Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje twory...
#11
[Obrazek: brass_handmade_signet_ring_by_simoniculus-d613h1t.jpg]
materiał: mosiądz

[Obrazek: brass_braided_bracelet_by_simoniculus-d613gv4.jpg]

Materiał: mosiądz
Odpowiedz
#12
Materiał: srebro
[Obrazek: first_communion_holy_medals_by_simoniculus-d6636vl.jpg]

Materiał: srebro + bursztyn
[Obrazek: fisrt_communion_gift_set_by_simoniculus-d6637q1.jpg]
Odpowiedz
#13
O ile wiele Twoich prac bardzo mi się podoba, np przywieszki kokeshi które są cudne, to te medaliki i pierścionek zupełnie mnie nie zachwycają. Być może to kwestia zdjęcia.
Odpowiedz
#14
zdjęcia były robione na szybko, to i tak wyszły
Odpowiedz
#15
Kolczyki
Materiał: Srebro 925 + rekonstruowany turkus
[Obrazek: reconstructed_turquoise_earrings_by_simo...67wfub.jpg]
Odpowiedz
#16
Podoba mi się sygnet z Mosiądzu i w związku z tym mam do Ciebie dwa pytania, a mianowicie - czy ten sygnet z mosiądzu był lutowany i jak uzyskujesz powierzchnię "moletkowaną" na sygnecie, czy w polerce? Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
lutowany lutem mosiądzowo-srebrnym, powierzchnia moletkowana? co to znaczy bo nie kapuje :]
Odpowiedz
#18
Może to źle nazwałem, i nie wiem jak to nazwać poprawnie. Pomyliła mi się nazwa z moletowaniem, ale to tez nie to. Wydawało mi się, że na tym sygnecie z boków jest powierzchnia chropowata taka jak widoczna najlepiej pod koniec tego filmiku na obrączce http://www.youtube.com/watch?v=hk4bnNWTE90. A co do lutu którego użyłeś to jak go samemu zrobić ? Możesz podać proporcie użytych metali?
Odpowiedz
#19
lutu nie robiłem, kupiłem w zatechs-ie http://sklep.zatechs.com/ za pręt zapłaciłem jakieś 20 kilka złoty; kolor dobrałem żeby pasował do mosiądzu

co do powierzchni to uzyskana była matownikiem, a po matowaniu lekko przejechane papierem 800
Odpowiedz
#20
A gdzie można znaleźć jak wygląda takowy matownik ?

I mam jeszcze pytanie czy zwykłym palnikiem na propan butan i tym lutem który kupowałeś (lut twardy?) da radę polutować mosiądz ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości