Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galwanizacja
#1
Witam Was serdecznie Uśmiech

Z góry przepraszam, jeśli dubluję temat, ale nie mogłam nigdzie znaleźć satysfakcjonujących mnie odpowiedzi. Nie mogłam również dopasować tematu to konkretnego działu forum. Zakładam natomiast, że będziecie mogli mi pomóc Uśmiech

Nigdy wcześniej nie miałam nic wspólnego z galwanizacją, nie znam się też na jubilerstwie. Robię biżuterię ze zwykłych metalowych elementów, ale chciałabym, aby były bardziej trwałe i lepiej wyglądały. Stąd moje pytanie oraz prośba. Czy moglibyście mi powiedzieć, jakie tworzywa można galwanizować? Chodzi mi właśnie o sztuczne metale. Słyszałam, że można i są bardzo trwałe, ale wolę zaczerpnąć opinii u znawców Uśmiech Jeśli się da, to byłabym ogromnie wdzięczna za dokładny opis, co powinnam do tego zakupić (na warunki domowe, do własnoręcznego powlekania, jakiś nieduży niedrogi zestaw) oraz jak krok po kroku powinnam to wykonywać.

Będę bardzo wdzięczna Uśmiech
Odpowiedz
#2
Galwanizacji można poddać praktycznie każde ciało stałe. Długi to temat a dobrze i przystępnie dla początkujących opisał go Stefan Sękowski w książce pt. "Galwanotechnika domowa". PDF do pobrania.
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#3
Odsiębiernie dodam, że trochu o tem było tutej >>> Rodinetka
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości