Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nazwa dla pracowni złotniczej.
#1
Witam,

Czy nazwa AURENT dobrze się kojarzy z pracownią złotniczą wg Was?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Jeżeli ma to być mały zakład usługowy, to mnie najbardziej odpowiada "Jubiler" lub "Złotnik".
Podobnie, prosty "Rzeźnik" zamiast "Parówka" i Prosty "Szewc" miast "Usługi obuwnicze".
Mało kto zgadnie, że w"AURENT" kupi pierścionek, jeżeli nie będzie obok dopisku "Jubiler".

Ale nazwa całkiem zgrabna, chociaż Anglik wysnuje wniosek, że to wypożyczalnia biżuterii.Puść oczko
( od "aurum" - wiadomo i "rent" - wynająć )
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
JUBILER i ZŁOTNIK tez moze byc mylące jezeli ktos pracuje tylko w srebrze jak ja i nie oprawia kamieni szlachetnych w złocie Cool
są firmy o nazwie ALKOR, AREN ,ARKADA, ARSEN moze być i AURENT ...
Odpowiedz
#4
Puki, to czy wymyślona przez Ciebie nazwa będzie dobrze kojarzyć się z pracownią złotniczą zależy wyłącznie od Ciebie. Nazwa główna może być każda a dodatkowo możesz określić rodzaj usług i później swoją ciężką, rzetelną pracą sprawić by dobrze się kojarzyła. Markę można wypracować i wypromować działaniami marketingowymi. Nazwy największych sklepów sieciowych w naszej branży bez tych sklepów oraz bardzo mocnej reklamy byłyby niczym a jak tu wszyscy dobrze wiedzą towar często taki sam ale ta nazwa a....t.
Odpowiedz
#5
Dopisuję się do tego co pisze Szafir, sama nazwa OK, ale najważniejsza jest Twoja praca. Nazwa jest krótka i łatwa do zapamiętania. Powinieneś ją opracować graficznie i umieścić na opakowaniach
Odpowiedz
#6
(04-22-2014, 08:24 PM)KrZyS napisał(a): JUBILER i ZŁOTNIK tez moze byc mylące jezeli ktos pracuje tylko w srebrze jak ja i nie oprawia kamieni szlachetnych w złocie Cool
...

A napisane zostało jak byk!

Cytat:Czy nazwa AURENT dobrze się kojarzy z pracownią złotniczą wg Was?

Cytat:Jeżeli ma to być mały zakład usługowy, to mnie najbardziej odpowiada "Jubiler" lub "Złotnik".

Czasem mojej sie wydawać, że trafić na forum obcojęzyczna.Puść oczko
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#7
Dziękuje za odpowiedzi. Jak zauważył cactoos nazwa faktycznie może się nieodpowiednio kojarzyć za granicą. A być może kiedyś też bym tam szukał rynku zbytu. Może AUREN będzie właściwsza. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że bez wyrobienia sobie marki dobrym towarem nazwa nie będzie mieć aż takiego znaczenia.
Odpowiedz
#8
(04-20-2014, 08:48 PM)puki napisał(a): Witam,

Czy nazwa AURENT dobrze się kojarzy z pracownią złotniczą wg Was?
Pozdrawiam.

Sie dobrze kojarzy . Zawsze mozesz dodac w drugiej linijce "pracownia zlotnicza" i bedzie wilk syty i owca cala . Koniec koncow powiesz Kruk to ludzie wiedza ,ze byles w klepie z bizuteria ,a nie w lesniczowce . Wyrobisz sobie marke i nazwisko i bedzie ok .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości