Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biżuteria a regulamin przesyłek kurierskich
#1
Co sądzicie o przesyłaniu biżuterii kurierem skoro są to przedmioty widniejące na listach przedmiotów zabronionych do wysyłania kurierem( patrz regulaminy firm przewozowych) a jednocześnie funkcjonują sklepy wysyłające biżuterię dowolnym kurierem. Czy to oznacza, że wysyłanie biżuterii kurierem może być ryzykowne?
Odpowiedz
#2
Myślę ze odnosi się to do przesyłek o Wysokiej wartości, a właściwie do ich ubezpieczenia.

W życiu obchodzi się ten przepis nazywając przedmioty galanterią, przedmiotami kolekcjonerskimi itd....
Trochę inny przykład, bo miałem styczność ostatnio z regulaminem firmy przewozowej na O. Napisano w nim że "maszyny lub części maszyn" też są wyłączone. Wiec 70 kilo walcarki stało się narzędziem, oczywiście docierając do celu bez żadnego problemu.
Odpowiedz
#3
znajomy kurier mi powiedział juz dobre kilka lat temu ze on oficjalnie nie wie co odemnie bierze choć wie ze to biżuteria i mam wpisac ozdoby na kwicie, kwestie ubezpieczenia.

inna sprawa że można podac ubezpiecznie- bez doplaty- do około 20 -25tys w zaleznosci od irmy. bo takie jest ubezpiecznie w standardzie, inna sprawa z pocztą - tutaj za kazde 50zł sie doplaca chyba 2zł do kwoty przesyłki ,wiec sporawo jak sie wysyła naprawde drogie rzeczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości