Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wszystko co chińskie, musi być do dupy
#21
No proszę leniwy jestem hmmm.... poświeciłem temu kilkaset godzin na szukaniu informacji rozmowach z kilkoma osobami bardziej doświadczonymi w necie a także na dzisiątkach prób. Ale może faktycznie leniwy jestem.

Ale do rzeczy ten link dla mnie nic dokładnie nic mi nie pomoże. Powiem więcej na podstawie 3 zywic z tego spisu które testowałem twierdzę ze ustawienia  są bzdurne. Dla mnie  na D7 nie ma szans wydrukować coś sensownego. Moze na innej drukarce?
Jak spojrzysz na ten pierwszy pierscionek z poprzedniego postu to był wydrukowany na senerteku V2 jak wyszedł  sam widzisz.
Zywica opisana jako "castable" a wytyczne dostałem mailowo od Savasa Senera jesli wiesz kto to jest.
Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#22
Zacznę od przeprosin....wiesz nie znam Cię. Wielu szuka informacji .Nie chcą ponosić większych kosztów tylko liczą że ktoś im da wszystko na tacy i za darmo. Tacy jak ja czy ty męczą temat. Walczą z nim. Ponoszą nieraz chybione zakupy a ktoś chce wejść na gotowe. W tej branży jest  spora konkurencja i nikt tak chętnie nie dzieli się wiedzą (w branży jubilerskiej) ....Wiem z własnego doświadczenia. Często jestem na targach i widzę jak traktują np. "Chce pan wiedzieć jak to odlewać powiemy panu jak pan kupi u nas maszynę."...a potem okazuje się że to tak różowo nie wygląda jak przedstawiali (przekład Legor  i maszyna B9) i bujaj się z kolejną zbędną maszyną.
Zaznaczam  że link który udostępniłem dotyczył drukarki Anycubic. Każdy producent  buduje na różnych lamach diodach czy rzutnikach co wiąże się z innymi parametrami. Ten sam produkt  żywica jak np Blucast LCD DLP na jednej naświetla się w 1s (Asiga) a na innej 15s (Phoyton).  Podałem link jako info o żywicach różnych producentów do tego modelu. Tam ludzie opisują typy czasy co drukują i z jakim efektem. Dla mnie to kopalnia wiedzy praktycznej.
Chciałem innych zainteresować nową drukarką. Bo za cenę 1300 zł to chyba dobry zakup? A w dodatku jest bardzo uniwersalna i tania w eksploatacji. Całość można rozebrać w 20 minut. Już ją rozbieram i składam jak kałacha z zasłoniętymi oczami ;-)
Wymiana części to dziecinada, części tanie...ma swoje fochy ale na pewno mniej od solidscapa.
za 1400 to do solidscape kupie jedną linie grzewczą  i to Netto!
Odpowiedz
#23
Zapraszam do nas. Większość mamy na stanie, możemy zrobić próbki, wysyłka z PL. Zaraz będą dostępne nowe modele z matrycami 4k więc może warto się nad tym pochylić? Nigdy drukarka za 1000eur/usd nie będzie drukowała tak stabilnie jak za 90 000 eur. Chyba nikt juz w to nie wierzy Puść oczko
3dpartnershop.com
Odpowiedz
#24
(08-26-2019, 02:22 PM)MikolajMaksym napisał(a): Zapraszam do nas. Większość mamy na stanie, możemy zrobić próbki, wysyłka z PL. Zaraz będą dostępne nowe modele z matrycami 4k więc może warto się nad tym pochylić? Nigdy drukarka za 1000eur/usd nie będzie drukowała tak stabilnie jak za 90 000 eur. Chyba nikt juz w to nie wierzy Puść oczko
3dpartnershop.com

Mikołaj! A kiedy zaczniecie sprzedać te niestabilną drukarkę" Anycubic Photon" wkrótce? (zobacz foto...) 
Bo właśnie taką mam! Za śmieszne pieniądze Biggrin 

...a wy chcecie to sprzedawać ?

Początkujący projektant, która chce sobie podrukować nie kupi sprzętu za 90 000 €  ;-)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#25
Jak się czyta bzdury jak w tym temacie to aż przykro się robi. Mam wrażenie, że na tym forum są same janusze biznesu. Tak jak kiedys pisałem - tragedia. Skąd wy czerpiecie wiedzę o 3d czy odlewaniu? Od pana który sprzedaje narzędzia? A już hasło, że odlewanie żywicy na normalnym gipsie bo ktoś robił jest ok, to tylko pogratulować głupoty. Jeśli producent zaleca specjalny gips, a Janusz dalej uparcie że będzie jednak na normalnym odlewał, to o czym tu gadać? Aż dziwne, że jeszcze nie powstał tu hasztag janusze jubilerki. Powiem szybko i uciekam efekt końcowy produktu w metalu zależy od +-25 kroków . Czy każdy z was zastanawiał się dlaczego nie wychodzi wam odlewanie żywicy? Co źle robicie? Dlaczego pęka gips? Dlaczego odlewy się nie odlały? A juz hasła ludzi sprzedających maszyny do drukowania i o tym jak opowiedzą o odlewaniu po zakupie to czysty śmiech. ONI nie mają pojęcia o odlewaniu bo nigdy nie odlewali! Są tylko handlarzami i nic więcej. Pamiętam jak na targach gość sprzedawał tanie maszyny coś 2 tyś $ i klient pytał o odlewanie a pan handlarz dał za friko 3 modele i powiedział proszę poprópobać samemu. Wpadnę kiedyś poczytać hejt i dalszy ciąg tego tematu. Nawet nie chcę pytać o kursy i szkoły w tym temacie. Ale jak widzę niektórzy dalej lubią być dymani. Pozdrawiam kumatych.
Odpowiedz
#26
Tongue 
(09-04-2019, 05:03 AM)sfirecki napisał(a): Jak się czyta bzdury jak w tym temacie to aż przykro się robi. Mam wrażenie, że na tym forum są same janusze biznesu. Tak jak kiedys pisałem - tragedia. Skąd wy czerpiecie wiedzę o 3d czy odlewaniu? Od pana który sprzedaje narzędzia? A już hasło, że odlewanie żywicy na normalnym gipsie bo ktoś robił jest ok, to tylko pogratulować głupoty.  Jeśli producent zaleca specjalny gips, a Janusz dalej uparcie że będzie jednak na normalnym odlewał, to o czym tu gadać? Aż dziwne, że jeszcze nie powstał tu hasztag janusze jubilerki. Powiem szybko i uciekam efekt końcowy produktu w metalu zależy od +-25 kroków . Czy każdy z was zastanawiał się dlaczego nie wychodzi wam odlewanie żywicy? Co źle robicie? Dlaczego pęka gips? Dlaczego odlewy się nie odlały?  A juz hasła ludzi sprzedających maszyny do drukowania i o tym jak opowiedzą o odlewaniu po zakupie to czysty śmiech. ONI nie mają pojęcia o odlewaniu bo nigdy nie odlewali! Są tylko handlarzami i nic więcej. Pamiętam jak na targach gość sprzedawał tanie maszyny coś 2 tyś $ i klient pytał o odlewanie a pan handlarz dał za friko 3 modele i powiedział proszę poprópobać samemu.  Wpadnę kiedyś poczytać hejt i dalszy ciąg tego tematu. Nawet nie chcę pytać o kursy i szkoły w tym temacie. Ale jak widzę niektórzy dalej lubią być dymani. Pozdrawiam kumatych.

Do guru jubilerstwa: SFIRECKI
po co to czytasz jak to cię wk...wia!


Minimum szacunku do ludzi! i trochę pokory! Nie wszyscy są tacy inteligentni i obeznani w temacie jak ty.
To zdaje się jest forum ... to takie miejsce gdzie ludzie wymieniają poglądy i wiedzę.
Do wymiany myśli, pomysłów, nowych technologi a także pomocy innym.
Niekiedy aby zaintrygować co niektórych i dać do myślenia.
Portal zdaje się jest dla tych początkujących i dla starych wygów  którzy zjedli zęby w tej branży.
Z taką wiedzą jak ty może powinieneś wykładać w University of Cambridge lub Yale University!! ;-)
....A co ja tam (mały robaczek) w ogóle mogę wiedzieć?
Zrobiłem zaledwie "kilka setek wzorów" i robie w "tym" (czekaj zaraz policzę...)
w sumie 30 lat.... w tym 21 przy stole a 9 samo projektowanie.


Klikaj dalej "miszczu" jubilerstwa 
Podziel się swoją bezcenną czarnoksiężną wiedzą z innymi padawanami!

pozdrawiam 
zawsze pomocny...
czeladnik robaczek
Odpowiedz
#27
_____
Odpowiedz
#28
_____
Odpowiedz
#29


Załączone pliki Miniatury
   
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#30
-----
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości