Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stop białego złota 14k - jak zrobić
#21
No życie, panie Antoni. I przez pana to wszystko. Przez to, żeś pan sobie poszedł. Uśmiech
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#22
topienie, topienie, a sobie tak pomyślałem jak bym to wszystko przetopił indukcyjnie w odlewarce w próżni to co z tego będzie? bedzie dobrze ? czy mieszanie idnukcyjne wystarczy żeby dobrze wszystko sie połaczyło?
Odpowiedz
#23
piękna sprawa topienie indukcyjne. Czysto i po kłopocie Uśmiech Czemu od razu nie mówiłeś, że masz piec indukcyjny. My tu głowimy się jak Ci pomóc mieszając złoto patykiem w tyglu.
w hutach teraz wszystko topią w piecach indukcyjnych. Najlepsze gatunki stali są tak robione, bo pola wirowe w piecu idealnie mieszają materiał.
Odpowiedz
#24
soryUśmiech wcześniej nie przyszło mi to głowyUśmiech człowiek zakręcowny i zarobionyUśmiech Dziękuję i Pozdrawiam
Odpowiedz
#25
Kriss Ty zbyt serio tego mistrza swojego odbierasz. Gdybym słuchał takich mistrzów to sam bym nie został mistrzem. Podobnie jak Cactoos nie słucham i nie robię jak mi ktoś powie tylko myślę i sprawdzam. Wbrew słynnemu powiedzeniu można lać wodę do kwasu byle zrobić to ostrożnie. O tyglach też już pisałem i jak ktoś ma odpowiednie doświadczenie może użyć jednego tygla do srebra i złota. Myślenie jest najważniejsze a nie powtarzanie lub wykonywanie często niepotrzebnych czynności. Kadm dodaję na samym końcu robiąc lut, obniżam temperaturę, mieszam i wylewam i jak za bardzo nie pogrzeję to ubytku żadnego nie widzę. I robię jeszcze dużo innych rzeczy które zapewne mistrzom by się nie podobały i które wynikają z mojej chęci ulepszania pewnych procesów. A jaki pierścionek Twój mistrz robił półtorej godziny? Nawet jeśli był prosty to musiał dać czadu. To tak jak z tymi co po 1000 kamieni na dzień oprawiali.
Odpowiedz
#26
Odpowiedz
#27
(05-16-2014, 06:47 AM)kriss napisał(a): Jak piszę, że obrączki proste robię 1 godzinę, widzę zdziwienie. Ja uważam, że to kwestia wprawy, odpowiednich narzędzi i technologii, a nie magia Uśmiech

Nie zrozumiałeś. Większość złotników potrafi zrobić parę prostych obrączek w godzinę. i to bez tokarki.
Tu chodzi o to co napisał Szafir:

(05-12-2014, 08:34 PM)szafir napisał(a): Nasze forum jest czytane przez wielu ludzi, co pomyśli sobie człowiek, który przeczyta tekst na forum, że złote obrączki robi się godzinę.

Np to że masz około 25 tyś na miesiąc nie przemęczając się zbytnio (łatwo wyliczyć 4h x 300zł daje 1200 dziennie) pracując przez tylko pół dnia a te wszystkie narzekania tu na forum jak to jest źle w branży to miedzy bajki .........

Nikt nie zrozumie bo i po co że robi się czasami na naprawdę małej opłacalności a nadrabia właśnie takimi zleceniami.
Przynajmniej ja tak mam.


(05-16-2014, 06:47 AM)kriss napisał(a): A te 1000 kamieni na dzień, to nie oprawa kamieni, tylko zaginanie drutów na kamieniach. Też to przeszedłem, to była chałtura.

Zgadza się ale to też ważne doświadczenie.
Odpowiedz
#28
Odpowiedz
#29
Podlacze sie z pytankiem o biale zloto palladowe skoro juz taki temat istnieje.

Ma ktos jakis sprawdzony przepis na biala 14 palladowa? Tak zeby rodowac nie trzeba bylo.

No i jeszcze kwestia jakiegos lutu do tego stopu. Chyba najlepszy bylby bez kadmu - na indzie i cynku chyba. Co myslicie? Jakies receptury ktos zna?
Odpowiedz
#30
mogę podac przepis Grega Pallad 145 a reszta to srebro i złoto. Niestety bardzo białe stopy to tylko 8 i 9ct.

cos pogladowego      
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości