Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uprawnienia do prowadzenia działalności?
#11
(03-22-2014, 12:04 AM)Sąsiad napisał(a): Hmmm a no szczerze to do tego jeszcze nie doszedłem i zapomniałem racja bo na wyrobach są 3 próby.

Najlepiej spytaj w swoim urzędzie, i przejrzyj ustawę o prawie probierczym (z 1. kwietnia 2011) - sam tego nigdy nie robiłem, a firma rejestrowała się w urzędzie już tak dawno, że nie pamiętam szczegółów. Aha, dokładnie to się nazywa imiennik.

(03-22-2014, 12:04 AM)Sąsiad napisał(a): tylko nie wiem czy na 6mm zmieści 6 liter tak żeby było czytelnie i jestem ciekawy ile taka impreza kosztuje?

6 mm - to nie powinien być duży problem, chyba że chcesz czcionką z szeryfami, w ramce, itp. Co do czytelności, to większym problemem będzie czytelne wybicie na wyrobie, bez zgniecenia go, bo to już większa powierzchnia, i będziesz musiał troszkę mocniej stuknąć niż zwykły mały imiennik.

Co do imiennika, to podpowiem, że masz do wyboru dwie opcje wykonania. Patrząc na wyrób:

1. wbity całą powierzchnią prostokąt, owal, itp., a na nim wypukłe inicjały, czy jakiś symbol - tak jak wyglądają cechy urzędowe.
2. inicjały czy symbol wbite wgłąb (jak np. w oznaczeniu "MET") , opcjonalnie z wbitą konturową ramką.

Nie wiem który z tych typów jest lepszy - patrzę na to jako grawer. 1. będzie dużo trwalszy, ale 2. przy tej samej wielkości będzie wymagał mniejszej siły do wybicia, a więc nada się do delikatniejszych wyrobów.
Odpowiedz
#12
W sprawie imiennika musisz się skontaktować z Warszawą nie pamiętam nazwiska z kim, swój imiennik wymyślasz sam, pisze się takie podanie, wniosek tam zamieszczasz projekt tego imiennika i do urzędu. Kosztuje chyba ze dwie stówy. Jest możliwość również używania w nowej firmie imiennika po kimś innym np: po ojcu ale również trzeba to uzgodnić z urzędem.
Odpowiedz
#13
Koszt rejestracji wytwórcy w Urzędzie Probierczym to 180zł
Wzór imiennika wymyślasz sam, (po prostu Twoje inicjały w figurze geometrycznej), ale w uzgodnieniu z UP, bo już ktoś może używać takiego wzoru.
Tu masz link do strony Krakowskiego UP:
http://www.gum.gov.pl/pl/oup_krakow/reje...imiennego/
Im jestem starszy, tym więcej się uczę ???
Odpowiedz
#14
A wykonanie imiennika u grawera to najdroższa sprawa. Parę stówek pęknie. Zrób od razu dwie sztuki bo się zużywają.
Odpowiedz
#15
To chyba dzisiaj są z marnej stali, bo tyle materiału żółtego co widziałem jak był stemplowany i takiego, który sam stemplowałem i białego nigdy nie widziałem śladów zużycia, albo jak się nie trafia w wyrób.
Odpowiedz
#16
Oprócz tradycyjnego imiennika warto od razu zrobić sobie w urzędzie laserowe odwzorowanie. Dokładnie nie wiem o co chodzi bo sam jeszcze imiennika nie mam (działalność już jest). Koleżanka mi powiedziała, że tradycyjnymi znakami to urząd potrafi czasem tak przydzwonić że jej delikatne wyroby czasami odkształcał. Dlatego w urzędzie zawsze prosi o naniesienie symboli laserem. Troszkę drożej ale delikatnie i lepsza jakość jest oznaczeń. Koszt chyba podobny jak imiennika 180 zł.
Odpowiedz
#17
Dziękuję za odpowiedziUśmiech w tych czasach dużo łatwiej i szybciej człowiek poznaje odpowiedzi na pytaniaUśmiech a to dzięki internetowi no i Srebrnie.pl
W grupie siła!!!
ps.Krzywy robisz takie stemple? to wyśle ci maila z logotypem do wycenyPuść oczko
ja niby robiłem dyplom z grawerki ale w metalach miękkichUśmiech
Odpowiedz
#18
(03-27-2014, 09:24 PM)BoBig napisał(a): Dlatego w urzędzie zawsze prosi o naniesienie symboli laserem. Troszkę drożej ale delikatnie i lepsza jakość jest oznaczeń.

Za znakowanie laserem dodatkowo 1.20 od sztuki. Delikatne wyroby są z zasady małe i lekkie, więc w srebrze się nie opłaca.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#19
ten gośc robi imienniki
http://www.grawer.net.pl/m24.php
Odpowiedz
#20
(04-09-2014, 01:16 AM)Sąsiad napisał(a): ps.Krzywy robisz takie stemple? to wyśle ci maila z logotypem do wycenyPuść oczko

Zdarzyło mi się kilka razy, ale teraz z różnych przyczyn bym się nie podjął. Życzę powodzenia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości