Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
silnik jubilerski grobet czy jednak foredom ?
#11
tylko, ze Mifam już nie produkuje prostnic, jest w likwidacji, chyba że jakieś zapasy z magazynu Uśmiech


osobiście wszystko ciągnę z USA, 3 dni przesyłka idzie, mam dobre firmę w USA z dobrymi cenami - sporo niższymi niż w polsce, która jak dotąd nie zawidła mnie. Polskie firmy typu Kociuba, PAT częstochowa są najwięksi ale też kręcą ludzi na różne sposoby i przez to u nich nie kupuję - brak zaufania. Cenię uczciwość !
Po prostu z szubrawcami się nie zadaję, nie stać mnie kombinacje cenowe !!!. Dzisiaj tak jutro już inaczej, to jest troche chore.
Firma Granit to spoko firma, chyba jedna z najbardziej kompetentnych w polsce.
Generalnie kupuję w USA od pierdułek po poważne rzeczy i z niczym nie ma problemu.
I dlatego mogę spokojnie pracować Uśmiech
Odpowiedz
#12
Z tymi "naszymi" to niestety prawda. Dziesięć razy trzeba się prosić, aby "pan przedstawiciel" sprowadził materiały albo części serwisowe do urządzenia.
Niestety producenci w USA odsyłają do lokalnych dealerów i tak kółko się zamyka.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#13
Trochę temat odgrzewam.
U Kociuby zobaczyłem SILNIK JUBILERSKI (BM 21 A).
Cena jest dość przystępna. Czy ktoś go widział i ewentualnie z nim pracował?
Pozdrawiam
BoBig
Odpowiedz
#14
Jestem początkujący i chciałbym zrobić sobie taki silnik po kosztach. Czy dobrze rozumiem, ze można samemu taki silnik zrobić z silnika od maszyny do szycia plus pedał pasujący do tego typu silnika? Czy jeśli tak, to czy mogę użyć wałka giętkiego od dremla?
Odpowiedz
#15
Wiecej wydasz na wałek i prostnice + przerobki ewentualne niz to warte. Jesli chcesz po kosztach to są gotowe zestawy firmy magnum czy inne takie w cenie ok 300-350zł. Moim zdaniem nie ma sensu sie grzebac. Chyba, ze dla samego grzebania - to co innego Uśmiech
Odpowiedz
#16
(11-14-2013, 09:08 PM)BoBig napisał(a): Trochę temat odgrzewam.
U Kociuby zobaczyłem SILNIK JUBILERSKI (BM 21 A).
Cena jest dość przystępna. Czy ktoś go widział i ewentualnie z nim pracował?
Pozdrawiam
BoBig

prosto z chin, tak samo jak grobet, ale na początek wystarczy.
Odpowiedz
#17
Silników jubilerskich/protetycznych/dla mechaników szukaj też na olx, mp-10 chodzą za jakieś 150-300 z rękawem i prostnicą. Tur bez niczego to ok 30zł.
Występują też okazje ale trzeba się uzbroić w czas.
Jeśli chodzi o użytkowanie to używam teraz foredom, używałem przez chwile wp-1 i chińczyka i nie ma między nimi wielkich różnic.
Jeśli szukasz akcesoriów to też polecam giełdy, stare czechosłowackie frezy i gumówki za grosze można kupić.


ps np https://www.olx.pl/oferta/dremel-diax-zl...6c7486e510
Odpowiedz
#18
Dzięki wielkie za podpowiedzi. Szrapnel - dzięki za link Uśmiech
Odpowiedz
#19
Dopytaj czy zestaw jest kompletny - pojedyncze akcesoria czasem są droższe niż komplet.
Najlepiej jak byś go sprawdził czy nie huczy i buczy.
Odpowiedz
#20
Panowie, a zostawiając na chwilę kwestię kupna może ktoś robił taki zestaw samodzielnie? Silnik z pedałem mam. Zastanawiam się czy chwilowo podłączenie rękawa z dremla zda egzamin. I zastanawiam się jeszcze czy ewentualnie nadałby się rękaw z prostnicą protetyczną? ponieważ mogę niedrogo odkupić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości