Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzłota - złoto matowieje
#31
panowie z całym szacunkiem ale V to napięcie a nie prąd, ja myślę że problemem może być A czyli - najlepiej stosowac zasilacz z regulacją Napięcia wraz z Amperami. Z doświadczenia zauważyłem że prąd (A) powinien wahać się w granicach 1 A - przy 7-10V
Przy okazji zapytam: w jakim naczyniu najlepiej podgrzewacie odzłotę? Czy szkło hartowane (menzurka) nadaje się według Was na podgrzewanie na elektrycznym podgrzewaczu( taki jak do gotowania herbaty) - jakoś nie miałem odwagi w szkle podgrzewać jeszcze w obawie o pęknięcie szkła i rozlanie płynu po pracowni
Odpowiedz
#32
Jak nie masz odwagi to szkło laboratoryjne i łaźnia wodna. Garnek z wodą na palnik/podgrzewacz, w garnek zlewka z cieczą i nie ma szans żeby cokolwiek pękło.
Odpowiedz
#33
(01-24-2017, 12:01 PM)Astar6 napisał(a): Jak nie masz odwagi to szkło laboratoryjne i łaźnia wodna. Garnek z wodą na palnik/podgrzewacz, w garnek zlewka z cieczą i nie ma szans żeby cokolwiek pękło.

myślę że to jest dobre rozwiązanie tylko co z bąbelkami wytwarzającymi sie pod menzurką? podskakiwać będzie szkło. Podkładasz jakąś szmatę?
Odpowiedz
#34
Moze byc kuchenka elektryczna i stawiasz naczynie żaroodporne i do niego zlewke z odzlota.
Ewentualnie bez naczynia, posyp "palnik" piaskiem.
Lub kup podgrzewacz laboratoryjny.
Odpowiedz
#35
(01-24-2017, 03:04 PM)mnap89 napisał(a): Moze byc kuchenka elektryczna i stawiasz naczynie żaroodporne i do niego zlewke z odzlota.
Ewentualnie bez naczynia, posyp "palnik" piaskiem.
Lub kup podgrzewacz laboratoryjny.
używam tego dokładnie


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#36
-----
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości