Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książka Andrzeja Bandkowskiego Biżuteria artystyczna - kurs wytwarzania
Jedrus - nie chodzilo mi o to ze polskie zlotnictwo jest slabe. Slaby jest system edukacji w tym zawodzie oraz w wielu innych. Dlatego nie porownujmy edukacji polskiej i niemieckiej bo to dwa inne swiaty. Tak samo jak porownywanie zarobkow w polszy czy uk/germanii czy tam francji. Nie ma o czym mowic.

Kolorowy - naprawde nigdy nie spotkales mistrza ktory kupil/zalatwil sobie dyplom? albo magistra ktory naprawde nie mial pojecia o czym mowi? Naprawde takich ludzi jest wielu. Oczywiscie nie chodzi mi o to ze dyplomy, swiadectwa i inne takie sa nic nie warte. Mam tutaj na mysli to, ze nie zawsze sa one gwarantem posiadanych kwalifikacji/wiedzy/umiejetnosci.
Odpowiedz
(12-17-2014, 03:02 PM)kriss napisał(a): @Jędruś dałeś przykłady polskiej sztuki jubilerskiej. Wizualnie są ładne i mnie się podobają niektóre wyroby, ale jeżeli spojrzysz krytycznie na nie, to sam zobaczysz, że warsztatowo jest to produkcja na poziomie uczniów zawodowych szkół jubilerskich. Cały czas twierdzę, że taki Pan i jego książka, o której mowa wypuszczają uczniów wyedukowanych na tym poziomie. Gdyby ci ludzie ( artyści ) posiadali wiedzę na poziomie przeciętnego złotnika, to pomyśl jak wizualnie ta biżuteria był by różnorodna, a tak mamy jak ja to nazywam „fantazje na temat pogiętej rurki i rozklepanej blaszki” Gdzie tu masz cyzelowanie, repusowanie, oprawy w korny, łapki i wiele innych ciekawych technik jubilerskich. Obejrzałem prace kilkunastu polskich „artystów” i mam wrażenie jakby wszyscy oni nawzajem się kopiowali Uśmiech

kriss,zajrzyj sobie do historii złotnictwa,kopiowanie i odtwarzanie wyrobów jubilerskich było czymś normalnym i naturalnym, ktoś już napisał,że "wszystko już było"
Odpowiedz
@Rubicon, jeżeli kopiowanie traktować jako forme nauki, to OK. Ja tylko stwierdzam, że "Polska Sztuka Złotnicza" jest bardzo monotematyczna. A co do tego, że "wszystko już było", to niestety prawda Ząbki
Odpowiedz
LUFFY !!! jesteś gdzieś? napisz proszę gdzie ta trzyletnia szkoła do której chodzisz? strasznie mnie moja niewiedza męczy
Odpowiedz
Teraz pora na wypowiedz moją w sprawie książki,przejżałem ją strona po stronie i stwierdzam , że niestety nic nowego co wiem sie nie dowiedziałem(a wiem bardzo mało jeśli nie mniej) dodatkowo wg. mnie nie nadaje sie dla osób zaczynających prace z metalem ponieważ uczy w niekyurych przypadkach złych nawyków i drogi na skróty . Moja żona stwierdziła , że ja już po prostu stary jestem i nikt już tak nie uczy jak kiedyś ,że najpierw w terminie przez rok sie warsztat zamiatało .Reasumując nie chce żeby moje dzieci lub wnuki z takich knotów sie uczyli.
Odpowiedz
kolorowy - potwierdzasz że bez dobrej szkoły ani rusz, każda książka jest podręcznikiem a nie nauczycielem
Odpowiedz
(12-18-2014, 08:07 AM)kolorowy napisał(a): Teraz pora na wypowiedz moją w sprawie książki,przejżałem ją strona po stronie i stwierdzam , że niestety nic nowego co wiem sie nie dowiedziałem(a wiem bardzo mało jeśli nie mniej) dodatkowo wg. mnie nie nadaje sie dla osób zaczynających prace z metalem ponieważ uczy w niekyurych przypadkach złych nawyków i drogi na skróty . Moja żona stwierdziła , że ja już po prostu stary jestem i nikt już tak nie uczy jak kiedyś ,że najpierw w terminie przez rok sie warsztat zamiatało .Reasumując nie chce żeby moje dzieci lub wnuki z takich knotów sie uczyli.

kolorowy-i po roku nauki był mistrzem zamiatania,stara komunistyczna szkoła upokarzania,bo niczego nie uczy tylko zabiera 1 rok nauki.
Odpowiedz
kolorowy-i po roku nauki był mistrzem zamiatania,stara komunistyczna szkoła upokarzania,bo niczego nie uczy tylko zabiera 1 rok nauki.
[/quote]
''zamiatanie było przenośnią chodzi o to żebyś podpatrzył niektóre rzeczy np. prosta sprawa kto dziś patrzy na barometr przy ręcznym laniu. Czy ten pan o tym wspomniał w swoim dziele , chyba ,że ja zbyt pobieżnie przejrzałem .I twierdze ze przez ten rok wiele więcej sie nauczyłeś niż z takich książek jeśli oczywiście chciałeś.
Odpowiedz
osobiście nie miałem styczności z tą książką, ale z tego co czytałem o niej w necie to chyba chętnie stanę się jej posiadaczem
http://www.edinburgh-removals.net
Odpowiedz
A wiec z jednej strony sie z wami zgadzam a z drugiej nie bo:

http://www.zs31.waw.pl/

Oto znajdujaca sie w Warszawie 3-LETNIA SZKOLA ZAWODOWA W KIERUNKU ZLOTNIK-JUBILER KTORA FUNKCJONUJE!
Oprocz 3-letniej edukacji szkola oferuje tez DARMOWE roczne kursy w tym kierunku (w koszta jedynie wchodza podstawowe narzedzia i material do pracy). Szkola jest bardzo fajna i nauczyciele ewidentnie chca uczy ale nie bardzo maja jak bo niby sa tam wszelkie podstawowe narzedzia, walcarki, tokarki, kastowniki, przeciagadla itp ale sa to rzeczy podarowane przed absolwenta tej szkoly z 15lat temu. ALE! Panstwo ponownie zainteresowalo sie szkola z racji tego ze to jedyna taka szkola w polsce i bedzie ona kompleksowo wyremontowana, od elewacji po lawki, maszyny i narzedzia Puść oczko

Wiec z jednej strony nasza edukacha faktycznie kuleje ale idzie w dobrym kierunku Puść oczko a papierek moze nie jest zbyt potrzebny ale na pewno przyda sie zakladajac firme, nawiazujac umowy, biorac dofinansowanie itd
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości