Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia waszych pracowni i patenty :)
Oczywiście najlepszą metodą jest mieszanie jak niema dostępu do słońca. Pisząc wąskie spektrum powinienem
napisać raczej dziurawe. Powiesiłem sobie w pracowni na suficie 16 W-towego LED'a. Odpowiednik bańki 300 W
i korale z pięknej "koralowej" ( masło maślane )barwy zrobiły się ziemiście-szare. W pracowniach mamy wiele
kolorów, bo tym operujemy. Dla tego podstawą jest odpowiednie oświetlenie. Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Właśnie zakupiłem "lampę do celów specjalnych" - taką nazwę nosi teraz zwykła żarówka 100 w Uśmiech ale daje żółte światło... trochę się odzwyczaiłem od takiej barwy pracując wcześniej z LED, a wcześniej z świetlówką energooszczędną - one miały barwę białą-zimną.
Cały czas mówię o lampie nad pazurem, spróbuję, może się przyzwyczaję.
Odpowiedz
(05-05-2017, 10:27 AM)kriss napisał(a): Oczywiście najlepszą metodą jest mieszanie jak niema dostępu do słońca. Pisząc wąskie spektrum powinienem
napisać raczej dziurawe. Powiesiłem sobie w pracowni na suficie 16 W-towego LED'a. Odpowiednik bańki 300 W
i korale z pięknej "koralowej" ( masło maślane )barwy zrobiły się ziemiście-szare. W pracowniach mamy wiele
kolorów, bo tym operujemy. Dla tego podstawą jest odpowiednie oświetlenie. Uśmiech

Chodzi raczej o CRI(color rendering index) lub po naszemu RA. Niestety wiekszosc ledow w sklepach(dla plebsu) jest <80 dlatego kolory zle wygladaja. Dobre LEDY maja wartosc chyba 90+. Halogen ma chyba 99 no ale to bierze prądu i sie grzeje wiec jest bez sensu.

https://youtu.be/Mb_Do1C5fz8?t=4m16s

Mysle ze tu nie chodzi ze ledy są złe, tylko ogolnie o gowniane ledy. 
W dodatku artykuly na wp, onet i innych tego typu stronach są mało wiarygodne.
Odpowiedz
Jeśli to ma być LCD CRI od 90 4000-4500 kelwinów (ale to dobiera się pod siebiie) w specjalistycznym sklepie
Są dobre specialne jarzeniówki od philipsa dla malarzy jak by co to poszukam kodu
Halogen spoko tylko ze dodaję żółć - dwókrotnie pomylilem się na łucie srebrnym i złotym.
Jakościowe światło mają gabinety dentystyczne, kosmetyczny z tego co wiem nie są to tanie rzeczy.
Być może coś własnoręcznie? na diodach od firmy Cree
Oprawiam ...
Odpowiedz
Najpiękniejsze rzeczy wychodzą przy świecach Uśmiech
Odpowiedz
(05-06-2017, 09:00 AM)helmet napisał(a): Najpiękniejsze rzeczy wychodzą przy świecach Uśmiech

Pod warunkiem, że lutujesz na ognisku przy użyciu dmuchawki Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Pomysł z ogniskiem, świecami i dmuchankiem podoba mi się i postaram się go wykorzystać przy najbliższej okazji Uśmiech
Natomiast ta zwykła żarówka żarnikowa którą kupiłem nie zadowala mnie, światło jest żółte, a co najgorsze jest duży odblask na powierzchni piłowanej. Założyłem więc świetlówkę energooszczędną 36W; 2100lm; barwa 5500 K; Ra 91 - światło jest białe i jakby bardziej łagodne, mniejszy odblask. Jedynie to, że podobno świetlówki emitują UV, no cóż najwyżej będę miał ładnie opalone dłonie.
Odpowiedz
Mam złą wiadomość.... umrzesz Język
Odpowiedz
Ale oświecony Uśmiech
Odpowiedz
Witam. W zeszłym tygodniu dzięki znajomemu wpadło mi w ręce trochę "rzecz" do mojej przyszłej ,mam nadzieję, pracowni. Dostałem po zmarłym złotniku stół, troszkę sfatygowany ale darowanemu koniu w ... sie nie zagląda Uśmiech, silnik z prostnicą , brak jedynie pedała reg. obroty, do tego miech nożny jak przypuszczam z palnikiem ( choć do końca nie wiem jka on działal Język. dostałem tez pantografik , jeśli sie nie myle to IM-3 czy coś takiego niestety bez paska i "wrzeciona". Jeśli komóś przydałaby jarzeniówka z tego stołu to mogę oddac darmo gdyż mam już  inna lampę( jakby ktoś coś). W niedługim czasie postaram sie dołączyć fotki jak się już delikatnie "urządzę" z tym wszystkim + moimi uzbieranymi dotąd gratami Uśmiech

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości