Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygoda z Bursztynem.
#91
Polerowania nie bede fotografowal bo kazdy to zna jakich uzywam past polerskich napisalem juz wczesniej i to bylo by wszystko co moglem pokazac na temat bursztynu.

Przyjemnej zabawy.
Odpowiedz
#92
Dzięki Nordwind. Dobra robota Uśmiech

Wiem, że do wiercenia bursztynów używa się też wierteł do pereł. Przy wierceniu tymi wiertłami najlepiej trzymać kamień poziomo w stosunku do osi wiertła. Wiertło łatwo wyrzuca pokruszony materiał.
Odpowiedz
#93
Delikatnie nadmienię, że przy cieciu gesztelką ze zwykłym brzeszczotem bursztynu jak zaczniemy ciąć to tniemy regularnym ruchem i nie przestajemy żeby nam się brzeszczot nie zablokował w połowie.
Odpowiedz
#94
Gratuluje Nordwind fajnego wątku. Znowu czegoś się nauczyłem.
Odpowiedz
#95
(04-15-2015, 08:12 PM)kriss napisał(a): Dzięki Nordwind. Dobra robota Uśmiech

Wiem, że do wiercenia bursztynów używa się też wierteł do pereł. Przy wierceniu tymi wiertłami najlepiej trzymać kamień poziomo w stosunku do osi wiertła. Wiertło łatwo wyrzuca pokruszony materiał.

Ja zawsze używam zwykłych wierteł do metalu.
I muszę właśnie uważać, żeby materiał się nie gromadził. W efekcie wiercąc co chwilę wysuwam wiertło i je oczyszczam, inaczej bursztyny pękają.
Odpowiedz
#96
widze ze wiercisz prostnicą wiec musisz ją unieruchomić a trzymać w palcach tylko kamień nie bedzie pękał... Rozmarzony
Odpowiedz
#97
do wiercenia bursztynu są specjalne wiertła, zwykłe źle odprowadzają wióry i się grzeją, lepsze są wiertła piórowe i duże obroty, co do cięcia bursztynu - używałem piłek do gipsu - protetycznych, są skręcone, wprawdzie ubywa więcej materiału bo szczelina grubsza ale nic się nie blokuje, zacina, grzeje
Odpowiedz
#98
Odpowiedz
#99
Odpowiedz
bardzo proszę niech mi ktoś podpowie jak wygrzewać bursztyn, żeby osiągnąć efekt przezroczystości, łusek, koniaku. Mam trochę surowca z przed wielu lat postanowiłam wrócić do zawodu i nie mam się kogo poradzić a wielu rzeczy nie pamiętam, ale mam piekarnik. Proszę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości