Wszystko o jubilerstwie
Emalierstwo - Wersja do druku

+- Wszystko o jubilerstwie (http://www.srebrnie.pl)
+-- Dział: SREBRNE FORUM (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: JUBILERSTWO (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Emalierstwo (/showthread.php?tid=3231)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Emalierstwo - GRAWERka - 10-09-2017




RE: Emalierstwo - GRAWERka - 10-10-2017

W wersji flamowanej :-)


RE: Emalierstwo - calabria - 10-11-2017

….Przy Lwie zobaczyłem jak pięknie flux 0001 potrafi zejść po kilku wypałach do srebra i wyciągnąć jego blask….

Też to zauważyłam, że warstwa topników się "wypala" i jakby znika pod warstwami emalii. Właśnie miałam zapytać, czy to normalne, czy świadczy o jakimś błędzie w moim nakładaniu. Ja jestem ciągle na etapie próbek. W niedzielę walczyłam z paprykową czerwienią MB (efekty przewidywalne Ząbki Ząbki Ząbki ) oraz z różowym, który u mnie wychodzi pomarańczowy Uśmiech
(jak się cytuje wypowiedzi poprzedników na forum, bo coś nie mogę zajarzyć…)


RE: Emalierstwo - GRAWERka - 10-11-2017

(10-11-2017, 10:16 AM)calabria napisał(a): ….Przy Lwie zobaczyłem jak pięknie flux 0001 potrafi zejść po kilku wypałach do srebra i wyciągnąć jego blask….

Też to zauważyłam, że warstwa topników się "wypala" i jakby znika pod warstwami emalii. Właśnie miałam zapytać, czy to normalne, czy świadczy o jakimś błędzie w moim nakładaniu. Ja jestem ciągle na etapie próbek. W niedzielę walczyłam z paprykową czerwienią MB (efekty przewidywalne Ząbki Ząbki Ząbki ) oraz z różowym, który u mnie wychodzi pomarańczowy Uśmiech
(jak się cytuje wypowiedzi poprzedników na forum, bo coś nie mogę zajarzyć…)

Karolinka piszesz o wykańczaniu końcowym emalii topikiem czy o podkładzie z topika ?

Który róż daje Ci pomarańcz bo to dziwne i nigdy się nie spotkałem chyba że to MB a ja ich nie stosuję.
W Planeta jest za 80 zł folia złota - dość spory kawałek - szkoda próbować czerwieni na srebrze bo zawsze spalisz lub odbarwisz. Czerwoną nakłada się i raz wypala potem poleruje i wybłyszcza też bardzo ostrożnie. :-)

Ja walczę dzisiaj z flamowaniem srebra pod tarczę SKULL której nie chce mi zrobić Kriss :-))))))))))

nie wiem jak się cytuje nie wiem jak się wstawia zdjęcia :-( admin jest na targach


RE: Emalierstwo - kriss - 10-11-2017




RE: Emalierstwo - GRAWERka - 10-11-2017




RE: Emalierstwo - calabria - 10-11-2017

Leszku.  Miałam na myśli topnik nakładany bezpośrednio na srebro. Czyli "pod" emalie. Po nałożeniu już na topnik kolejnych, warstw emalii kolorowych zauważyłam, że ta pierwsza położona przeze mnie warstwa tak jakby znika, wypala się. Odsłaniając błysk sreberka, bo jakoś nie udało mi się nigdy wypalić samego topnika tak na zupełnie bezbarwnie. Zawsze (w zależności od tego którego topnika użyłam), jest on po wypaleniu bardziej lub mniej mlecznawy, lekko mętny czy wręcz żółtawy odcień. A po wypaleniu kolejnych warstw już kolorowych zaczyna się "utransparentniać" Ząbki
Moje niedzielne próby były właśnie na MB Uśmiech i różowy (nie pamiętam numeru) stawał się ślicznie cieplutko żółty, bądź pomarańczowy, a emalie o nazwie paprykowej czerwieni ma co prawda jak się w nią głęboko wpatrzyć czerwonawy odcień ale bardzie nazwałabym to czernią z winnym odcieniem i stanowczo traci przejrzystość. No ale wypalałam ją z 4 razy więc pewnie jej nie pomogłam Puść oczko
Na tym zdjęciu z czaszką też widzę, że ta Twoja warstwa topnika nie jest idealnie przykrywająca powierzchnię. Ma prześwity i dziury. No ale jest przejrzysta a te u mnie zdecydowanie maja takie mleczne paprochy.
Co to jest flamowanie??
Do następnych zakupów w plenecie dołączę folię. Uśmiech
Pozdrawiam Karolina Uśmiech


RE: Emalierstwo - GRAWERka - 10-12-2017

(10-11-2017, 10:44 PM)calabria napisał(a): Lnie udało mi się nigdy wypalić samego topnika tak na zupełnie bezbarwnie. Zawsze (w zależności od tego którego topnika użyłam), jest on po wypaleniu bardziej lub mniej mlecznawy, lekko mętny czy wręcz żółtawy odcień. A po wypaleniu kolejnych warstw już kolorowych zaczyna się "utransparentniać" Ząbki

Mętnienie czystego topika to u mnie często występujący problem/błąd
Nigdy nie wiem co zrobiłem żle. :-(
Podstawowe powody to :
- nie przemyty topik
- zły lub za dużo kleju przy przecianiu
- za wysoka temperatura
- za długi wypał
Najbardziej szkodzi ten drugi parametr - teraz wypalam max 45 sekund i na 95 procent 0001 daje super efekty.

Na tarczy zastosowałem pierwszy i ostatni raz topik 0100 który daje żółty odcień.
Te przetarcia to efekt polerowania podkładu by drut układał się idealnie.
Z braku walcarki stosuję teraz drut okrągły to muszę go równiej nakładać :-)


RE: Emalierstwo - kriss - 10-12-2017




RE: Emalierstwo - GRAWERka - 10-12-2017