Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikroskop stereoskopowy z Chin. Czy warto kupować?
#1
Witajcie, 
mam problem dotyczący wyboru mikroskopu do prac złotniczych/jubilerskich, głównie oprawa kamieni. 
Profesjonalny sprzęt jest bardzo drogi i zaczyna się od 3 500 zł, chciałem kupić coś tańszego (do max 1 500 zł), wpadł mi w oko mikroskop stereoskopowy na Alieexpress, ale nie mam pojęcia czy ten sprzęt jest czegoś wart? 
Ktoś z Was może miał styczność z takim sprzętem lub posiada takowy?  

Zastanawiam się nad:

1. Chińczyk 

https://pl.aliexpress.com/item/Binocular...Title=true

2. Ten akurat z Allegro 
      "Delta Optical Discovery L" 
      Zaciekawiła mnie tylko jego cena,  z wyglądu wydaje się ubogi;/

http://allegro.pl/mikroskop-stereoskopow...09247.html

Jestem wdzięczny za każdą odpowiedź Uśmiech
Adam.
Odpowiedz
#2
Moge polecić model Mbs-10
W zupełności wystarczy  ?
Odpowiedz
#3
Powiem krótko - wszystkie Chińskie to badziewie bez względu co piszą koledzy. Kup sprzęt firm Leica, Wild, Topcon, Zeiss. Może jak ktoś pracuje godzinę dziennie na mikroskopie to mu wystarczy delta ale jak masz zamiar zachować zdrowe oczy to słuchaj mnie i kupuj optykę na kryształach . Tyle w temacie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
(03-08-2018, 10:37 PM)Pampalini napisał(a): Moge polecić  model Mbs-10
W zupełności wystarczy  ?

Mam go na uwadze, będę się rozglądać. Jak na razie widziałem kilka, ale dosyć drogie (3 tys.)
Odpowiedz
#5
(03-09-2018, 02:27 PM)GRAWERka napisał(a): Powiem krótko - wszystkie Chińskie to badziewie bez względu co piszą koledzy. Kup sprzęt firm Leica, Wild, Topcon, Zeiss. Może jak ktoś pracuje godzinę dziennie na mikroskopie to mu wystarczy delta ale jak masz zamiar zachować zdrowe oczy to słuchaj mnie i kupuj optykę na kryształach . Tyle w temacie.

Dziękuję za radę. Leica czy Zeiss to już raczej górna półka?Uśmiech Chciałem coś na początek na czym popracowałbym kilka miesięcy i uzbierał na lepszy.
Odpowiedz
#6
(03-09-2018, 06:51 PM)kaczmiifyoucan napisał(a):
(03-08-2018, 10:37 PM)Pampalini napisał(a): Moge polecić  model Mbs-10
W zupełności wystarczy  ?

Mam go na uwadze, będę się rozglądać. Jak na razie widziałem kilka, ale dosyć drogie (3 tys.)

Na Ebay  dałem 1000 złociszy ale trzeba było jeszcze dokupić pare rzeczy  Uśmiech
Odpowiedz
#7
Photo 
Witam
Czy może się ktoś pochwalić jak zamocować MBS-10 na uchwyt ACROBAT z aliexpres?
Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
   
Odpowiedz
#8
A musi być konkretnie ten uchwyt? Podpórka na łeb na ch.. potrzebna Uśmiech Przypominam że objektyw MBC10 lepiej z ogniskową 160mm,
Oprawiam ...
Odpowiedz
#9
(01-29-2019, 01:29 AM)orafo napisał(a): A musi być konkretnie ten uchwyt?  Podpórka na łeb na ch.. potrzebna Uśmiech  Przypominam że objektyw MBC10 lepiej z ogniskową 160mm,

Orafo nie musi byc ten konkretnie. Czy możesz zaproponować taki ktory wg. Ciebie bedzie idealny? 
Fakt uchwyt na głowę jest wręcz irytujący.
Odpowiedz
#10
Dobry statyw to ten który mocuje się do ściany (stabilny, nie zależy od drgań stołu) łatwo głowice M odsunąć w stronę, nie drogi, no i musi mieć możliwość nachylać głowice pod kątami.
Oprawiam ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości