Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miecz
#1
Czy jest na forum kowal który umiałby wykuć miecz?
Odpowiedz
#2
Jak narazie wykonałem 4 sztuki broni dłuższej: 2 szable i 2 miecze (z tym że te miecze są na starożytność, nie średniowieczne), w najbliższym czasie będę robił kilka rekonstrukcji, zobaczymy czy wyjdą, bo dopiero się uczę w temacie dłuższych głowni Język
Odpowiedz
#3
Ostatniego klienta, który chciał zamówić u mnie miecz nie widziałem już od kilku lat po tym jak mu powiedziałem żeby zostawił zaliczkę. Dobrze, że nie zacząłem go kuć.
Odpowiedz
#4
Jakbyś go poprosił o zapłatę po skończonej robocie to by pewnie dostał napadu paniki i zamknął się w sobie, biedactwo! Puść oczko
Odpowiedz
#5
Brawo ten pan za slowo prawdy !!!
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#6
W każdym mieście znajdą się mili i paskudni ludzie a co za tym idzie i klienci. To nie zależy od miasta tylko od charakteru. Robiłem pięknie dopracowane narzędzia dla ludzi z różnych zakątków kraju i zdarzyło się kilka razy, że ktoś miał dopłacić później, bo akurat nie miał/miała pieniędzy. Szedłem na rękę a potem... czekałem miesiącami na zapłatę i się nie doczekałem. Cool

A w temacie: jest jeszcze jeden gość, o którym nigdy nie wspominałem, który robi znakomite miecze, szable, rapiery, zbroje; szermierz, kowal, strzelec. Dużo mu zawdzięczam. Nazywa się Przemek Szajewski. Mieszka na Mazowszu za Nasielskiem.

Nomad, rzuciłbyś jakieś foty swoich mieczy, jeśli masz, hę?
Odpowiedz
#7
Wśród wrzuconych moich wyrobów w tym dziale był miecz, starszych nie mam, w galerii jest jeszcze nowa oprawa do oryginalnej szabli też Uśmiech
Odpowiedz
#8
Noże, szable i wiele ostrych przedmiotów.
Świetne!
Spodobała mi się szabla:
[Obrazek: Obraz%2520044.jpg]

A damasty pierwsza klasa.

[Obrazek: Obraz%2520012.jpg]
Odpowiedz
#9
To moja robota, Admin tylko ją wyciągnął z mojej galerii Język
Kolega poprosił mnie o wymianę okuć rękojeści, obciągnięcie rękojeści skórą i odrestaurowanie głowni. Jest to oryginalna szabla wz.1861 po jego dziadku Uśmiech
Odpowiedz
#10


Przy tym uśpiłem córkę 2min temu. Puść oczko
Co myślicie o takich rekwizytach?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości