Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia waszych pracowni i patenty :)
Następna część zrobionych przezmnie narzędzi
    - dwa koła stalowe, do których przyspawałem stare łożyska i rurkę jako trzpień i tak powstał stolik obrotowy
    , to na stoliku to okrągłe magnesy pozyskane z głośników,     , do płytki skamoleksu przymocowałem od spodu blachę zwykłą, cynkowaną, to za pomocą magnesów mocuję na konstrukcji i mam obrotowy stolik do lutowania,     a jak trzeba to na magnesy trafia imadło stołowe i już jest obrotowe.
Inny patent to wykonanie trzymadełka do dopów.     w klocku dębowym wywierciłem (równo) otwór, przeciąłem wzdłuż środka otworu     wyrzeźbiłem srodek i powstało takie coś     . Przymocowałem wcześniej wygięte i przegwintowane blaszki ze śrubami montażowymi     . W środku podstawy wyciętego środka wywierciłem idealnie prosto otwór, który nagwintowałem (dąb da się nagwintować) i wkręciłem śrubę z dolutowanym talerzykiem i służy to do tego    
Inne przydatne drobiazgi ;
    skrobak z pilnika, gładziki z kawałków stalowego pręta
    stopki z kwadratowej części starej klamki drzwiowej, gładzik z pilnika i dobijak-zakuwacz wg. patentu kolegi Krisa z imbusa.
w niedługim czasie powstaną imbusowe punce wg. przepisu z tego forum. Aktualnie powstaje "trecia ręka" pomocna przy lutowaniu- zapomniałem zrobić fotkę.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
Czyż bym oglądał "pomysłowego Dobromira" To taki film z dzieciństwa. Niewielu morze go pamiętać Uśmiech
Gdyby te magnesy były na napędzanej osi, to miał byś polerkę magnetyczną. Dobra robota Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Dzięki. Film pamiętam, oglądałem z moimi dzieciakami Puść oczko
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości