Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada dla początkującego
Moze nie powinienem sie wypowiadac w gronie tak doswiadczonych SZ.U. jacy pisza wyzej, ale jako tez poczatkujacy, dam Ci jedna rade. PATRZ, CZYTAJ, OGLADAJ. Nie jestes w stanie sam wykminic wszystkiego, a nawet jesli to szkoda czasu. Forum to kopalnia wiedzy, nawet sa zdjecia niektorych SZ.U. z roboty, takze tam tez mozna duzo zobaczyc.

Co do narzedzi, to wlasciwie wszystko co moze sie przydac jest przydatne. U mnie w "pracowni" znajdziesz takie cuda jak flanelowe szmaty, nitke, zwykle nozyczki czy np paleczki /takie jak daja do chinszczyzny/. Przyda sie wlasciwie wszystko z czym mozesz zrobic cokolwiek chyba, ze planujesz robic np. tylko jeden wzor obraczek, wtedy mozesz ograniczyc ilosc narzedzi do minimum. Moim zdaniem, przy moim "doswiadczeniu" narzedzia w ktore na prawde warto zainwestowac i nie kupowac najtanszej kupy to: pilniki (dobrej jakosci duzy pilnik to wydatek w okolicach 100-300pln, takze pare zlotych na to pojdzie), pilki wlosowe ( z tych ktorych ja uzywalem, najlepiej spisuja sie antylopy w szarym kolorze), papier scierny i co najwazniejsze a chyba nikt nie napisal FEL albo szuflada do zbierania opilkow.

Jedno co zaznacze jeszcze raz to PATRZ, CZYTAJ, OGLADAJ!
Odpowiedz
czy zauwazyliscie........my sie produkujemy a od pytajacego ani posta.cisza..... moze bys tomala sie odezwał. napisał co chesz robić jakie masz warunki do pracy, czy pracownia w domu czy piwnica ,czy stolnica przykręcana do parapeu bo i o takuch stołach słyszałemUśmiech
Odpowiedz
Jak narazie cwicze sobie na tym zlomie co mam planuje kupic troche blachy i wtedy cos bardziej "krztałtnego" wykombinuje..pracownia to jak narazie biórko ale daje rade...a tak wgl jak kupie sobie boraks i tygielek węglowy to musze najpieew rozpuścic sam boraks zeby utworzyc warstwe glazury i dopiero potem topic czy jak?
Odpowiedz
ale..........................ale po co chcesz topic? po cholere? dostaniesz gluta ale jak lubisz gluty to sie baw.
podejrzewam że: nie masz sprzettu żeby przerobic bluty na blache/ drut, wiec po cholere topic.nie odpowiadaj twoja sprawa ,ja bym majac złom pobawił sie w lutowanie tego złomu.

blache kupisz a możesz wymienic na złom zalezy iletego masz bo przy małej ilosci to opłata za przesyłke zje sens wymiany zomu na blacheUśmiech
Odpowiedz
@Tomala000 boraks rozpuścisz w gorącej wodzie, a potem delikatnie polej kostkę tym roztworem, żeby wsiąkło. Możesz poczekać aż wyschnie, albo topić od razu. Tylko wcześniej wyskrob w węglu wgłębienie w którym będziesz topił i rowek do wylania materiału. Na upartego możesz wyskrobać w innym kawałku rowek do odlania, ale to ostateczność lepiej użyć wlewaka. !!! Nie zapomnij topiąc i lutując używać topników i lutówek !!!
Odpowiedz
tu masz troche o wlewakach i zabawie z nimi.....

http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=1387
żeby nie było ze zaraz pytasz Uśmiech

a tak na marginesie.....to nie posłuchałes nas i kupiłes gówno......(palnik) to dokup kolejne zeby miec parkeUśmiech bo nie wiem czym nagrzejesz wlewak Uśmiech jak mały palniczek ledwo daje rade topic. ewentualnie grzejesz wlewak na kuchence gazowejUśmiech
Odpowiedz
Ok dzieki za wszystko i za te materialy...temat chyba do zamkniecia..
Odpowiedz
(06-21-2014, 09:13 PM)bart napisał(a): a ja powiem tak :

