Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kupię złom srebra do ćwiczeń
#1
Na wstępie pragnę przywitać wszystkich forumowiczów.
Od dłuższego czasu interesuję się jubilerstwem, a konkretnie chciałbym nauczyć się naprawiać wyroby jubilerskie. Zacząłem powoli gromadzić podstawowe narzędzia. Chce zacząć od lutowania srebrnych wyrobów, w związku z tym, czy jest ktoś kto jest w stanie sprzedać złom srebra ?
pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Polecam porozmawianie z rodziną i znajomymi. Gwarantuję, że każda kobieta ma kuferek ze skarbami, gdzie zawsze jest kilka starych pierścionków, zerwanych łańcuszków i pojedynczych kolczyków.
Ja już kilka łańcuszków naprawiłem i wszyscy byli zadowoleni, nawet jak coś krzywo wyszło Uśmiech

A jeśli chcesz kupować, to zamiast złomu lepiej od razu kupić półfabrykaty. Blachę albo drut.

Pytasz mnie w prywatnej wiadomości o Dremela.
Tak. Jestem zadowolony.
Lutownica mogła by mieć większą moc, ale do drobnych elementów wystarcza. Mikrowiertarka też jest w porządku.
Odpowiedz
#3
Jednak wolałbym złom złota w postaci zniszczonych lub uszkodzonych wyrobów, tańsze niż półfabrykaty i mógłbym psuć, aby naprawiać i tak w kółko. Opcja z rodziną i znajomymi to jest naprawdę dobry pomysł.
A co myślisz o wiertarko-frezarkach po około80zł z allegro??
Odpowiedz
#4
Ja wychodzę z założenia, że biednego nie stać na tanie rzeczyUśmiech
Kupiłem Dremela w jakiejś promocji, dostałem gratis komplet 5 kombinerek i jestem zadowolony.

Nie wiem jak jesteś zaawansowany. Złoto jest drogie. Chyba jednak srebro na początek jest lepsze. Ostatnio eksperymentuję z łączeniem srebra i miedzi, też ładnie wygląda, a można się uczyć.
Odpowiedz
#5
miałem na myśli złom srebra Uśmiech
Odpowiedz
#6
Mam mnóstwo odpadów ze skracania lańcuszków kawałki od 2 do 10 cm rożne wzory .Mogę sprzedać po cenie złomu. Wyroby gotowe włoskie sprzedaję po 4,00 zł netto
Odpowiedz
#7
argmeta a iletego masz ? wagowo. reszta priv
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości