Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można zrobić pompę próżniową
#7
Wydajnosc jest wlasnie bardzo istotna. co ci po tym, ze osiadniesz niskie cisnienie ale dopiero po 15 minutach? Wiekszosc gipsów ma czas zycia 9 min Język

Samej pompy prozniowej raczej bym nie robil, jest to dosc komplikowane. Ale zestaw zluzacy do odpowietrzania gipsów i silikonów to zupelnie inna sprawa.

Ja sobie cos takiego zrobilem i dziala jak trzeba. aczkolwiek przydalaby sie jeszcze mocniejsza pompa prozniowa(wieksza wydajnosc) aczkolwiek ta co mam daje rade.

Pompe prozniowa kupujesz gotową, do tego musisz zorganizowac sobie jakąś komorę do odpowietrzania. Moze byc szklany klosz(nie taki z żyrandola tylko gruby klosz właśnie do badan laboratoryjnych). Mozna je kupic ale są bardzo drogie, ciężki i łatwo je zepsuć. Najlepiej miec taki ale z plexi. Szukalem - nie znalazlem zeby kupic w polsce taki klosz. Pytalem po firmach co robią w plexi ale ceny zaczynaly się od 800zł więc bez sensu.

Teoretycznie mozesz uzyc do tego kawałka rury plasitkowej o dużej srednicy i dorobic jakies denko. ale tracisz mozliwosc podgladu - chyba, ze denko zrobisz z grubej plexi.

Ja mam zbiornik ze starego ruskiego szybkowaru aluminiowego. dorobione złączki, okienko z grubej plexi chyba 20mm ale spokojnie mozna zrobic ciensze. calosc stoi na macie gumowej z castoramy co by bylo szczelne.

Mozna zrobic wszystko, to nie czarna magia tylko trzeba pokombinowac
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy można zrobić pompę próżniową - przez krik64 - 09-28-2017, 09:22 AM
RE: Czy można zrobić pompę próżniową - przez krik64 - 09-29-2017, 01:47 PM
RE: Czy można zrobić pompę próżniową - przez krik64 - 09-29-2017, 09:43 PM
RE: Czy można zrobić pompę próżniową - przez mnap89 - 09-30-2017, 05:00 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości