Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SWIECZKA Krzys moderuje - nordwind1 wykonuje
Zaczelo sie od tego ze świeczka wykonana przez Krzysa zaczęła mi sie śnic po nocach.
Milosc od pierwszego wejrzenia . Musze ja mieć .- Na to Krzys „To sobie zröb“
Jako ze do tej pory robilem tylko biżuterię nie mam doswiadczenia w przedmiotach uzytkowych.
Po wspólnej rozmowie na pr. ustaliliśmy robienie świeczki z fotorelacja : Krzys podpowiada jak I co po kolei robić a ja postaram sie to wykonywać I wklejac zdjecia. Całość może troche potrwać bo nie zawsze jest wolny czas ale obiecuje ze na koncu swieczka sie bedzie palic .
Zapraszamy wszystkich do tej zabawy – röbcie z nami !!!
Material przygotowany a jak czegos za malo to sie dorobi. Krzys na początek potrzebne sa mi wymiary wysokosc ,srednica, srednica podstawy.no I od czego zaczac???
[Obrazek: swieczka000.jpg]
Odpowiedz
Świetny projekt!
Trzymam kciuki za pracę.
Odpowiedz
ok,zaczynamy...potrzebna bedzie blacha gr. ok 0,5mm [jak ktos jest przy kasie byc grubsza]szeroka ok 6-7cm zwijamy ją w rulonik dowolny wymiar najlepiej na rurce ,trzonku co kto ma pod ręką ,...i lutujemy krawędzie nie robimy jeszcze podstawy.[nie bede pisał o szczegółach typu wytrawianie szlifowanie itp,bo to oczywista oczywistość...]

[Obrazek: rurka.jpg]

2.
teraz bursztyn...potrzebujemy 3-4 wąskie paski na swieczke i 3 wieksze na podstawe szlifujemy te pierwsze na kształt roztopionego wosku [jak ktos potrafi] lub kropli wody co jest łatwiejsze,podstawa im bardziej nieregularna tym lepiej . Kawałki mają byc rózne ,kształtem i wielkoscią.
Jedną strone bursztynu dopasowujemy do kształtu naszej swieczki jeszcze rurki...robimy to do momentu aż bedziemy zadowoleni z efektu Język
cdn...
[Obrazek: imgp2211.jpg]

[Obrazek: aaasp.jpg]

[Obrazek: imgp2208p.jpg]
Odpowiedz
No proszę i nie mam tak szerokiej blachy. - Trzeba pokombinować. - Docinam 3 równe paski mojej blachy, röwnam dokładnie boki i łącze je ze soba lutem srednim Powinienem twardym ale zrobil mi sie chyba trochę za twardy. Palnik z większa koncöwka (duzy pobór ciepła) Nie mam pod ręką zadnej rurki wiec biore rygiel i klepie młotkiem plastikowym ale tak ze rurka jest luźno na ryglu aby nie zrobić stożka, następnie równam dolna czesc aby prosto stała.

[Obrazek: swieczka0_1.jpg]
[Obrazek: swieczka0_2.jpg]
[Obrazek: swieczka0_3.jpg]
[Obrazek: swieczka0_4.jpg]

Takie oto wymiary ma moja rurka.

[Obrazek: swieczka0_5.jpg]
[Obrazek: swieczka0_6.jpg]
No I dalej.
[Obrazek: swieczka0_7.jpg]
[Obrazek: swieczka0_8.jpg]
[Obrazek: swieczka0_9.jpg]

I tyle na dzisiaj …….. D.c.n.
Odpowiedz
Dzisiaj 4 sopelki.
[Obrazek: swieczka__1.jpg]
[Obrazek: swieczka__2.jpg]
[Obrazek: swieczka__3.jpg]
[Obrazek: swieczka__4.jpg]

Przywiazalem zeby bylo bardziej obrazowo

[Obrazek: swieczka__5.jpg]

Krzys jak cos robie nie tak to pisz. Jutro przerwa pojutrze bursztyny na dolna czesc.
Odpowiedz
Rozmarzony wszystko ok, aż za dobrze,ja tak dokładnie bursztynów nie dopasowuje od spodu jak ty Rumieniec
3.
Góre mozna juz zamknąć,troche gimnastyki z tym bedzie...trzeba zwrócić uwage aby płomien nie grzał nam srebra.
Jak juz mamy to wszystko teraz podstawa.
Blacha na spód musi byc wieksza od obwodu swieczki tak aby zmiesciły sie bursztyny.
Bursztyny oprawiamy i lutujemy do podstawy ja stosuje niepełną oprawe, od strony swieczki jej nie ma...
cdn.....
Odpowiedz
Na dzisiaj tylko tyle:
Blacha na podstawe.
[Obrazek: swieczka_0_1.jpg]
[Obrazek: swieczka_0_2.jpg]

Mam zbyt plaskie bursztyny, wiec wstawię je pod katem Aby dokładnie przylegaly Napiolem na röze
Papier scierny i doszlifowalem.

[Obrazek: swieczka_0_3.jpg]
[Obrazek: swieczka_0_4.jpg]
[Obrazek: swieczka_0_5.jpg]
[Obrazek: swieczka_0_6.jpg]

Tak sobie pomyslalem ze jak ktos nie ma srebra moze zrobic z miedzi a bursztyn zastapic na przyklad twardym drewnem (dąb lub jesion) i Zabejcowac machoniem ???
Odpowiedz
Powodzenia, panowie. Świetne przedsięwzięcie! Cool
Odpowiedz
śledzę projekt chyba jak każdy Język i kibicuje napewno pourywa du.... finalnie!!
Odpowiedz
...dobrze wykombinowałeś z tymi bursztynami aby dać je pod kątem...Idea
4.
etap końcowy,przycinamy kawałek rurki [srednica zalezy od grubosci knota powinien lekko wchodzic ale nie wypadać ] długosc 7-9mm, na górze swieczki wiercimy otwór i..uwaga ! na krawedzi rurki z knotem lutujemy drucik dookoła aby nie wpadła nam do srodka! O_o
Nastepnie przycinamy różnej długosci i grubości druty zatapiamy końce i lutujemy,dobrze jest jeszcze na to wszystko przytopić 800-tkę tak duzo az osiągniemy zamierzony efekt....Rozmarzony

teraz podpowiedzi: fajnie jak stopione srebro spływa na kamienie,bursztyny powinny byc wąskie i niskie na początku a u dołu jak kropla ,nie muszą być gładkie,,pofałdowane'' dobrze sie prezentują...
oliwke do swieczki najlepiej stosowac zapachową,
przy dłuższym paleniu srebro potrafi sie nagrzać wiec uważaj Wykrzyknik
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości