Wszystko o jubilerstwie
zawód złotnik jubiler - Wersja do druku

+- Wszystko o jubilerstwie (http://www.srebrnie.pl)
+-- Dział: SREBRNE FORUM (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: NAUKA (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: zawód złotnik jubiler (/showthread.php?tid=892)

Strony: 1 2


zawód złotnik jubiler - Jan Kiliński - 06-27-2012

Zespół Szkół Nr 31 w Warszawie zaprasza młodzież do nauki w zawodzie złotnik - jubiler. Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 65 w Warszawie powraca do swoich korzeni. Od września 2012 roku znów będzie kształcić rzemieślników w zawodzie złotnik-jubiler.
Jest to kontynuacja kształcenia prowadzonego w Zasadniczej Szkole Rzemiosł Artystycznych istniejącej do roku 2004 oraz Liceum Rzemiosł Artystycznych przekształconego w ramach reformy oświaty w Liceum Profilowane o profilu rzemiosło artystyczne i użytkowe w metalu.
Ta jedyna w Polsce szkoła przyszłych złotników- jubilerów, grawerów, kowali artystycznych, została zlikwidowana na mocy ustawy ministerialnej. Nauka w szkole trwa trzy lata i kończy się egzaminem zawodowym.
W związku z reformą od nowego roku szkolnego zawodu będzie się można uczyć w Zasadniczej Szkole Zawodowej lub na kursach, co także zapewnia Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego przy ul. Felińskiego 13 w Warszawie.
Szkoła jest prekursorem w odnawiającym się nauczaniu zawodu w zakresie złotnictwa i jubilerstwa w Polsce oraz jedynym ośrodkiem egzaminacyjnym OKE na terenie naszego kraju. Zatrudnia wysokiej klasy profesjonalistów- jubilerów- mistrzów w zawodzie, wśród których są najlepsi absolwenci nieistniejącego już Liceum Rzemiosł Artystycznych- projektanci i wykonawcy biżuterii. Autorski program edukacyjny opracowany przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 31, zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w 2002, wykorzystywany także przez Wyższą Szkołę Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu, jest podstawą w kształceniu przyszłych złotników- jubilerów.
Dla dorosłych proponujemy KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY w zakresie kwalifikacji: S1 Wykonywanie i naprawa wyrobów złotniczych i jubilerskich.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w na terenie szkoły, gdzie kursanci mają dostęp do jubilerni, odlewni, grawerni komputerowej. Jubilernia wyposażona jest w maszyny umożliwiające nauczenie się podstaw klasycznego warsztatu złotnika -jubilera. Nauka jest bezpłatna i trwa 10 miesięcy kończy się egzaminem zawodowym.
ZAPRASZAMYRozmarzony


RE: zawód złotnik jubiler - admin - 06-28-2012

Świetna wiadomość.
Szkolenie zawodowe na pewno zaowocuje rozwojem branży.
Przypinam wątek.


RE: zawód złotnik jubiler - Luffy - 11-14-2014

W tym roku kończę te oto szkołę i bez żadnych wątpliwości ją polecam ^^ luźna szkoła, fajni nauczyciele, warunki może nie wzorowe ale nie trzeba kupować nic poza srebrem i kamieniami. Jestem z niej bardzo zadowolony i dzięki niej znalazłem swoja pasje!


RE: zawód złotnik jubiler - cactoos - 11-14-2014

(06-27-2012, 08:27 AM)Jan Kiliński napisał(a): Ta jedyna w Polsce szkoła przyszłych złotników- jubilerów, grawerów, kowali artystycznych, została zlikwidowana na mocy ustawy ministerialnej.


Ble, ble, ble... Wy krawaciarze, nie zauważyliście zapewne, że w Gdańsku na ul. Północnej 5 od lat 60 ub. wieku, kształcono zegarmistrzów,
kowali, jubilerów i inną rzemieślniczą gromadę, ku chwale tradycji zawodu bo z Warsiawiaków znany jest tylko ród Zarębskich.
Ale niech wam będzie żeście jedyni. Puść oczko Już przemilczę fakt, że taka szkoła jest w Gdyni, w Poznaniu i zapewne w wielu miastach
o istnieniu których Warsiawiacy nie mają pojęcia.


RE: zawód złotnik jubiler - Luffy - 11-14-2014

No to musza byc niezwykle znane bo nawet zaden nauczyciel ani goscie z komisji z ktorymi gadalem nic o nich nie slyszeli...


RE: zawód złotnik jubiler - szafir - 11-15-2014

A te nauczyciele i goście w komisji to wyrocznie jakie czy co?


RE: zawód złotnik jubiler - cactoos - 11-15-2014

(11-14-2014, 11:59 PM)Luffy napisał(a): No to musza byc niezwykle znane bo nawet zaden nauczyciel ani goscie z komisji z ktorymi gadalem nic o nich nie slyszeli...


I o tym właśnie piszę! Jacy nauczyciele, taka i szkoła. Kto nigdy nie słyszał o gdańskiej szkole,
kształcącej jubilerów przez kilka dekad, ten nie ma pojęcia o polskim jubilerstwie.

Poniżej kilka tylko roczników z gdańskiej szkoły.

[attachment=2234]


RE: zawód złotnik jubiler - Erddill - 11-15-2014

(11-14-2014, 11:59 PM)Luffy napisał(a): No to musza byc niezwykle znane bo nawet zaden nauczyciel ani goscie z komisji z ktorymi gadalem nic o nich nie slyszeli...

Ząbki kiepskie masz kontakty ..... "na miescie" Ząbki
Typowe podejscie do sprawy w stolycy .

[attachment=2235]


RE: zawód złotnik jubiler - Imenoq - 11-15-2014

Pytanie czy rozmowa była o szkołach istniejących czy o historii?

http://nk.pl/school/74061


RE: zawód złotnik jubiler - Luffy - 11-15-2014

No to tu mnie zaskoczyliscie... -.^