TOMALA.....pomożemy ale do cholery jasnej!!!!!!!!!!   szanuj nas i to co napisalismy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

dostałes link do zastawniaka do pobrania,  to zasysai i czytaj!!!!!!!!!!
jak ja zaczynałem to zastawniaka kupowałem za grubą kase a ty masz za free.

tam masz wszystko opisane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

i to dlaczego ci srebro przywarło i jakiej grubsci iglaki, i czym kwasic bejcowac i jak to robic......
a ty co chwile ptasz ..poczytaj!

zaczynasz od dupy strony.

stopiles srebro.ok i co???
masz gówniany palnik do lutowania starczy, do topienia nie starczy pzynajmniej na szamotowym tyglu.
możesz  próbowac topienia na węglu drzewnym, dostałes namiary na sklepy i na litereture,czytaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

pisalismy ze ten  palniki mały bddzie za słaby.płacisz frycowe i tyle. mały palnik do lutowania ok.

czyli masz gluta srebrnego stopionego ze złomu,jaka próba? jakie smieci miałes?
jaki złom?
przejechałęs to magnesem? -nie pytaj czemu tylko czytaj i myśl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

czemu pytam,..a tak sobie oprzedzam pytania  i problemy jak zaczniesz to walcowac....czym..? albo kuc młotkiem napowadle.......... a pytania  mogą byc typu czemu sie rozpieprza czemu pęka, czemu sie łuszczy a temu ze mogłes gówno stopic z dodatkiem tlenu itp.....

w ksiazkach masz napisane czemu zabezpieczac przy topieniu topiony materiał i jak przz wpływem tlenu.....

twoje działania-niepozbawione zapału a to pochwalam - wyglądaja tak:
łapiesz sie za cos, gdzieś  czytałes cos...robisz nie majac wiedzy....i puxniej pytasz czemu tak a nie inaczej.....przypomina to  wrzucenie gorącego swierzo lutowanego przedmiotu do pudełka z kwasem siarkowym....a nastepnie pisanie z intnsywnej terapi czenu mi spaliło płuca......
no bo przecierz czytałem......srebro sie grzeje, lutuje,i wrzuce do kwasu a  np juz w tym co usłyszałes nie było informacji ze trzeba wystudzic przedmiot, i kwas musi byc rozczieńcziony a nie stężony.itp......

Myśl......
masz złom...co to za złom? mam znajomego co ma 1 płuco bo mu wpadło do łba topienie złomu kupnego jakies lewydziwny0 zawierał kadm.reszte wgogluj...

czytaj człowieku.

kageki-tak złom wezmą w krakowskiej promie, stopią, oznacza próbe i gosc dostani odpwoiednią ilosc np blachy 925 albo drutu itp.....tylko tzreba posłuchac kogos troche bardziej doswiaczonego.

tomala, ja rozumiem że chesz juz terazi wszystko wiedziec umiec.ale w mojej opini to odlewy są dalako w kolejce robot prac jakie bym zaczynał  na poczatku.

Dziękuję za porady - prosto i dosadnie  Rozmarzony Biggrin 

(06-24-2014, 10:53 PM)Tomala000 napisał(a): Ok dzieki za wszystko i za te materialy...temat chyba do zamkniecia..

To dobry temat ja bym nie zamykał -  to kopalnia wiedzy dla laika . 

Podłączyłem się pod temat do sam szukam dzisiaj palnika  i nie mogę się zdecydować czy taką dużą " zapalniczkę " czy jednak już palnik z butlą. 
Będę tylko lutował ( uczył się ) i czasami blachę podgrzewał.
Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości