Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
obrączki bezszwowe - jak ?
#41
Orafo produkcję obrączek przeszukałem w Polsce i twierdzę, że lepszych producentów trudno znaleźć, może nie jest to taniocha ale jakość przystająca do czasów i wymagań oczywiście podparta bardzo poważnymi inwestycjami. Później ludziska chodzą i chcą takie same byle tanio a tu niestety ceny z czegoś wynikają. Wynikają z poniesionych nakładów pracy oraz finansów ulokowanych w sprzęcie za pomocą którego można wyprodukować takie obrączki i wynikają ze specyfiki naszego rzemiosła oraz stosunkowo niewielkich ilości przerabianego materiału w porównaniu do np: stali.
Odpowiedz
#42
Jasne. Czy w polsce ktoś używa chińskich jednorazowych odlewn, lub gotowych woskowych półfabrykatów na wschodzie tego jest za dużo, ale we włochach nie?
Oprawiam ...
Odpowiedz
#43
co wchodzę to strona do przeczytania ;p dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Z nikim nie chcę się kłócić tylko chciałem zdobyć trochę wiedzy abym sam mógł sobie podliczyć przekalkulować i zdecydować czy warto mysleć o bezszwowych czy nie. Mam znajomego który robi zwykłe lutowane ale jakość wykonania jest genialna.

Mam trochę doświadczenia jeśli chodzi o robienie obrączek lutowanych. Mam kilka wzorów ale moim zdaniem są już trochę przestarzałe i będę robił nowe.

Odnośnie cnc to dysponuję takim narzędziem a mianowicie Magic-7. Nie można tam zrobić wszystkiego ale sporo.
Odpowiedz
#44
z tego co widzę masz wystarczający park maszynowy żeby robić tysiące wzorów, wystarczy tylko pomyśleć. Osobiście bym radził szukać w sieci unikatowych i niepowtarzalnych wzorów. Ja praktycznie wyłącznie robię albo bardzo proste tradycyjne, albo coś wyjątkowego. Praktycznie nie ma zainteresowania diamentowaną masówką. Chcesz mieć klienta musisz się wyróżniać. Z sieciami nie wygrasz. Smutny
Odpowiedz
#45
Pawle gdybyś mógł umieścić trochę fotek z efektami uzyskanymi na magic-7, bo jak męczyłem temat tych grawerek magic, umarq oraz jewel to wszyscy tym handlują ale nikt nie jest w stanie pokazać całych możliwości tych urządzeń. Obawiam się, że do fajnego precyzyjnego frezowania mogą nie wystarczyć, słyszałem, że taka konstrukcja powinna być odpowiednio stabilna a to są małe stolikowe maszynki choć kosztują tyle co auto. Jak możesz wrzuć obszerne informacje o tym sprzęcie, będziesz pierwszy w sieci, bo na tych filmikach z youtuba nic szczególnego nie widać.
Odpowiedz
#46
ja mam na zwykłej szafecce z desek i czase mjak graweruję jakiś napis to się troche trzęsie cała komoda ale efekt jest idealny, ponieważ cała konstrukcja grawerki jest bardzo solidna - waga ok. 30kg to dość sporo jak na urządzenie wielkości urządzenia wielofunkcyjnego. Co do możliwości to są całkiem sporo. Można robić modele w wosku, oczywiście nie wszystkie bo wiertło-frez działa tylko od góry a podstawa oraz uchwyt na obrączki się kręci/przesuwa. Ale można robić modele woskowe np. wisiorków elementów bransolet czy pierścionków itp. Moim zdaniem (jestem informatykiem z wykształcenia) ta maszyna ma duży potencjał ale brakuje kilka rozwiązań które leżą w postaci oprogramowania i sterownika całej grawerki. Nie będę się o nich rozpisywał bo to nie ma sensu ale takie moje wnioski po roku użytkowania. Na pewno jest dużo lepszym urządzeniem niż grawerka m20 bo cena jest wysoka a w podstawie jest tylko grawerowanie a frezowanie na obrączkach jest dostępne po zakupieniu odpowiedniego modułu za oczywiście ponad 1 tyś zł. Możliwości są spore:
-grawerowanie wew/zew obrączek
-frezowanie zew obrączek
-frezowanie/wycinanie zawieszek, elementów bransolet
-grawerowanie płaskich powierzchni
-tworzenie mdoeli woskowych - zawieszki, elementy bransolet

trochę sprytu czasem potrzeba bo na pierwszy rzut oka nie da się czegoś zrobić tym urządzeniem ale jak się podzieli to na kilka etapów to okazuje się, że się da. Ja korzystam z tego przy zdobieniu obrączek np. jakieś nacięcia + delikatnie znaczenie miejsc na kamienie. potem wyciagam obrączkę nawiercam w wyznaczonych miejscach obsadzam kamień polerka i gotowe. Minusem jest to że ciężko jest dostać (wdobrych cenach frezy 15 stopni, 30, 45 itd) bo średnica mocujaca jest dośc niestandardowa - 4mm. W większości urządzeń cnc jest to 3,175 czy coś takeigo lub 6mm. a przez to nacięcia nie są jak diamentem jak z diamenciarki a nieco inne. Czekam na paczkę z frezami właśnie różnych kątów i wtedy zoabczymy jakie efekty. Kolejnym minusem jest to że np w przypadku obrączki półokrągłej nie ma możliwości wprowadzenia krzywizny profilu (w przypadku płaskich powierzchni grawerka bada poszczególne wysokości - da się ? da się ale nie wiem czemu nie w przypadku obraczki. wina - oprogramowanie o czym pisałem wyżej) tak więc wysokość jest próbkowania na środku obrączki i frez po tej wysokości leci co skutkuje tym, że np przy zdobieniu obrączki w falę to na środku rowek będzie głebszy niż po bokach bo wiertło leci na danej wysokości po całości. nie wiem czy dobrze to opisałem w razie czego później mogę zrobić rysunki. natomiast dużym ułatwieniem w zdobieniu jest to że projekt robi się na kompie. Jesli tam wszystk osię zgadza to nie ma mowy o błędzie przy frezowaniu. Wszystko jest symetryczne itp. gniazda pod kamienie też w idealnych odległościach itp kwestia wstępnego wymierzenia wycelowania itp krótko mówiąc trzeba doświadczenia z tym. na poczatku dużo rzeczy mi nie wychodziło a teraz już jest spoko. Minusem jest mocowanie na obrączki, że nie zrobili większego to możnaby grawerować i frezować pełne bransolety. Efekt byłby super. Wystarczyło zrobić ramiona o większym możliwym rozmairze i uwzględnić to w sterowniku/programie. Koszty moim zdaniem nie aż tak dużo większe w fazie produkcji urządzenia a promocja i możliwości dużo większe co za tym idzie klienci, zarobek itp. no ale cóż.

Wzór obrączki wykonany na magic - 7:

[Obrazek: obraczkaaa.jpg]
[Obrazek: ekg_1.jpg]

Mam nadzieję że niedługo uda mi się wprowadzić nowe wzory to mogę wtedy wrzucić parę fotek.
A właśnie kolejnym minusem jest to że program na kompie ma tendencję do zawieszania się przy dużej ilości elementów w projekcie i wszystko szlag trafia jeśli nie zapisałem wcześniej projektu. Albo po kliknięciu na przycisk przesłania projektu do cnc nagle się projekt rozjeżdża co delikatnie mówiąć wkur.... ia i trzeba anulować poprzesuwać trochę i jest znowu dobrze. no to chyab tyle . mam nadzieje że napisałem dość zrozumiale

przed chwilą znalazłem na youtubie genialne maszyny...
https://www.youtube.com/watch?v=oh2dQEUExa4
https://www.youtube.com/watch?v=AxJL8mjVzx0
https://www.youtube.com/watch?v=29ihJQiYU8k

diamentowanie na cnc coś wspaniałego. gdzie to znaleźć ?
Odpowiedz
#47
Fajna zabawka frezarka, teraz rozumiem interes Pawla do obraczek (gdzie grawerka tam obraczki). Settery od micro pave używają takich maszyn (byc moze N 9) do odznaczenia otworów pod kamienia na zegarki i td. tam gdzie kamyki odsadzane ścieżka "na styk" 0.05mm.
Moze warto sprobowac cos skombinowac z emalia, frezak da możliwość wytoczeniu jamy, a emal na gorąco w srebrze dasie położyć ze zwykłym palniku. Jest nieco roboty przy emali ale ładnie to wygląda...
Oprawiam ...
Odpowiedz
#48
zabawa z emalia jest to jakiś pomysł ale boje się, że braknie mi czasu na to.. co do maszyn to znalazłem cos podobnego u kociuby ale cena prawie pół miliona wiec no... Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości