Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
srebrny lancuch oplaca sie?
#1
Witam, jestem zainteresowany kupnem lancucha tego ze splotem krolewskim, co o nim sadzicie i czy to jest dobra cena 1200 z medalionem
Podaje link
http://allegro.pl/show_item.php?item=3786453553
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Czy cena jest dobra ??
Myślę że gdybyś poszedł do złotnika żeby ci taki łańcuch zrobił to przy dzisiejszej cenie za srebro zapłaciłbyś podobną cenę
Odpowiedz
#3
Wychodzi 5,12/g ale są to jednak używki. Cena dosyć przystępna bo łańcuch to jednak ręczna robota. Oczywiście mógłbyś ''polatać'' trochę po lombardach i może byś coś trafił i za 3zł/g ale może nie w tym splocie.
Odpowiedz
#4
234g+10%(ubytek) =257g x 1,8zł za 1g (po tyle można kupić srebro i to czyste) = 426zł + koszt odlewu ok 234zł = 696zł max koszty
1200 - 697 = 503 zł za zrobienie
srebrofigaro skąd wiesz że to ręczna robota?? bo równie dobrze może to być odlew
Odpowiedz
#5
No wlasnie ale to figaro, a ja sobie juz wymyslilem splot krolewski, pan mi ma wyslac jeszcze fotki ale ten mi sie bardzo podoba i jak sprawdzic czy to prawdziwe srebro, i czy jubiler bedzie mogl mi przywrocic dawny blask i tez nielicze na mega okazje ale poprostu niechce zbytnio przeplacic Uśmiech
Odpowiedz
#6
Żeby sprawdzić czy to srebro to idź do jubilera/złotnika
Z przywróceniem blasku nie będzie problemu tylko też musisz iść do jubilera/złotnika
Odpowiedz
#7
No tak Greg, ktoś te srebro będzie musiał w końcu odlać żeby potem przeciągnąć drutu, nawywijać kółek i złożyć je w splot królewski. Chyba że teraz to już większość robi królewskie inaczej i ja o tym nie wiem.
Odpowiedz
#8
(12-15-2013, 08:25 PM)Greg napisał(a): 234g+10%(ubytek) =257g x 1,8zł za 1g (po tyle można kupić srebro i to czyste)

Po 1,8 za gram srebra. Niezła cena. Zdradź gdzie taką dostanę i ile muszę kupić by ją mieć.
W hopea.pl cena grama to 2,77 i to przy zakupie 1 kg.
Odpowiedz
#9
Dzieki panowie za odpowiedzi juz mi to troche rozjasnilo w glowie Uśmiech, a co sadzicie o kupnie bez wizyty u jubilera patrzac tylko czy jest proba, lancuszek bym odbieral osobiscie ale niemam tez zbyt czasu na dodatkowe wycieczki
Odpowiedz
#10
Cena srebra jest obliczona z ceny za uncje na dziś ok 19.5$ BoBig jeśli znasz środowisko jubilerów/złotników to jak popytasz na pewno za tyle dostaniesz i popatrz za ile skupują złotnicy złom srebra 0,5 -0,8 zł za gram i nawet taki złom mogą wymienić na odlewy
srebrofigaro co do splotu królewskiego to takie gotowe elementy można zamówić w odlewni i koszt odlania 1 zł za 1 gram który uwzględniłem przy wyliczeniu.
Nic nie trzeba przeciągać tylko poskładać, polutować, opiłować do bębna i gotowe.
sadziu samo patrzenie na próby jak się nie znasz i nie masz cieczy chromowej do badania srebra to kupowania bez sprawdzenia u fachowca nie polecam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości