieci jak ja to nazywam, to są sami sobie winni
Odpowiedz
To samo powiedziałem klientowi. Odpowiedział mi, że wie swoje Happy
Można powiedzieć, że mnie wyzwał i poszedł sobie.???

Najlepsze jest to, że już miał gdzieś lutowany i też było odbarwienie długości ok 1-1,5 cm.
Nieszczęście polegało na tym, że zerwał się obok tamtego lutowania. Moje przebarwienie + stare i afera gotowa. Rozmarzony
Odpowiedz
@ Powis na takich baranów nic nie poradzisz. Musimy uzbroić się cierpliwość do nich. Z reguły inteligencja u takiego klienta jest odwrotnie proporcjonalna do wymagań. Inteligentny klient zrozumie, że jeżeli przyjdzie z naprawą do blacharza, to nie ma siły, żeby nie musiał odwiedzić lakiernika. Uśmiech
Odpowiedz
Czasami można rodinetką troche poprawić. Ale Plebs tego nie doceni i Ci nie zapłaci. Po prostu informuj każdego i finał.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości