Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uprawnienia do prowadzenia działalności?
#1
Witam chciałem u źródła zapytać czy do prowadzenia działalności w której wyrabia się i sprzedaje proste rzeczy ze srebra i złota bez wykorzystywania kamieni szlachetnych potrzeba mieć Czeladnika, Mistrza czy wystarczy dyplom Robotnika wykwalifikowanego i przepuszczenie materiału przez urząd probierczy?
z góry dziękuję za odpowiedz Konrad
Odpowiedz
#2
Możesz nawet skomplikowane z kamieniami szlachetnym, jedyny wymagany papier to działalność.
Odpowiedz
#3
Uff kamień z serca bo już dużo zainwestowałem w maszyny i myślałem że się jeszcze będę bujać z tym.
A czy do urządzania pracowni są jeszcze jakieś wymogi jeśli chodzi o wielkość pracowni na jedną osobę? dwie osoby? czy ktoś to sprawdza?
bo mam bardzo niewielką pracownie i do tego sufit jest dosyć nisko bo na 2,10cm. Szukam już dwie godziny w necie i nie mogę nic znaleźć na ten temat a pamiętam że kiedyś15lat temu w szkole o tym coś byłoPuść oczko

Pozdrawiam
Konrad
Odpowiedz
#4
Ja otwieram niedługo własny lokal i są z tym same kłopoty. Pytałem w sanepidzie i tam też niewiele wiedzą. Wysokość lokalu określili mi na 2,80 m. Generalnie zasada jest taka - jeśli pracujesz sam to nikogo nie obchodzi w jakich warunkach to robisz - gnieździsz się i trujesz na własną odpowiedzialność, choćby na 3m kwadratowych i z sufitem na 1,9m. Jeśli tylko masz pracownika - to zaczynają się schody; pomieszczenie socjalne, osobno umywalka i zlew, kurtyna powietrzna nad drzwiami, wysokość lokalu 3.3m, najlepiej mieć wyciąg nad stołem i dygestorium. Osobna zamykana na klucz szafka na chemię złotniczą, kwasy itp. Poza tym opinia straży pożarnej.
Odpowiedz
#5
"Jeśli tylko masz pracownika - to zaczynają się schody; pomieszczenie socjalne, osobno umywalka i zlew, kurtyna powietrzna nad drzwiami, wysokość lokalu 3.3m, najlepiej mieć wyciąg nad stołem i dygestorium. Osobna zamykana na klucz szafka na chemię złotniczą, kwasy itp. Poza tym opinia straży pożarnej."
A masz może do tego materiału jakiś link? To nawet większość mieszkań w bloku jest na230/240 a 260 to niby wyższy standart to jakaś masakra... Eeee....
Odpowiedz
#6
żeby było smieszniej............z tego co wiem to nie ma prawa być w budynku gdzie jest gaz z sieci nawet cienia butli gazowejUśmiech przepisy p poż, tyle teoria.

życie życiemUśmiech pracowniak chcesz mieć na umowe o prace? sprawdź czy inne są warunki przy umowie o dzieło.

generalnie najwazniejsze są zusy i podatki, reszta, no chyba zeby sie ktoś do ciebie rzypieprzył po telefonie typu "uprzejmie donosze" to cie moze jakas inspekcj nawiedzić.
poszykaj inspekcji pracy ewentualnie ogarnietego behapowca
Odpowiedz
#7
Linka nie posiadam, tego wszystkiego dowiedziałem się po rozmowie w sanepidzie. Poszedłem do nich zanim zacząłem remont w lokalu, uczciwie powiedziałem co będę robił i żeby mi dali jakieś wytyczne.
Odpowiedz
#8
Nadgorliwość najwyraźniej przeszkadza a na każdym kroku widać dzisiaj straszny bałagan, nikt nic nie wie i zawsze można się przyczepić. Otwieraj biznes i do przodu, przepracujesz kawał czasu i nic złego się nie stanie a jak człowiek chce dobrze? to zobaczysz, że się nie da.
Odpowiedz
#9
(03-21-2014, 10:31 PM)bart napisał(a): no chyba zeby sie ktoś do ciebie rzypieprzył po telefonie typu "uprzejmie donosze" to cie moze jakas inspekcj nawiedzić.
poszykaj inspekcji pracy ewentualnie ogarnietego behapowca

Dzięki sąsiadce mamy jakąś "ekstra" inspekcję średnio raz na rok. W tym tygodniu był nadzór budowlany - głównie zainteresowały ich kwasy, i wentylacja. W zeszłym roku dwaj koledzy zabłysnęli, i przyszli popracować 1. listopada - skończyło się interwencją policji (policjantów najbardziej zainteresowały białawe proszki - emalie).

Sąsiad - oczywiście wiesz, że w Urzędzie Probierczym musisz się zarejestrować jako wykonawca, z wzorem cechownika?
Odpowiedz
#10
Hmmm a no szczerze to do tego jeszcze nie doszedłem i zapomniałem racja bo na wyrobach są 3 próby.
A kto ten cechownik znak projektuje chyba właściciel firmy? I ile to kosztuje? Pewnie ze400/700zl?
Poza tym chciałbym zamówić u jakiegoś dobrego grawera cechownik z własnym logo tylko nie wiem czy na 6mm zmieści 6 liter tak żeby było czytelnie i jestem ciekawy ile taka impreza kosztuje?
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości