Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Art Clay- rozmaitości
#91
(12-05-2012, 06:57 PM)justa7811 napisał(a): hejka, Magda i jak tam zrobiłaś już cuś z noble? tu moje prace z goldie bronze. pa

Zrobiłam ale nie wypaliłam jeszcze. Ten brąz ma 2 kolory jasny i ciemny ,zastanawiam sie czy by nie wyszło mokume z niego. ale jest cieżki do lepienia zupełnie nie przypomina tego prometeus-a co z niego przed tym robiłam. Strasznie trudno do niego przykleić kulki np bo jest taki suchy . a jak dasz wody nawet mało to na powierzchni robi się jak pasta płynny a w środku dalej suchy, jak pognieciesz to wysycha znowu , nie polecam. Twoje prace ogladam na bierzaco bardzo mi sie podobaja zwłaszcza to pierścionki pełne kuleczek. Jakoś do tych glinek nie mam serca i wolę blache , może dlatego że od blachy zaczynałam. Ale próbuję dalej.

Dodam ,że prometeus brąz i noble brąz można wypalać palnikiem. Jest nawet w instrukcjii w opakowaniu napisane. Próbowałam wypala sie oczywiscie ale skorupa się robi gruba z prometeusza odpada jak sie gorący da do wody a z noble to tylko spróbowałam z próbką. ale chyba lepiej w piecu ja nosiłam do pieca do ceramiki tu jest taki za odpłatnie można sobie wypalić ale lepiej mieć więcej wyrobów na raz bo taniej wychodzi, teraz zbieram już do pieca, i nawet dodaję ceramikę oczywiscie nie do tego samego pojemnika tylko obok , tak jest tanio . Jak nie masz pieca to znaleź sobie taki piec w twoim mieście, Kazdy co ma piec chętnie udostępnia za opłatą.
Odpowiedz
#92
moje jezioro marzeń- bronze clay, srebro,żywica,labradoryty


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#93
świetnie wygląda! jak "z epoki"
Złota biżuteria - Pruszków! Zapraszamy! Naprawa, grawerowanie, obrączki ślubne
Odpowiedz
#94
Justa takie piękne jezioro marzeń znajdziesz na Kaszubach, ja nad takie jedno piękne jezioro marzeń już od ładnych paru lat jeżdżę. Mamy zdjęcia z taflą wody jak w Twoim wisiorku ale nie myślałem, że zobaczę to jezioro w biżuterii. Aha, dzieci są tam bardzo szczęśliwe i mają Panią, która się nimi zajmuje. Wracając do tematów jubilerskich, obserwuję i widzę, że pędzisz do przodu z tymi ładnymi projektami i w razie potrzeby jest praktyk od art clay na forum. Powodzenia.
Odpowiedz
#95
Wracając do jeziora Uśmiech jaka jest jego nazwa?
Złota biżuteria - Pruszków! Zapraszamy! Naprawa, grawerowanie, obrączki ślubne
Odpowiedz
#96
ładne.ale nie pasuje mi tutaj ten chaotyczny oplot na dole, tym srebrnym drutem, jak juz tak sie narobilłas to posiedź troche wiecej i zakocz całośc fajnym, estetycznym węzłem, oplotem itp

http://makrama.republika.pl/wezly.htm

np http://makrama.republika.pl/wzory.htm#sf - ostatni oplot. ten dokoła świecy
Odpowiedz
#97
(03-21-2014, 11:27 AM)Jubiler1960 napisał(a): Wracając do jeziora Uśmiech jaka jest jego nazwa?

Czarna Dąbrowa i obok małe jeziorko zwane przez nas Morskie Oko, i właściwie to myślałem właśnie o tym drugim o Morskim Oku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości