Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emaliowanie
(11-19-2015, 06:19 PM)olax napisał(a):
(11-19-2015, 03:59 PM)kolorowy napisał(a): Znalazłem przykład zastosowania emalii który mi odpowiada , nie za dużo i w zgodzie z całością   www.youtube.com/watch?v=hwl1oVznaSI

A jak on ją utwardza?
Na innym filmiku widać, że nie używa pieca, tylko traktuje prądem. 5:03 min:

https://www.youtube.com/watch?v=iIf8dGcUmQs

Oglądałem to, ale mi bardziej wygląda na jakieś polerowanie lub odzłote na włosach w innych odcinkach tej serii widać jak wypala emalie wyłącznie nad palnikiem  Eeee.....
Odpowiedz
Ufff, przeczytałem cały wątek. Szacunek dla Leszka za jego niezłomność w dzieleniu się wiedzą i emocjami. Kiedyś (jakieś 30 lat temu) dostałem trochę różnych emalii, przez cały ten czas się ciągle poniewierały... jutro wykonam pierwsze testy Uśmiech
Odpowiedz
(11-24-2015, 07:40 PM)szamek napisał(a): Ufff, prze
Odpowiedz
       
Znalazłem to raczej mała ilość, ale na próby może być. To chyba dwie firmy , jedna z nich to Panduro HOBBY. Napis hobby nie wróży jakiejś profeski Uśmiech Te drugie woreczki nie mają loga. Żółtej i pomarańczowej - bardzo mało...

Statek podoba mi się, plastyczny obraz, czuć wiatr w żaglach.
Odpowiedz
(11-24-2015, 08:24 PM)szamek napisał(a): Znalazłem to raczej mała ilość, ale na próby może być. To chyba dwie firmy , jedna z nich to Panduro HOBBY. Napis hobby nie wróży jakiejś profeski Uśmiech Te drugie woreczki nie mają loga. Żółtej i pomarańczowej - bardzo mało...

Statek podoba mi się, plastyczny obraz, czuć wiatr w żaglach.

Te stare są lepsze od dzisiejszych po zawierają zabronione dzisiaj substancje ale dzięki temu są tak intensywne..

Przetestuj i wstaw zdjęcia zobaczymy jak wyglądają.
Odpowiedz
ARGH! Drżyjcie szczury lądowe! Ząbki
Statek git. Bardzo sie podoba, fachowo zrobiony moim zdaniem
Tylko wskazówki dałbym inny kolor bo tych słabo widac - przynajmniej na zdjeciu
Odpowiedz
       
Zrobiłem test nad palnikiem czerwonej transparentnej. Patrząc od lewej strony :
1/ Srebro czyste.      2/ srebro 0,925 wytrawione w gipa srtip.     3/ srebro 0,925 prosto po papierze , bez trawienia.
Może nie widać na zdjęciach, ale jest lekkie zmętnienie we wszystkich próbkach. Nie miałem wody destylowanej tylko taką z filtra osmotycznego (teoretycznie to samo co destylat). Blaszki -  od 1,5 do 2 cm.
Odpowiedz
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Kriss, Cieszy mnie ta moczopędna czerwień Uśmiech Te emalie pochodzą podobno gdzieś ze Szwecji.
Odpowiedz
(11-25-2015, 11:25 AM)mnap89 napisał(a): ARGH! Drży
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości