Wszystko o jubilerstwie
Wybór sklepu interetowego z narzędziami - Wersja do druku

+- Wszystko o jubilerstwie (http://www.srebrnie.pl)
+-- Dział: SREBRNE FORUM (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: FIRMY, SKLEPY i HURTOWNIE (http://www.srebrnie.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Wybór sklepu interetowego z narzędziami (/showthread.php?tid=2507)

Strony: 1 2


Wybór sklepu interetowego z narzędziami - Powerek - 12-12-2015

Witam chciałbym dowiedzieć się jakie polskie sklepy internetowe z narzędziami jubilerskimi/złotniczymi polecacie. Czytając to forum dowiedziałem się że sklepy w których chciałem kupić cały szereg rzeczy mógłbym się bardzo rozczarować czekając nawet w nieskończoność na przesyłkę Eeee.... Czy sytuacja w owych sklepach się poprawiła? Interesują mnie sprawdzone przez Was sklepy, mam też świadomość wysokich cen za profesjonalny sprzęt.
Pozdrawiam


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - kolorowy - 12-12-2015

Napisz jakie graty są Ci potrzebne , coś na początek z używki mogę zorganizować  Rozmarzony


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - Powerek - 12-12-2015

(12-12-2015, 01:28 PM)kolorowy napisał(a): Napisz jakie graty są Ci potrzebne , coś na początek z używki mogę zorganizować  Rozmarzony

Dużo tego jest, dzięki za propozycję, jak na razie znalazłem sklep w Wawie i pewnie pojawię się tam w poniedziałek. Możesz mi napisać na prv co konkretnie byś mógł odsprzedać. Może być tak że akurat po wizycie w sklepie będę czegoś jeszcze potrzebował.    Rozmarzony Najprawdopodobniej będzie problem ze stołem złotniczym, czy w takim sklepie jak Alco czy Pat dostanę od ręki czy też mogą być problemy z zamówieniem?


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - kolorowy - 12-12-2015

(12-12-2015, 01:37 PM)Powerek napisał(a):
(12-12-2015, 01:28 PM)kolorowy napisał(a): Napisz jakie graty są Ci potrzebne , coś na początek z używki mogę zorganizować  Rozmarzony

Dużo tego jest, dzięki za propozycję, jak na razie znalazłem sklep w Wawie i pewnie pojawię się tam w poniedziałek. Możesz mi napisać na prv co konkretnie byś mógł odsprzedać. Może być tak że akurat po wizycie w sklepie będę czegoś jeszcze potrzebował.    Rozmarzony Najprawdopodobniej będzie problem ze stołem złotniczym, czy w takim sklepie jak Alco czy Pat dostanę od ręki czy też mogą być problemy z zamówieniem?

Dobra , tylko na orlej to nie ta jakość co kilka lat temu , wolałbym na elektoralnej nie mają jeszcze dużo zamienników chińskich  Biggrin na orlej za to dużo kamieni masz i srebro w dobrej cenie (proma)


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - mnap89 - 12-12-2015

W warszawie masz jeszcze RODENT - oni robia te stoly konkretnie takze u nich najprędzej. Maja tez rozne drobne narzedzia i maszyny takze powinienes sporo dostac na miejscu.
Generalnie jak musisz duzo rzeczy kupic to przygotuj sie z tym ze jesli bedziesz chcial kupic wszystko w jednym sklepie to prawdopodobnie bedziesz musial poczekac. Inne wyjscie to kupowac troche tu, troche tam a reszte jeszcze gdzie indziej.
arexpol.pl
szafir.pl
rodent.pl
alco.com.pl
wkociuba.pl
e-pat.pl
opalfirma.pl
i jeszcze troche tego by sie znalazlo


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - Powerek - 12-12-2015

Hmmm widzę że te ulice są obok siebie Uśmiech Miałem na myśli róg Elektoralnej i Przechodniej. Patrząc po wynikach w googlach tam chyba jest jakieś większe zatrzęsienie związane z wyrobami jubilerskimi Uśmiech A my chyba mamy do siebie dość blisko, coś sadzę Biggrin


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - Powerek - 12-12-2015

(12-12-2015, 02:29 PM)mnap89 napisał(a): W warszawie masz jeszcze RODENT - oni robia te stoly konkretnie takze u nich najprędzej. Maja tez rozne drobne narzedzia i maszyny takze powinienes sporo dostac na miejscu.
Generalnie jak musisz duzo rzeczy kupic to przygotuj sie z tym ze jesli bedziesz chcial kupic wszystko w jednym sklepie to prawdopodobnie bedziesz musial poczekac. Inne wyjscie to kupowac troche tu, troche tam a reszte jeszcze gdzie indziej.
arexpol.pl
szafir.pl
rodent.pl
alco.com.pl
wkociuba.pl
e-pat.pl
opalfirma.pl
i jeszcze troche tego by sie znalazlo

No do Pruszkowa mam blisko więc mogę odwiedzić Rodent.
Trochę czytałem o Alco i e-Pat, na dzień dzisiejszy to dobry wybór?


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - kolorowy - 12-12-2015

Napisz co dokładnie chcesz i podstawowe pytanie ile masz na to kasy ?
Jeśli chcesz kupić nowy stół to już to będzie sporym wydatkiem  Cool


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - mnap89 - 12-12-2015

Ja czesto kupuje walco i nie mam problemow. Raz czekalem tylko dlugo na jedna rzecz ale ostatecznie ja otrzymalem. W pacie zadko kupuje ale jak sie zdarza to tez bez problemow. Kiedys dostawalem inne rzeczy niz zamawialem tj. frezy , wiertla, piłki itp bo jakichs tam akurat nie mieli to dawali inne bez pytania czy mi potrzebne czy nie - wazne aby suma koncowa sie zgadzala i tyle.
Jeszcze masz tommo.pl generalnie tanie chinskie rzeczy sprzedaja takze walcarke przeciagadel ani innego ciezkiego sprzetu tam raczej sie nie kupi dobrej jakosci. Ale np wiertła, frezy czy brzeszczoty mozna brac. Niby maja tez sprzet durston a to dobra firma i spawaki LAMPERT.
Aby kupic dobre rzeczy trzeba wiedziec co sie kupuje. nie sugerowac sie sklepem, cena itp. i nie miec bog wie jakich oczekiwan od np. szczypiec za 5zł. przeciez wiadomo, ze to nie ma prawa dzialac. Duzo osob kupuje takie tanie gowniane rzeczy, wydaja na to sporo kasy(łącznie) i narzekaja, ze ich sklep oszukal... no prosze.. Sami sie oszukali Język


RE: Wybór sklepu interetowego z narzędziami - Powerek - 12-12-2015

Dużo tego będzie..

Szczypce:
okrągłe, płaskie, półokrągłe i kleszcze boczne

Młotki:
cyzelerski, zegarmistrzowski i pewnie plastikowy

Pilniki
półokrągły i płaski rozmiar 2 lub 3
iglaki: płaski okrągły i trójkątny rozmiar 2 lub 3

Pęsety:
samozaciskowa, 2 inne

Ramka i piłki - 3, stół, jakiś tygiel, uchwyt do tygla, wlewak pionowy, boraks, lut srebrny, imadło, rygiel, trzpień, miarki, okulary z powiększeniem 2x, podkładka - plaster miodu.
Tu potrzebna pomoc:
jakąś dobrą ale tanią lampę, jakiś palnik tani na początek ale jaki? Rycle...
Walcarka która była by do drutu, blachy i obrączek, tak żeby była tania i się nie upierdzielił wałek.
srebro no i... i no właśnie co do niego? pewnie na początek bardziej będzie to blacha i druty.

Kilka innych rzeczy takich jak przeciągadło, waga, anka i bizownice ale to chyba już trochę później..

Niestety raczej trzeba tego trochę kupić na początek.

Co do kasy to trochę jest ale wolał bym nie szaleć all in Język ale kupić dobry sprzęt.