Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje scrimshawy - Nomad
#11
Ha, 35 zł za godzine to jest dla mnie ciężko osiągalne maximum niestety za ukończony przedmiot Język

Polecić możesz oczywiście, ale nie wiem czy znajde czas, cały czas coś robię i nie zawsze mam możliwość, do tego szkoła.
Odpowiedz
#12
Brawo! Gratuluję determinacji i tak wspaniałego hobby. Twoje prace są piękne, tak trzymaj!
Odpowiedz
#13
witam.szukam info.o scrisham o technice wykonywania oraz przygotowaniu kosci do prac scrimshaw
moze ktos zna sposob domowy na tworzywo przypominajace kolorem kosc słoniowa
Odpowiedz
#14
(07-26-2014, 12:49 PM)baca141 napisał(a): witam.szukam info.o scrisham o technice wykonywania oraz przygotowaniu kosci do prac scrimshaw
moze ktos zna sposob domowy na tworzywo przypominajace kolorem kosc słoniowa

Żeby miało strukturę mikroporową, czyli nadawało się do barwienia metodą scrimshaw, to tylko inna kość - może być wołowa.

Ja się może niezbyt znam, ale nie słyszałem o scrimshaw na kości słoniowej. Raczej na zębach kaszalotów, ewentualnie kłach morsów je umieszczano.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#15
Dawno nie odświeżany temat, a szkoda bo to bardzo ciekawa technika zdobienia. Poniżej mój pierwszy scrimshaw na rękojeści z jeleniego rogu, przedstawiający słonki w locie. Technika niby bardzo prosta ale wymaga dobrych narzędzi i materiałów. Poroże jelenia jest  trochę za miękkie aby uzyskać "wysoką rozdzielczość" obrazu. Ale będę próbował dalejUśmiech


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#16
Uważam że bardzo fajnie. Widziałem na filmie robione techniką rysowania ostrym
narzędziem a nie nakłuwania. Uważam że obie metody są dobre. Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#17
(03-15-2016, 03:51 PM)kriss napisał(a): Uważam że bardzo fajnie. Widziałem na filmie robione techniką rysowania ostrym
narzędziem a nie nakłuwania. Uważam że obie metody są dobre. Uśmiech

Często artyści łączą obie techniki. Na YouTube można obejżeć niewiarygodne wręcz prace. Cieszę się kriss, że Ci się podoba. Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości