Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje zmagania z blachą...
#1
Moje pierwsze podejście, kwiatek wykonany z mosiądzu, kamień to rekonstruowany malachit, carga repusowana tylko w fazie produkcji trochę za duża wyszła, ale i tak całkiem fajnie wygląda

[Obrazek: flower_pendant_by_simoniculus-d5ux8ym.jpg]
Odpowiedz
#2
podejście drugie: mosiądz, srebro i rekonstruowany malachit- kolczyki w klimatach afrykańskich
[Obrazek: african_style_earring_by_simoniculus-d5we2c7.jpg]
Odpowiedz
#3
Simoniculus, widać po Twoich pracach, że potrafisz stworzyć efekt plastyczny, że zaczynasz dogadywać się z materiałem, że kształtujesz blachę jak chcesz. Jedyne, co bym poprawił to kargi - zakucia kamieni. Mam do przygotowania zaległy tutorial, interpretację metody Toma na wykucie jednolitej kargi. Bozia mi świadkiem, że wkrótce znajdę na to czas. Najważniejsza sprawa w tej metodzie to technika raisingu - wyciągania. Wiem, że to trochę gołosłowne ale wszystko się wyjaśni niebawem wraz z tutorialem. Tak czy owak nie przestawaj się doskonalić. Powodzenia! Cool

Czy te linie wypukłe na licu detalu były zamierzone?
Odpowiedz
#4
Cytat: Mam do przygotowania zaległy tutorial, interpretację metody Toma na wykucie jednolitej kargi.
Po co ? Bierzesz pasek blaszki, owijasz na kamieniu, docinasz piłka włosową i lutujesz. Wyciąganie to strata czasu i materiału, bo musisz najpierw mieć kółko albo krążek blachy. To już lepiej kupić zestaw wykrawaków do kółek razem z tłocznikiem oprawek - wystarczy walnięcie młotkiem. Ale najtaniej i najprościej z paska.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
Catoos, dla zabawy i dla idealnego efektu, bez spojenia lutowaniem miękkim czy twardym. Wolna wola. Nikt nie musi powtarzać tej metody, jeśli nie zechce. Cool
Odpowiedz
#6
A dla mnie bardzo fajnie to wygląda Uśmiech nie trzeba wszystkiego przecież robić według jakiś ustaleń, zawsze można coś zmieniać Uśmiech
Odpowiedz
#7
przywieszki kokeshi

mosiądz, 2mm gruby, 28mm wysokie bez obręczy, waga 4,9 i 4,6 grama

[Obrazek: kokeshi_dolls_pendants_by_simoniculus-d5yrt93.jpg]
Odpowiedz
#8
Kolczyki bardzo ładne i nawet osadzenie kamienia tak jak jest to pasuje. A zawieszki ekstra.
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#9
dzięki :]
Odpowiedz
#10
[Średniowieczny enkolpion]
materiał: srebro; wysokość: 55mm
na szybko zdjęcie zrobione, moje to co widać, reszta roboty przez inną osobę będzie robiona
[Obrazek: base_for_medieval_engolpion_cross_by_sim...620m6k.jpg]

wyjściowo ma wyglądać tak -
[Obrazek: catphoto.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości