Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rosyjska obrączka
#1
Witam forumowiczów -mam pytanie do znawców
mam starą obraczkę przywieziona w latach 60 z Rosji przez dziadka
wygląda ogólnie na srebrną ,ale nadal się błyszczy choc nigdy nie była czyszczona I ma kilka znaków wewnątrz -
zaczynam mieć wątpliwości że to srebro -wygląda na szlachetniejszy metal
zrobiłam zdjecie ale niestety nie jest ono najwyzszej jakosci bo zrobione telefonem

wyglada to tak ze najpierw jest prostokat wybity potem cyfra 3 a potem jeszcze scięty prostokat w prawym gornym rogu

(10-08-2013, 11:59 AM)halyna77 napisał(a): Witam forumowiczów -mam pytanie do znawców
mam starą obraczkę przywieziona w latach 60 z Rosji przez dziadka
wygląda ogólnie na srebrną ,ale nadal się błyszczy choc nigdy nie była czyszczona I ma kilka znaków wewnątrz -
zaczynam mieć wątpliwości że to srebro -wygląda na szlachetniejszy metal
zrobiłam zdjecie ale niestety nie jest ono najwyzszej jakosci bo zrobione telefonem

wyglada to tak ze najpierw jest prostokat wybity potem cyfra 3 a potem jeszcze society prostokat w prawym gornym rogu


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#2
zdjecia nic nie pomogly. Czy w tych prostokatach cos jeszcze jest? Powinna byc gwiazda, i sierp i mlot, czyli tradycyjna proba z czasow zwiazku radzieckiego. Bez dobrego zdjecia bardzo ciezko strzelic co to moze byc.
Odpowiedz
#3
(10-08-2013, 02:05 PM)kfadrat napisał(a): zdjecia nic nie pomogly. Czy w tych prostokatach cos jeszcze jest? Powinna byc gwiazda, i sierp i mlot, czyli tradycyjna proba z czasow zwiazku radzieckiego. Bez dobrego zdjecia bardzo ciezko strzelic co to moze byc.

w pierwszym prostokacie jest malenki napis ale nie dam rady go odczytac -potem ta przybita 3 a potem ten sciety prostokat w prawym gornym rogu -ogolnie jest ciezka bardzo
bylam z nia u jubilera -pan patrzal pod lupa -powiedzial tylko ze jest bardzo stara I miala przybijana dodatkowa probe prawdopodobnie jak trafila do polski
sierpa I mlota nie widac
aczkolwiek mialam wrazenie ze pan jubiler takze nie byl pewien co do tego z jakiego jest metalu
Odpowiedz
#4
badalam dzis okularem w słoncu -w prostokacie 985 lub 785 potem ta 3 a potem ten niby sciety prostokąt wygląda jak głowa jakiegos zwierzecia -
mozliwe ze to moze być platyna ? z mojego dochodzenia jakoś tak mi się nasuwa
Odpowiedz
#5
a czy to moze byc glowa konia? albo moze krolika? teraz to jest zgadywanka totalna. Trzeba ja wyczyscic i obejrzec pod lupa co tam jest, bo ani 985 ani 785 nie ma zadnego sensu. Jedyne co mi przychodzi do glowy, to proba 875 to rosyjskie srebro ale dosc rzadko spotykane.
Odpowiedz
#6
czytam I wgłębiam się od wczoraj - z tego co sie dowiedziałam z internetu w latach 60-70 w zsrr próba srebra nie była wybijana w prostokącie tylko w owalu
zaraz wysylam meza po lupe
Odpowiedz
#7
dobra mam !!! tam są trzy rosyjskie litery w tym prostokacie н ю ъ
Odpowiedz
#8
(10-09-2013, 04:12 PM)halyna77 napisał(a): dobra mam !!! tam są trzy rosyjskie litery w tym prostokacie н ю ъ


Te litery są oznaczeniem wytwórcy. Na ich podstawie można było poznać imię, nazwisko i adres jubilera. Takie znaki obowiązywały w Rosji do roku 1917. Później już nie było samodzielnych jubilerów - z wiadomych przyczyn. Tak więc obrączka pochodzi co najmniej z 1917 roku. Z czego jest zrobiona nie wiem. Możesz wrzucić ją na noc do moczu. Jak ściemnieje to srebro a jak nie to złoto lub platyna.


Nie wiem co rozumiesz przez "ścięty prostokąt" z głową zwierzęcia, ale np. głowa konia wpisana w pięciokąt oznacza polską cechę wwozową dla platyny.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#9
dziekuje za odpowiedzi Uśmiech
nie ma pięciokata zadnego -po prostu wg mnie to cos na kształt samego jakiegos łba zwierzęcego jak patrze przez lupe
zrobię ten test z moczem napewno !
dziś ja nawet zapalniczką chcialam przydymic -nawet nie zaczerniala pod wpływem dymu -

a co ta 3 moze znaczyć ?

wątpię że mocz ją spali xD
Odpowiedz
#10
jak do tej pory błyszczy to nawet mój mocz tego nie zniszczy [uważam ]
zostaje wersja białe złoto/ platyna

zobacze rano ale watpie ze przestanie błyszczeć
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości