Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legalizacja wagi jubilerskiej i metkowanie wyrobów
#1
Dzień dobry Uśmiech

Mam dwa pytania dotyczące prowadzenia małej pracowni jubilerskiej produkującej własne wyroby ze srebra.

1. Legalizacja Wagi
Chciałabym dowiedzieć się jak to dokładnie jest z legalizacją wagi jeśli ktoś zakłada swoją małą pracownię (jednoosobowa działalność gospodarcza- wytwarzanie własnych wyrobów). 
W urzędzie powiedziano mi, że waga legalizowana jest obowiązkiem, choć czytałam, że nie jest wymagana jeśli nie jest używana do ważenia towaru przy kliencie/na sklepie. 
Sytuacja wygląda następująco: Waga ma służyć tylko w pracowni przy topieniu, nie będzie żadnego sklepu stacjonarnego (w dzisiejszych szalonych czasach sprzedaż raczej tylko przez internet)
Powiedziano mi, że można kupić nową wagę, która fabrycznie ma 'legalizację' (od 600 złotych w górę) lub kupić sobie wagę wyprodukowaną w Europie, w jakiś sposób przygotować do legalizacji i wtedy przystąpić do procesu (co jest dużo tańsze jeśli znajdziemy odpowiednią wagę). 
Jak w końcu jest z tą legalizacją? Jakie jest najlepsze, w miarę budżetowe rozwiązanie? 

2. Metkowanie wyrobów 
Jak wykonuje się metki i czy wystarczy na nich sam napis: "Srebro PONIŻEJ 5g" ? Czy do wykonywania metek potrzebne jest jakieś oprogramowanie?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Legalizacja wagi jubilerskiej i metkowanie wyrobów - przez Arri - 03-25-2021, 11:10 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości