Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła Złotnictwa
#1
Witamy,
pojawiają się tu pytania dotyczące możliwości profesjonalnego kształcenia się na złotnika. Chcemy więc przybliżyć ofertę naszej szkoły.
Szkoła znajduje się w Krakowie. Tu można o nas więcej poczytać: http://szkolazlotnictwa.pl/
Oferujemy kursy złotnictwa zarówno dla początkujących, a więc można się u nas nauczyć wszystkiego na prawdę od podstaw, jak i dla bardziej zaawansowanych - duży wybór kursów tematycznych, takich jak biżuteria z recyclingu, gemmologia, techniki fotograficzne w biżuterii, czy biżuteria konceptualna.
Można u nas zdobyć bardzo fachowe umiejętności i profesjonalnie przygotować się do wykonywania zawodu. Szkoła Xerion to jednak także miejsce, gdzie można rozwijać się artystycznie!
Istnieje możliwość dopasowania godzin zajęć do indywidualnych wymagań uczniów. Podczas nauki reprezentujemy także bardzo zindywidualizowane podejście do studentów.
Serdecznie zapraszamy!
Odpowiedz
#2
To forum, to swego rodzaju szkoła złotnictwa tu można spotkać naprawdę wspaniałych fachowców- bezpłatnie.
Odpowiedz
#3
czasami jednak niektórzy traktują swoją osobę jako wyższą od innych, i nie mówię tu o złotnictwie.
Reklamowanie się na forum przecież nie jest zabronione Puść oczko
Odpowiedz
#4
Jest do tego odpowiedni dział. Jeżeli jednak ktoś wkleja ten sam tekst we wszystkich najnowszych wątkach to jest zwykły spam.
Rozumiem, że nie masz nic przeciwko temu aby oklejano ci na drzwi mieszkania albo szybę samochodu plakatem informującym,
że Agencja Towarzyska "Mokre Futro" jest pod nr. 15. Wszak to też tylko reklama. Mnie ta nachalność tylko odstręczyła i o ile
poszukiwałbym podobnego kursu, to z pewnością nie pod tym adresem. I tyle w temacie.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
(05-06-2014, 02:37 PM)cactoos napisał(a): Jest do tego odpowiedni dział. Jeżeli jednak ktoś wkleja ten sam tekst we wszystkich najnowszych wątkach to jest zwykły spam.
Rozumiem, że nie masz nic przeciwko temu aby oklejano ci na drzwi mieszkania albo szybę samochodu plakatem informującym,
że Agencja Towarzyska "Mokre Futro" jest pod nr. 15. Wszak to też tylko reklama. Mnie ta nachalność tylko odstręczyła i o ile
poszukiwałbym podobnego kursu, to z pewnością nie pod tym adresem. I tyle w temacie.
masz u mnie plusa z reputacji Uśmiech
Odpowiedz
#6
wyjde na wredote i chama ale co tam.
swoją marke trzeba pielegnowacUśmiech ......hm......bez obrazy dla prowadzących kursy czy szkołe ale:

"Zajęcia prowadzi Magdalena Maślerz, czeladnik w zawodzie złotnik-jubiler,......"
no i zgadzam sie ze czeladnik uczy........i uczyć sie SAM powinien jeszcze dłuuuuuuugo nim kogokolwiek uczyć zacznie. Tak naprawde to przydało by sie uwolnienie i papiery MISTRZA cachowego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam troche znajomych mistrzów z różnych rzemieślniczych dziedzin, kilka razy słyszałem opowiesci ze jak byli czeladnikami i osmielili sie bez pozwolenia czy polecenia /nadzoru....mistrza uczyć czegoś nowo przyjetych do terminu to dostali takiego kopa w zad ze do dzisiaj pamietają, kop wyglądał różnie..... od delikatnego zwrócenia uwagi ze jeszcze synek za mało umiesz zeby uczyc a jak chesz uczyc to zapytaj mnie czy ci wolno i czego uczyć możesz...poprzez prace nadliczbowe....typu sprzatanie w niestandardowej lości Uśmiech pracownię posprżataj 30 razy to ci sie odechce ...poprzez zwyczajego przaśnego kopa zazadzonego przez mistrza kowalskiego swojemu czeladnikowi-synowi kiedy ten zabrał sie za uczenie kogoś.

".......absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.......

no i co z tego?....sory.....Edukacja artystyczna ok jasne, fajna sprawa, ale to powinno być dodatkiem a cos mi sie wydaje ze papier z edukacji ma"upoważnać" do uczenia złotnictwa kiedy nauka tegoż złotnictwa ciągle trwa......bo czeladnik!!!!!!!

biżuterie z recyckingu pomine......ludzie!!!!!!!! najpierw nauczcie kursantów....a może i siebie.....podstawowych technik..wszystkich!!!!!!!! a dopiero puźniej zabierajcie sie za przerabianie śmieci na biżuterie..... no chyba ze mówimy tu o wyrywaniu pinów z procesorów komputerowych, trawienie ,zbieranie drobin złota, odlewanie do wlewaka , robienie blachy/ drutu itp.....
Odpowiedz
#7
Admin! Butelki sprzedaj i otwieraj szkołę metaloplastyki.
Będziemy u Ciebie nauczać. Pełnych nie sprzedawaj bo ja lubię.Puść oczko
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#8
...i znowu widzę temat mistrzów,czeladników i systemu edukacji cechowej

już się sam pogubiłem w tym wszystkim ...czy w końcu te papierki mają jakieś znaczenie czy nie ???

...bo ja osobiście znam wielu amatorów, którzy nigdy nie byli nawet czeladnikami ,a niejednego mistrza wciągają nosem, w półświatku rekonstrukcji historycznych nie brakuje takich osób...i co w związku z tym ? ...czy są czy nie są mistrzami w swym fachu ? ...a może chodzi jeszcze o znajomość tajnych uścisków dłoni Ząbki
Odpowiedz
#9
Nieczar to nie chodzi o papier ale o umiejetnmosci!!!!!!!!!!!

chciałbyś zeby operacje wyciecia wyrostka robaczkowego przeprowadzał u Ciebie chirurg z odpowiednimi umiejętnościami ? czy wolałbyś zeby kroił Cie ktoś kto kilka razy widział jak to sie robił i asystował podając sprzet albo zakładał opatrunki?

może przejaskrawiony przykład ale chyba dobrze pokazuje o co mi chodzi.

uważam ze uczyć powinni ludzie ktorzy coś naprawde potrafią, czy mają papier mistrzowski czy nie niewazne .Choć ja jestem za istnieniem cechów ale z wiekszą dostepnością do zawodu i normalniejszymi procedurami szkolenia ale to inny temat.
Odpowiedz
#10
...no mnie także chodzi o umiejętności Uśmiech

tytuły, dyplomy czy koneksje nierzadko nie odzwierciedlają rzeczywistych kompetencji ...w sensie praktycznym, bo teoretyków nie brakuje

przykład chirurgiczny faktycznie przejaskrawiony Hmmm...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości