Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to na pewno srebro?
#1
Obserwuję na allegro cukiernicę. W opisie srebro próby 800. Pochodzenie Hiszpania, lata 30-te XX w.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Zwróć uwagę, że cukiernica mimo średnicy 15 cm i wys 22 cm waży tylko 180 g,
ponieważ jest wytłoczona z cieniutkiej srebrnej blaszki. Aktualnie cena osiągnęła już
wartość zawartego kruszcu więc jeżeli liczysz na lokatę kapitału, to możesz się przeliczyć.


EDIT

O ile to w ogóle jest srebro a nie plater.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
cactoos,
Sprzedawca zapewnia,że to srebro i że pentagram jest oznaczeniem srebra hiszpańskiego. Podał mi link
http://www.925-1000.com/foreign_marks2.html Natomiast nie odpowiedział na moje pytanie co do certyfikatu. Pytałam też, skąd ma pewność co do pochodzenia przedmiotu,ale też nie dostałam odpowiedzi. Myślałam,że gwiazda jest oznaczeniem srebra włoskiego. A tak w ogóle to co to za znaczek obok tej gwiazdy? Nie chodzi o lokatę kapitałuPuść oczko chcę nabyć cukiernicę,ale 100% srebrną.
Odpowiedz
#4
Ja nie twierdze, że to nie jest srebro ale nie mogę też potwierdzić że jest, tylko na podstawie zdjęcia.
W podanym linku, rzeczywiście pentagram jest oznaczeniem srebra hiszpańskiego, ale - o ile dobrze zrozumiałem - o czystości minimum 0,915. Sprzedający podaje próbę 0,800, czyli coś tu jest nie halo.
Allegro to jest loteria, kup los jeśli chcesz.Puść oczko
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
(01-02-2014, 12:06 AM)cactoos napisał(a): Ja nie twierdze, że to nie jest srebro ale nie mogę też potwierdzić że jest, tylko na podstawie zdjęcia.
W podanym linku, rzeczywiście pentagram jest oznaczeniem srebra hiszpańskiego, ale - o ile dobrze zrozumiałem - o czystości minimum 0,915. Sprzedający podaje próbę 0,800, czyli coś tu jest nie halo.
Allegro to jest loteria, kup los jeśli chcesz.Puść oczko

Nie, nie mam zamiaru licytować. Właśnie dlatego,że nie ma pewności co do srebra.
Odpowiedz
#6
Nowa odpowiedź od sprzedawcy allegro:
"Witam, cech (próby) srebra są wybijane po to aby informować że dany wyrób jest wykonany ze srebra. Nie mam żadnego certyfikatu i w starych wyrobach takich certyfikatów nie wydawano. Sprzedawany przedmiot jest na 100 % ze srebra sprawdzałem dodatkowo kwasem. Rzeczywiście jest to srebro pr. 915 a nie 800, w opisie jest mały błąd. W rzeczywiśtości podnosi to jego wartość."
Odpowiedz
#7
jesli jest cecha to teoretycznie nie powinno byc problemu. Mnie tylko zastanawia, dlaczego ta cecha jest tak slabo widoczna, wyrob nie wyglada na mocno polerowany albo czyszczony, a ten znak obok (imiennik, znak wytworcy?) wyglada calkiem dobrze. Ja bym odpuscil, albo umowil sie ze sprzedajacym na zasadzie:
- kupuje
- ide do probierczego z tym na sprawdzenie
- jak cos jest nie tak to zwrot kosztow za przedmiot, wysylki i badanie
Odpowiedz
#8
Wszystko wszystkim ale jako zecz uzytkowa juz po tej malej czesci widze dwa pekniecia. Sam zbieram tego typu przedmioty
lecz tego juz bym nie kupil.
Odpowiedz
#9
To nie sa pękniecia, ale slady łączenia formy bo cukiernica najprawdopodobniej została wykonana metoda osadzania elektrolitycznego.
Wskazuje na to głębokie wytłoczenie - w niektórych miejscach o skosie ujemnym a więc uniemozliwiajacym wyjęcie wyrobu z formy,
bez jej zniszczenia. Najprawdopodobniej forma była gipsowa i pokryta wewnątrz grafitem a po osadzeniu się warstwy srebra rozbijana.


Opis procesu.
Cytat:Galwanoplastyka


Odbitki galwanoplastyczne w Naturhistorisches Museum w Wiedniu
Galwanoplastyka – jeden z dwóch podstawowych działów galwanotechniki (drugim jest galwanostegia). Galwanoplastyka zajmuje się wytwarzaniem przedmiotów z metalu, cienkościennych, o skomplikowanych kształtach, zachowujących wiernie kształt podłoża, na którym są wytwarzane metodą osadzania elektrolitycznego.
Odbitki uzyskane metodą galwanoplastyki powstają na modelach wykonywanych dowolną techniką (np. jako rzeźba gipsowa, odlew silikonowy, okazy przyrodnicze itd.), spełniających rolę formy negatywowej, która jest pokrywana łatwo usuwalną warstwą przewodzącą prąd elektryczny (np. grafitem). Po wykonaniu odbitki, forma jest od niej oddzielana (i może być wykorzystywana wielokrotnie), a w przypadku bardziej skomplikowanych kształtów forma jest niszczona w celu jej usunięcia z wnętrza odbitki.

Poniżej fragment miedzianej płaskorzeźby, wykonanej tą metodą.
( zdjęcie moje z mikroskopu - stąd mały fragment)


Załączone pliki Miniatury
   
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości