Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygięty pierścionek - co zrobić?
#1
Witam,

Mojej dziewczynie niedawno dość poważnie pogiął się pierścionek. Nie jestem pewien, czy próbować go naprostować samemu, czy też może lepiej oddać do jubilera? Jak jest koszt takiej naprawy?
Odpowiedz
#2
od 5zł do wzwyż
zależy co według Ciebie znaczy "dość poważnie pogiął"
Odpowiedz
#3
Czołg po nim przejechał Ząbki
Odpowiedz
#4
Zależy co rozumiesz przez "mocno pogięty" bo jeżeli w wielu miejscach ale kąty nie są mocno ostre to możesz spróbować nałożyć na coś okrągłego przypominającego rygiel (chyba że po prostu masz rygiel Ząbki ) np. trzonek pilnika itp. i spróbować delikatnie wyklepywać (najlepiej drewnem lub twardą gumą by nie uszkodzic za mocno powierzchni)... Jeżeli natomiast "mocno pogięty" to znaczy, że kąty zgięć są poważne, to jest ryzyko że przy odginaniu pęknie, w tym wypadku bezpieczniej by było go pierw wyżarzyć aby zmiękczyć metal... = wyjąć kamienie dla bezpieczeństwa, wypalić palnikiem/w piecu (obserwuj kolor srebra, jak zacznie pod ogniem dostawać bladego koloru przestań grzać) i w tedy próbować prostować chociaż ryzyko nadal będzie na spękanie choć zdecydowanie niższe.

Jubilerzy często w takich "pojedyńczych sztukach" stosują przelicznik po 5zł od czynności w naprawie więc u jubilera by bylo :

a) bez wypalania

1 wyklepanie kształtu - 5zł
2 ewentualne przepolerowanie - 5zł
w sumie 10zl...

b) z wypalaniem
1 wyjęcie kamieni i wyżarzenie - 5zł
2 naprostowanie - 5zł
3 zakucie/wklejenie kamieni -5zl
4 polerowanie - 5zl
w sumie 20zl

chyba że pęknie w tedy pomiędzy pkt 2 i 3 wstawiasz jeszcze
lutowanie - 5zł
szlifowanie - 5zł


To jest najprostszy i chyba najczęstszy taki przelicznik u jubilerów przy naprawkach chociaż jest możliwe że i nawet za darmo ktoś Ci to zrobi (sam często tak robiłem, widząc zmartwienie u kogoś na twarzy "czy się da" a pozniej zadowolenie z naprawy mozna sobie darować tego piątaka Uśmiech ) chociaż bywają i sknerusy ktorzy probują zarobić na wszystkim np. lutowanie to lutowanie a już za kwaszenie po lutowaniu beda liczyc osobno...
Odpowiedz
#5
Dzięki, oddałem do jubilera, wziął 15 zł i trwało to 15 min. Co ciekawe, poszedłem do jednego zakładu i się pytam jaki były koszt naprawy. Usłyszałem: 50 zł i 3 dni oczekiwania Ząbki hehehe.... trochę śmieszne, jak próbują zerżnąć kasę;p
Odpowiedz
#6
ludzie.!!!!!!!!! jak forum ma uczyc i pomagac to jak jest pierscionek do naprawy a zielony miedziak pyta jak to naprawic itp i jest proszony o fote to może by wrzucić tą fote? korolk do ciebie.
nie chodzi tylko o to zebys ty wiedział ile i gdzie naprawić pierscionek ale chyba terz o to zeby pomóc innym mającym mniej wiecej podobne uszkodzenia itp.

a bardzo kreatywne i konstruktywne teksty typu :"Ja osobiście szybciutko wybrałbym się do jubilera" swiadczy o tym ze kolejny zieleniak domino jest tu po co?? Jak poszedłbys do lubilera to znaczy ze mało umiesz -to nie grzech i nie chcesz sie uczyc a to już gorzej. To forum ludzi którzy umieją albo próbują cos robić,naprawic itp a nie biegnących z pogietym pierscionkiem do złotnika. Pobiegłbys do złotnika.i co z tego? ja bym nie pobiegł, ini by pobigli reszta by niepobiegła. Ale nikt nie mieli bezsesnu postów z nic nie wnoszącycymi informacjami.
Odpowiedz
#7
Uśmiech +1 do skila dla barta Uśmiech
Wczoraj jak przeczytałem wypowiedź Domino to miałem to samo napisać ale czasu nie miałem.
Pojawia się coraz więcej durnych postów. Jak ten gość co się pytał czy ładny pierścionek na zaręczyny wybrał Uśmiech ale trzeba się z tym liczyć forum się rozwinęło, wklepiesz coś związanego z biżuterią od strony technicznej i pojawia się srebrnie.pl więc durne posty są nieuniknione. Chyba że admin za 3 durne posty będzie banował Ząbki
Odpowiedz
#8
Też wolałbym, by wszystkie posty były dobre merytorycznie. Jednak cudów nie ma. Na wszystko jest sposób. Jeśli nie podobają Wam się czyjeś posty, zawsze można dać ujemne punkty reputacji.
Jeśli ktoś będzie miał bardzo ujemną reputację, jest duża szansa na jakąś reakcję łącznie z usunięciem z forum (jeśli do tego jest łamanie regulaminu.)
Jest wiele osób które podejrzewam o zakładanie kont i pisanie nic nie wnoszących postów, by potem wrzucić jakieś spamerskie linki.
Podejrzenia jednak to zbyt mało.

Więc nie bójcie się więc oceniać negatywnie.
Odpowiedz
#9
Najlepiej nie ruszać tego samemu, tylko udać się do złotnika. On się tym doskonale zajmie i za dużo pieniedzy za to nie wezmie. Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości