Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapiecie ręcznie robione
#1
Hej. Znow chciałam się Was cos poradzic. Robilam ostatnio takie zapiecie do tej wlasnie bransoletki (12x10x3mm), do wzorow i chcialam zapytac czy moja metoda jest dobra, czy mozna to zrobic jakos prosciej.
Wycinam pasek z blachy 30 na 10 mm. Zaznaczam odległosci, 12, 3, 12 mm piłką lekko nacinam i zaginam w tych miejscach. Lutuje brzeg, gotowy element przylutowuje do blachy (gora), wycinam, opiłowuje, nastepnie przylutowuję kółko do zapinania.

Mam czasem taki problem, ze zle mi sie rozleje lut, albo zapaćka, albo to co zlutowałam przy lutowaniu kolejnego elementu rozlutowuje się (staram sie czasem zlapac penseta-zeby odebrac troche ciepla tam gdzie juz lutowałam, albo biore inny lut np 700, gdy wczesniej miałam 800)
Uśmiech


Załączone pliki Miniatury
   
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#2
Z mojego doświadczenia powiem Ci, że zapięcie jest słabe i nieładne. Klientki nie lubią takich zapięć, niejedno przerabiałem na inne. Wymyślasz wzór, i psujesz wszystko zapięciem, lepszy byłby zwykły karabińczyk. Sorka za te słowa, ale trochę już siedzę w branży i co nieco wiem. Wymyśl coś innego. Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
(12-28-2015, 02:40 PM)silverpaul napisał(a): Z mojego doświadczenia powiem Ci, że zapięcie jest słabe i nieładne. Klientki nie lubią takich zapięć, niejedno przerabiałem na inne. Wymyślasz wzór, i psujesz wszystko zapięciem, lepszy byłby zwykły karabińczyk. Sorka za te słowa, ale trochę już siedzę w branży i co nieco wiem. Wymyśl coś innego. Pozdrawiam

No i dobre słowa. Ja je robiłam juz jakis czas temu i mi osobiscie tez sie to teraz nie podoba, ale klientka widzłala i chce takie. Moge zaproponowac karabinczyk, tez mysle ze bedzie ciekawiej i bardziej pro.
Ale co do samej kasetki na snurki i sposobu jej wykonania....? To tak jak pisałam robic? Chyba, ze masz jakies inne rozwiązanie.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#4
Można to zrobić jednym lutowaniem , wystarczy rozrysować bryłę i od razu zagiąć też spód , ja jak robiłem szuflady to linie od środka znaczyłem rylcem .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości