Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amberiff 2014
#11
Bylem w czwartek na targach...wszystko w chu...drogie...bursztyn ceny z du.y....co do bizuterii to nie zobaczylem nic nowego co by mnie zachwycilo...kupilem kilka pierdol do sklepu, szczote do polerki ;p i pogadalem przy kilku stoiskach z klamotami o polerkach, grawerkach etc...wypilem droga kawe i zjadlem jeszcze drozsza chu.owa kanapke i zawinalem do domu :/ ;p

Nie wiem jak w inne dni ale w c zwartek to bylo wiecej wystawcow niz kupujacych...jakos tak slabo to wszystko wygladalo...
Odpowiedz
#12
bafi zawsze tak jest... I nawet na kawe nie ma co narzekac, bo to tylko kwestia doswiadczenia - ja np. juz wiem aby nie korzystac igdy z dobrodziejstw gastronomicznych serwowanych przez amberexpo = wlasny ekspres do kawy na stoisku i klientela gwarantowana ;p a obiadki dowozone z zaprzyjaznionego BARU MLECZNEGO robily furore u nas + na sasiednich stoiskach jak sasiedzi podpatrzyli Uśmiech

A wracajac do bardziej powaznego aspektu targów, to fakt - z polskiego klienta wyżyć się nie da... Absolutnie... Przyjdzie chińczyk, kupi... Przyjdzie Arab - kupi... Przyjdzie Turek - kupi... Amerykanka była - kupiła... Przyszedł Polak - pobiadolił "ale drogo, inni mają taniej! -Kto? -Nie powiem ale mialem oferte tańszą niż u Was! Nie mozecie tak drogo mi sprzedawac bo mam załatwioną lepszą cene! - Gratuluje w takim razie... Do widzenia..." Kilka momentów gotujących mi krew w żyłach w trakie całych targów to byli właśnie polacy i te głupie teksty... Pseudo mistrzowie negocjacji bleh a podsumowując to co do czego Polacy odemnie wzieli towaru może za hm.... 500zł? W porywach do tysiąca... I to tylko dlatego, że miałem półki wysypane jak akwarium sztekerami - 0,8g para kolczyków... Niestety taka prawda że potrafimy tylko narzekać, a mało kto potrafi spojrzeć racjonalnie, że skoro jest inny klient który faktycznie płaci te ceny jakie są, to te ceny będą się trzymać i już. Każdy chce zarobić, a nawet jakby kogoś ruszyło sumienie i opuścił cene naiwnie ulegając tym wszystkim tekstom "a bo napewno bursztyn dawno kupowany wiec przeciez i tak zarobisz" to długo w tedy nie pociągnie, bo nawet jak sie kiedys kupiło taniej to nie mozna po prostu nie mozna sprzedać tanio teraz, bo trzeba to przeciez pozniej odkupic i odrobić... Szczerze? Mnie ta sytuacja bardzo się podoba. Ciężkie czasy mamy z tą ceną, ale po prostu trzeba przemyśleć jak to przebrnąć, jak przebić się na ten pułap cenowy tak aby nie zbankrutować - a w zamian ludzie zaczną przynajmniej szanować bardziej bursztyn a nie sprzedawać za grosze na deptakach albo w sezonie na targach miedzy ziemniakami a skarpetami...
Odpowiedz
#13
Przecież nie ważne kto kupuje, ważne, że ktoś taki się zjawia. Na miejscu organizatorów pomyślałbym o zorganizowaniu targów w Pekinie, Szanghaju, Singapurze, Nowym Yorku albo Dubaju. Chociaż myślę, że organizator to największy wygrany tych targów. Mnie trochę dziwi, że targi są tylko dla branży. Jak się zamyka taką imprezę przed zwykłymi ludźmi to trudno się później dziwić, że polski klient to słaby klient, przecież to jest fajna promocja produktu. Co do niskich cen poza targami to w końcu nie popsuł ich ksiądz czy lekarz tylko ktoś z grona produkujących. W naszej branży ciężko o solidarność a w innych ludzie potrafią się bardziej szanować. Może amberif powoli zamieni się w targi PCV i produkowanych w Chinach sztucznych minerałów, bo kolorowe kulki wyraźnie robią furorę. Przydałaby się w Polsce promocja ładnego srebra i złota również, bo nawet w tych kilku sieciówkach jej nie ma, oni sprzedają swój znak towarowy a jak wiecie w pudełku może być gówno.
Odpowiedz
#14
Cena bursztynu droga bo jak powiedział mi znajmy Rosja wstrzymała jego eksport. Bursztynu zrobiło się mało na rynku.
Odpowiedz
#15
To wiadomo i jeśli cena wynika z tej sytuacji to chyba dopiero będzie drogo, bo jeszcze mieli bursztyn w workach pewnie z zapasów ale jak się skończą albo skurczą ?
Odpowiedz
#16
W tym roku odpuściłem targi. I teraz czytając wątek przestałem żałować. Uśmiech
Odpowiedz
#17
Nie ma sensu zakładania nowego tematu, więc pytam tutaj:
Amberiff 2016 już dzisiaj. Będzie ktoś? Może piwko? Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#18
Ja jutro, w czwartek.
Odpowiedz
#19
Ja również w czwartek i piątek
Odpowiedz
#20
niestety część bursztynow nie dojechalo Uśmiech

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-...y-przemyt/

ps. w tym roku wygrały znów dziwne twory .. nawet nie wiem 'czym' jest praca która wygrała 'srebrną nagrode'  ??

> http://amberif.amberexpo.pl/title,Jezyk,...ang,1.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości