Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emalia na złocie
#1
Witam serdecznie. Chciałbym kupić siostrzenicy prezent na dwa latka. Wpadły mi w oko kolczyki. Są ze złota (próba 585) i mają namalowany wzorek emalią. I tu moje pytanie. Czy po czasie emalia po prostu nie zejdzie ze złota? Nie odczepi się? Czy może będzie trwale i estetycznie 'siedziała' na złocie?

Nie wiem, gdzie mogę otrzymać odpowiedź na to pytanie. Nie chcę pytać jubilera, bo co ma mi odpowiedzieć. Będzie zachwalał własny produkt. Wolę zapytać niezależne osoby. Z góry dziękuję za odpowiedzi Uśmiech


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
a skąd mój drogi Zieleniaku ludzie z forum mają wiedzieć z jaką emalią mamy do czynienia, jak polożona, jak starannie? jak czyste było podłoże? a od tego zalezy trwałośc emali.

Na to pytanie odpowie Ci żetelny wykonawca, nie sprzedawca.
Odpowiedz
#3
Zacznij od szukania we właściwy sposób. Przenoszę Twój post do odpowiedniego działu.
Odpowiedz
#4
dokladnie jak bart napisał sprzedawca wie tyle co zje...baa śmiem twierdzić niejeden złotnik by miał trudność z odróznieniem emiali "gotowej" do ktorej dodajemy utwardzacz od proszkowej ktorą trzeba starannie oczyścic..nie spominając o technice i całej alchemii procesów...ile prób ile nieraz szcześcia trzeba mieć do kolorów ect..ten kto potrafi kłaść emalie, ten wie o czym pisze ....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości