Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym polerować jadeit?
Co tu się dzieje? Ząbki matko Ząbki
Weźcie się faktycznie ustawcie a nie syf na forum. Język
Odpowiedz
(01-27-2015, 05:15 PM)kfadrat napisał(a): ten high dome ladny. Czy szlifuje ktos opale w kostke? bo mam wrazenie, ze to by moglo wygladac ciekawie

EDIT: czym krecisz te filmy? bo wyglada bardzo fajnie. I czym robiles ten film "predator effect"? mikroskop z kamera?

tak szlifuje się w kostkę i dowolne kształty lecz najczęściej opale wysokiej jakości 'wycina' się tak aby był jak największy oraz w zależności od tego jak 'działa' opalizacja.

film kręce zwykła kamera cyfrowa sony - jest dość słaba ale nic lepszego nie mam ... aparat którym robie zdjęcia robi straszne filmy
tamten filmik o który pytasz robiłem u znajomego na mikroskop+kamera - raczej nie profesjonalny i dość stary ...jakość beznadziejna Uśmiech
nie pamietam nazwy ale jakaś niemiecka firma która robi tez bardziej profesjonalne mikroskopy z kamerami
Odpowiedz
(01-26-2015, 10:41 AM)Gurek napisał(a): Eeee....to może : "jak poleruje się jadeit?"
Puść oczko

Na poważnie
Jak się nazywają i gdzie można dostać masy, w których jubilerzy osadzaja obrabiane rzeczy? Pomyślałem, że jeśli ufiksuje od przodu kwiat, to będe mógł bezpieczniej i cieniej spiłować płatek od tyłu.
Z góry dziekuje za podpowiedź.
Pzdr

-jeżeli chodzi ci o przyklejenie do kołków,mogą być drewniane,ja używam mosiężnych kołków,najlepszy jest klej multibond 413 jest to klej cyjanoakrylowy -etylowy błyskawiczny,żeby potem odkleić,trzeba całość wrzucić do gorącej wody i pogotować chwilę,kamień sam odpadnie,sprawdzone ,20g.kosztuje 12zł.,ale starcza na długo,jedna kropelka i sklejone.
Odpowiedz
Ot, przymiarka ciesząca oko.
Miedz oczywiście jest doraźnie.

Jakoś lepsza, ale jeszcze nie to.
[Obrazek: 4da2f7a20903cc64m.gif]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4da2...3cc64.html
Odpowiedz
(01-26-2015, 10:41 AM)Gurek napisał(a): Na poważnie
Jak się nazywają i gdzie można dostać masy, w których jubilerzy osadzaja obrabiane rzeczy? Pomyślałem, że jeśli ufiksuje od przodu kwiat, to będe mógł bezpieczniej i cieniej spiłować płatek od tyłu.

Wprawdzie zastanawiam się czy muszą być aż tak cienkie, czy to faktycznie będzie ładniej ale.....

http://alco.com.pl/tworzywo-termoplastyc...id212.html

Są jeszcze laki ale chyba to będzie lepsze, kupowałem tez na Allegro ale teraz nie widzę.

P.s
Czy te bany były potrzebne?
Czy to trochę nie spóźniona reakcja administracji?
W końcu to nie trwało kila godzin czy jeden dzień i temperamenty można było w porę okiełznać, chyba?
Nie ukrywam że wolę ludzi z wiedzą i może z temperamentem niż nijakich wiecznie potakujących.
Takie moje przemyślenia.
Odpowiedz
To trochę moja wina, nie zaglądałem długo do tego tematu. A jak już znalazlem ta kłótnie to nie chciało mi się tego samemu kasować i poprosiłem moderatora z uczuleniem na chamstwo o pomoc. Puść oczko

Bany zdjęte, ale Panowie... jak chcecie się już kłócić to prosze przez prywatne wiadomości albo spotkać się twarzą w twarz dobrze?
Odpowiedz
(01-29-2015, 09:52 AM)Imenoq napisał(a):
(01-26-2015, 10:41 AM)Gurek napisał(a): Na poważnie

Wprawdzie zastanawiam się czy muszą być aż tak cienkie, czy to faktycznie będzie ładniej ale.....

http://alco.com.pl/tworzywo-termoplastyc...id212.html

Są jeszcze laki ale chyba to będzie lepsze, kupowałem tez na Allegro ale teraz nie widzę.

P.s
Czy te bany były potrzebne?
Czy to trochę nie spóźniona reakcja administracji?
W końcu to nie trwało kila godzin czy jeden dzień i temperamenty można było w porę okiełznać, chyba?
Nie ukrywam że wolę ludzi z wiedzą i może z temperamentem niż nijakich wiecznie potakujących.
Takie moje przemyślenia.

Tak. Dokładnie o to mi chodziło.
Podziękować.
Cool
Odpowiedz
(01-29-2015, 10:20 AM)kageki napisał(a): To trochę moja wina, nie zaglądałem długo do tego tematu. A jak już znalazlem ta kłótnie to nie chciało mi się tego samemu kasować i poprosiłem moderatora z uczuleniem na chamstwo o pomoc. Puść oczko

Bany zdjęte, ale Panowie... jak chcecie się już kłócić to prosze przez prywatne wiadomości albo spotkać się twarzą w twarz dobrze?

-dzięki ,jeżeli już ja wybieram twarzą w twarz...
Odpowiedz
Panowie, od tej chwili żadnych komentarzy do tej kłótni. Ani "twarzą w twarz" ani nic innego. Była kara ostrzegawcza. Następny będzie ban stały bez odwołań.
Każdy ma prawo do własnych opinii i obowiązek szanować opinie innych i nikogo nie obrażać.
Odpowiedz
(01-29-2015, 06:04 PM)angus napisał(a): Panowie, od tej chwili żadnych komentarzy do tej kłótni. Ani "twarzą w twarz" ani nic innego. Była kara ostrzegawcza. Następny będzie ban stały bez odwołań.
Każdy ma prawo do własnych opinii i obowiązek szanować opinie innych i nikogo nie obrażać.

-angus, nie rozumie nie można się spotkać porozmawiać,zakaz spotykania ,godzina policyjna, a gdzie tu widzisz obrazę,twarzą w twarz, a jak kolega kfadrat pisał wulgaryzmy w postach ,to nie było żadnego ostrzeżenia rozumie że tak wolno ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości